• Fantasy

Potomek (2019)

Jako horor bych to zase tak neviděl, spíše jen thriller. Je to zajímavý film, na který jsem šel do kina rád. Ale mohli vynechat ty hrozné scény s uříznutou rukou, zabitým psem nebo umlácením spolužačky nářadím. Mohli místo toho dát lekačky, ty jsem právě postrádal, aby to byl horor.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Do kina jsem se na to těšil, protože to vypadalo dobře. Ale ve výsledku jsem trochu zklamaný. Mám sci-fi z budoucnosti rád, ale tohle bylo takový...takový...divný. Alita se mi líbila, byla skvělá, ale zbytek mě nudil. Akční to je hodně, až mě začínaly bolet oči. Viděl jsem to ve 3D, takže naprosto krásná epická podívaná co by na město Železné i Salem. Ale sere mě, že asi budu muset jít na druhej díl, protože chci vidět, jak vypadá Salem nahoře a ne jen pořád ze spoda. DOPORUČENÍ: Neberte na to děti. Vedle mě seděli dva kluci, cca 11-12 let a bály se toho

Spartakus (2010) (seriál)

Film na mě příliš brutální a jen o sexu. Krev, litry krve, lítají ve zpomaleném záběru vzduchem jako by to byl denní chleba. Neustále obnažená ňadra žen, sprostá slova, až to není vtipné. "Polibte mi ptáka" zazní zcela určitě v každém díle. Nevím jestli má být veřejný sex a litry krve hlavní téma seriálu, ale mě to po chvíli přestane bavit. Je to jedna velká brutální úchylárna.

Kouzelník Žito (2018) (TV film) odpad!

Nemůžu napsat žádné dlouhosáhlé hodnocení, protože jsem vydržel 10 minut. Během této chvíle jsem zíral s otevřenou pusou a tupým výrazem: ,,Co to sakra je?" a znechuceně jsem to přepnul. Příšerné herecké výkony, že bych to zahrál i já lépe. Hrozná nuda na druhou a bylo to neuvěřitelně trapné...

Anthropoid (2016)

Tento film ve mně zanechal hluboký dojem. Byl opravdu zpracován skvěle a musím moc pochválit práci s napětím. Napětí vás bude provázet 90% filmu. Možná na konci vám bude stejně špatně jako mně z toho napětí. Pracuje se tam i se závažností situace, co se chystají spáchat a to, jak si to uvědomují, jak se psychicky hroutí. Nejhorší scéna byla střílečka v kostele a následné vyplavení sklepa. Jestli vás tento film nevezme, tak ve vás bude dost cynismu.

Ledově ostří (2007)

Dejme tomu, že tento film má být parodie na filmy Ledové ostří. Proto dávám jednu hvězdičku. Jinak to je debilní americká komedie, že které mi šla místy "husí kůže", jak to bylo trapné. Nesmyslné efekty nebo honička po zamrzlé řece na bruslích...no dívala jsem se raději jedním okem. Některé hlášky byly k zasmání, ale celkový dojem na bodu mrazu. Už ten film nechci nikdy vidět...

V zajetí démonů 2 (2016)

Tento horor se mi velice líbil. Podle mě je ještě lepší, než jednička a to díky mrtvému starci, který straší v domě a démonovi, který vypadá jako mrtvá jeptiška. A právě ten démon, který vypadá jako jeptiška vás za tmy nepustí bezpečně na záchod, protože je opravdu děsivý. Některé scény s tímto démonem opravdu nahání "husí kůži". Působivé jsou i scény s mrtvým starcem. Jediné, co bych tomu vytkla je závěrečná scéna, kde skoro slepý a vyčerpaný Ed Warren drží s jedné ruce Janet visící z okna druhou rukou se drží záclony, která se pomalu odtrhává od skobiček na garniži a jeho žena ho samozřejmě na poslední chvíli zachrání. Příliš americké a nepravděpodobné. Stejně tak posedlá Janet, která se celá zkroucená narvala do stoupaček. Když však tyto scény přejdete se slovy "no jo, zkrátka američani", tak velice horor doporučuji, protože je velmi působivý a udrží vás na 70% v napětí.

V zajetí démonů (2013)

Mně se horor líbil, ale vytkla bych mu pár věcí. Například ta zvonkohra nalezená u jezera by měla být dávno chycená rzí. Byla kupodivu v krásném zachovalém stavu. Také je neskutečná ta rodina samotná. Manželé, matka, která všechno oddře a hromada děcek. Dejme tomu, že v Americe to bude asi normální. A závěrečná scéna, kdy byla matka posedlá a levitovala připoutaná k židli hlavou dolů byla zarážející a podle mě přehnaná. Jinak se mi líbily temné scény, kdy divák neví, co čekat nebo správné příznaky přítomnosti démona. Vidění paní Warrenové bylo krásné. Jeden z hororů, které mám ráda. Až tedy v tomto případě na tu závěrečnou scénu.

Vesnice (2004)

Nebudu kritická jako většina uživatelů. Mně se zkrátka film velice líbil. Není to úplně horor, spíše je to takové strašidelné. Zpočátku Vás děj bude držet v napětí a budete tu vesnici vnímat tak, jak vám jí prostě představí. Pořád dokola se tam naráží na to, že každá rodina má doma v chaloupce nějakou skříňku a bude vás zajímat, co v ní je. Musím napsat, že když jí konečně otevřeli a ukázali, co tam schovávají, tak jsem byla docela v šoku. Vůbec byste to nečekali. Doporučuji se na film podívat, protože je napínavý a závěr opravdu zajímavý a netradiční!

Panství Downton (2010) (seriál)

Panství Downton je úžasný seriál. Nádherná příroda, architektura, společenské události,....Krásné jsou především i kostýmy. Také můžeme pozorovat, jak takový velký dům dříve fungoval, jak se odehrával život "pod schody" a "nad schody". Také je krásný ples debutantek, které byly představovány společnosti. Každá postava má v příběhu svůj osud. Nejvíce mě zaujal příběh Thomase Barrowa, který popisuje, jak těžké to měli gayové v dobách minulých. Pokud váháte, jestli se na seriál podívat a myslíte, že by vás to nudilo, tak určitě nebude. Seriál obsahuje zajímavé zápletky a osudy, které vás udrží v napětí a budete se těšit na další díl.