Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční

Recenze (616)

plakát

Dark - Přeživší (2020) (epizoda) 

Já bych druhému dílu moc rád napařil tu pětihvězdu, hlavně za ten dojemný konec, ale když si uvědomím, že jsem celou první polovinu dílu tápal v postavách, časoprostoru a vůbec celém příběhu, tak nemůžu hodnotit plnou.

plakát

Účastníci zájezdu (2006) 

Taková klasická česká komedie. Trochu sprostá, trochu hloupá, a všichni se v ní najdeme.

plakát

Pach krve (2021) odpad!

Nemám důvod dávat téhle patlanině něco víc než odpad. Prostě si to nezaslouží. Stupidní postavy, stupidní dialogy, stupidní scénář, stupidní lekačky a vlastně celý je to tak trochu stupidní. Co mě ale sralo nejvíce, byla třesavá kamera. Vysvětlí mi někdo, jakýho idiota za kameru postavili? Protože se na to nedalo ani koukat, jak to bylo rozklepané. Možná si natočenou footage spletli s osobními videi z dovolené točené na GoPro někoho ze štábu. Inu znovuzrození hororové série Wrong Turn se nekoná. Nemá to totiž s původními filmy absolutně nic společného.

plakát

Armáda mrtvých (2021) odpad!

Možná jsem měl jen vysoká očekávání od opěvováného Snydera, nebo jsem měl bad trip, tak či onak byl tohle jeden z nejhorších, ne-li nehorší vysoko-rozpočtový film. Slátanina na entou. Hloupé chování postav, žádná emoční stavba, aby ze mě cokoliv vydolovali. Otřesná kamera, ze které mě příšerně bolely oči a jsem upřímně rád, že jsem na to nešel do kina, ale co bylo teda nejdebilnější, to byl samotný příběh. Banda "týpků" s nekonečnými zásobníky se snaží získat prachy z casina uprostřed Las Vegas obloženého zombies (kterých podstata nebyla vůbec vysvětlena a nedávala absolutní smysl). Co od toho divák po zhlédnutí traileru čeká alespoň, je humor. Bohužel i ten ve snímku chybí. Nenašel jsem jediné pozitivum, proč bych na Armádu mrtvých měl koukat znovu. Dvou a půl hodinový brak.

plakát

Dark - Nekonečný cyklus (2019) (epizoda) 

Tak tohle je úžasný. Provázanost minulosti a budoucnosti s nevyvratelností přítomnosti je neskutečná. Teda neskutečný je, jak tak geniálně nepochopitelnou myšlenku dokázali tvůrci zhmotnit, osadit perfektními herci, mrazivou atmosférou, ikonickou hudbou a emocemi, který se prodíraj mejma slznejma kanálkama.

plakát

Dark - Cestovatelé v čase (2019) (epizoda) 

Sic mundus creatus est. Seriál ověnčený záhadami se začíná rozkrývat, a tím ukazuje, jak je vše epicky propojené a úžasné. Tedy spíš úžasně nepochopitelné. Přibývají časová období a vykreslují se vztahy mezi rodinami, což mi hlava přestává brát a musím si díl pozastavovat.

plakát

Dark - Temná hmota (2019) (epizoda) 

Atmosféru, emoce a skvělý herecký výkony druhá série neztratila, to se nedá zapřít. Ale nelogičnost a zmatenost bohužel přetrvala také, a s každým dílem jde exponenciálně vzhůru. Klady však stále převyšují nad zápory, takže házím opět čtyři hvězdy.

plakát

Dark - Alfa a omega (2017) (epizoda) 

Díl, ze kterého se dozvíme nejvíce, a já paradoxně musím dát čtyři hvězdy. Na začátku Dark jsem měl pocit, že jde o klasickou, ale hodně kvalitní detektivku, teď mám ale spíš pocit, že koukám na sci-fi. Problém s vyobrazením budoucnosti je ten, že na ni každý pohlíží jinak, proto když ji v seriálu ukázali tak, jak ji ukázali, úplně to nekorelovalo s mojí vizí. Navíc to CGI je stále dost umělé a díl tím ztratil na důvěryhodnosti. Uvidíme, s čím na nás přijdou v další sérii. Snad ne s dalšími postavami, protože už takhle si musím seriál pozastavovat a přemýšlet nad jmény a vztahy mezi charaktery z teď už 4 různých časových období.

plakát

Dark - Jak zaseješ, tak sklidíš (2017) (epizoda) 

Některé seriály jsou jako ovoce. Dozrávají, a pak hnijí. Avšak netuším, k čemu přirovnat Dark. Jako by kvalita epizod byla stále stejná. Stále stejně skvělá.

plakát

Dark - Rozcestí (2017) (epizoda) 

Jak je již psáno, s přibývajícími díly přibývá i zápletek, záhad a otázek (hlavně otázka kdo je kdo)..