Hra o trůny (2011) (seriál)

Jeden ze snad nejlepších seriálů, které mé seriálové očko vidělo. Od samého počátku vás seriál "vcucne" do děje a nepustí až do posledního dílu. Úžasný casting, lokace, hudba, příběh, no.. Většina komentátorů už se vyjádřila a sdílím s nimi stejný názor. Nemám co vytknout!

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Tak takhle by měl vypadat správný konec 10 let trvající ságy. Někdy to přijít muselo a podle mě to tvůrci utli skvěle. V kompromisu nikdo moc oblíbený nezemřel, na trůn usedl jediný diskutabilní člověk a máme tu ještě k tomu otevřený konec - Aryu putující do nového světa.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Bez spoilerů se tenhle komentář nejspíš neobejde, tak dávej bacha kémo. V jednom jediném díle nastala spousta nečekaných zvratů. Daenerys se nám dočista zbláznila, hudba pořád gradovala a já gradoval s ní, resp. jsem pořád víc a víc řval na televizi.. Souhrn náhod, při kterém dokáže drak spálit celé město aniž by ho zasáhla jediná kuše, to řešit nebudeme, odkud přijeli Dothraci, když všichni pochcípali v bitvě o Zimohrad, taky řešit nebudeme a vlastně mi tyhle nedomyšlenosti vůbec nevadily. Tenhle díl svůj úkol splnil - vyvolal ve mně přesně ty emoce, které by divák měl mít!

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tak tohle patří společně s Pánem Prstenů do nejlepších bitev, které kdy mé filmové oko vidělo. Celou dobu jsem cítil stejné pocity, jako postavy. Strach, nadšení, úzkost, neustálé zadržování dechu a otevírání pusy v každičké scéně, jelikož každým momentem byla bitva pořád epičtější. Nedokážu pochopit, jak se Sapochnikovi podařilo dojmout člověka jako jsem já víc jak 4x za jednu podělanou seriálovou epizodu. Ta nádherná atmosféra, kterou dokázali vytvořit, o CGI efektech ani nemluvě a herecké výkony, při kterých absolutně zapomenete, že jde jen o herce, to je prostě neuvěřitelný. Pochybuju, že se podaří nastavit laťku v tomhle seriálu ještě výš, než je teď, ale každopádně nám zbývají ještě 3 díly, tak uvidíme, co si pro nás Cersei připravila..

Prvních 100 - Ye Who Enter Here (2016) (epizoda)

Akce, akce, akce! Zatím nejlepší díl série. Spoilery- SkyPeople se stanou třináctým klanem, MountWeather vybouchne s lidmi uvnitř, vypukne válka s ledovými a já jsem napnutej jak kšandy, fakt úžasný..

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tak tohle byl jeden z nejlepších vyšetřovacích filmů, který jsem kdy viděl. Jo počkat, ono tam vlastně o žádný vyšetřování nešlo, i když si to snad každej z nás myslel. A i přes fakt, že si z nás rejža udělal prdel, mě to nehorázně dostalo. Jak scénáristicky, herecky, hudebně, lokačně, tak i dokonce humorně, což se mi moc nestává, že bych se v kině vážně od srdce zasmál. Dvě hodiny utečou jako jedna a film do vás buší myšlenkami a emocemi, takže se nenajde jediná chvíle, kdy bych pomyslel na čas nebo na nudu. Maximálně jsem si snímek užil a stává se jedním z mých oblíbených, dobrá práce McDonaghu!

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

Tak tu máme druhý díl Black Mirror a já zjišťuji, že je každý díl o něčem jiném. Ale vlastně mi to vůbec nevadí, protože si můžu pouštět jakoukoli epizodu aniž bych byl závislý na té předchozí. Teď už k této. Velice dobře zahraná satirická komedie s malou lovestory. Virtuální svět je vytvořen velice propracovaně tak, abychom se na nic neptali a servíruje nám jen to důležité. Tím nám zaručuje rychlé tempo, které se mi líbilo a pořád bylo na co koukat.

The Haunting - Skličující ticho (2018) (epizoda)

Tak jsme brilantně zakončili sérii. Tvůrci do posledního dílu spojili všechno, co se nám v předchozích dílech líbilo a vyvolávalo v nás emoce. Objevil se strach (pár lekaček), nádherná kamera, výborná hudba, vypichuji hlavně závěrečnou songu If I go, I'm going, která se neskutečně hodila a její text vpadl do příběhu jako poslední kousek puzzle. Dále jsme také dostali srdcervoucí, silný a dojemný konec, který mě donutil dát tomuto dílu pět hvězd. This house, she's quite talker.

The Haunting - Znamení času (2018) (epizoda)

Rychlé tempo, to je droga, kterou tenhle seriál potřeboval. A Luke ji našel, zpracoval a vmrštil do Hill House, přesněji řečeno vylil.. kanystry..