Americké psycho (2000)

Než se Christian Bale oblékl do obleku Batmana, tak si v Americkém psychu pozabíjí pár lidí. A funguje to dobře. Herecky to zvládá skvěle a film dobře utíká. Není si na co stěžovat.

The Hire: Beat the Devil (2002)

To čo bylo? Poměrně starý James Brown zašel za Ďáblem, aby dohodil deal, aby získal zase nějaký ten fame. Musí si s ním dát závod. To mu projde a omládne. Jako závěr je scéna s Mansonem, který je triggered z hluku, což mu brání číst Bibli.(Ironic) Tohle celý má devět minut. Jo a pokud jste epileptik, tak na to ani nekoukejte. Je tam víc světelných efektů než na Signálfestu.

BlacKkKlansman (2018)

Lituju toho, že jsem se na to podíval až teď. Atmosféra tehdejší vypjaté společnosti z pohledu KKK a strany černochů je až dechberoucí. Zároveň to mělo takový tarantinovský nádech, což nebylo rozhodně na škodu. Adam Driver a John Washington byli úžasní. Jediná chybka, která mi na filmu vadila, byl závěr. Ten spíš vyvolal jiné pocity, než by v poměru s filmem celkově měl. Nehodilo se to k tomu.

Stáhni mě do pekla (2009)

Je celkem problém, když se film zařadí do dvou žánrů (v tomhle případě horor a komedie) a ani jedno se mu nepovede dobře. A o čem to je? Mařka v bance naštve cikánku, která na ní hodí kletbu a zbytek filmu nebohou úřednici nahání. Stáhni mě do pekla je něco mezi hodně levným hororem alá Sharknado a Scary movie. Takže pokud vás podobný humor, low budget efekty a časté scény se zvracení neberou, tak tenhle film ignorujte.

Egon Schiele (2016)

Film trpí existenční krizí. Je to dokument? Ne? Životopis? Taky ne. Scény se často mění, což diváka mate. (Uběhl mezi scénami den, týden nebo pouhá chvíle?) Egon Shiele je v umění dosti kontroverzní osobnost, což by se dalo dobře vyobrazit ve filmu. Tady ale ne. Krom otravného množství nahých scén se dočkáte zmateného děje, nekonzistentních napojení děje a ne zrovna výrazných hereckých vystoupení. Pro fandu Shieleho asi fajn, pro běžného diváka naprostá ztráta času.

Ukradené Vánoce (1993)

Když se řekne Tim Burton, tak se mi vybaví temná atmosféra, pochmurnost, Elfman. To všechno má i NBC, ale furt tomu něco chybělo. Film plynul, plynul a najednou skončil. Na Mrtvou nevěstu to nemá, ale i tak stojí za zhlédnutí.

Zhasni a zemřeš (2016)

Od filmu jsem čekal dost a byl jsem zklamán. Zaujala mne myšlenka, kdy se duch objevoval pouze ve tmě. Občas to bylo působivé, ale od druhé poloviny to bylo slabší. Strach se pomalu vytrácel stejně jako postupný zájem o film samotný. Po nějaké té necelé hodině a půl přijde konec, který je neuspokojivý. Proč kouknout na Zhasni a zemřeš? Asi pokud se dost nudíte, nechcete složitou lekačku a prostě se chcete odreagovat.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Kdyby se Fimfárum přesunulo do Asie, vypadalo by nějak takhle. Skvělá animace, bizarní scény a celkem ok příběh. Rozhodně stojí za zhlédnutí.

Věc (1982)

Z filmu věc je dosti cítit ponurá atmosféra, strach z neznáma. Naposledy jsem tento pocit měl u prvního Vetřelce. Nečekejte jump scare scény, ale pěkně brutální a tíživou atmosféru.

Ouija (2014)

Jeden z novějších hororů. Famílie dělá fake duchařiny, aby vydělala nějaký ten cash. Pak se to ale nemile zvrtne. Začátek slabší, prostředek solidní děsivá záležitost, ale ke konci se z filmu stává obvious sranec, kterého jsou tucty. Nutno dodat, že film má místy creepy atmosféru a zasazení do 60. let tomu jedině přidává.