• Fantasy

Venom (2018)

Byla jsem velmi mile překvapená. Do všech důležitých rolí vybrali charismatické herce a film působil věrohodně. Nepřipomínal mi klasický akčňák, ale spíše takovou oddechovku. Jak Venom, tak Eddie jsou spíš, než neohrožení hrdinové říznutí gigolem dvě malá paka, se kterýma je kopec srandy. Oceňuji, že i konečnou bojovou scénu vzali trošku hopem a nepřemrštili jí. Místo zdlouhavých rvaček tam šoupli pár fórků na víc. Konec trošku naznačuje, že by mohlo být i pokračovaní, což bych uvítala.

Vražda v Orient expresu (2017)

Je pochopitelné, že film a kniha budou vždy odlišné věci. Jednak proto, že ve filmu není dostatek času na zobrazení veškerého a jednak proto, že každý má jinou fantazii, tudíž jiné představy. Ale tohle podle mého názoru vybočuje až příliš. Absolutně to postrádá hvězdné postupy, jimiž Hercule Poirot rozuzlil případ. Jsou nám předloženy jen zkresleně a ve zkratce, čímž nastává i chaos kdo je vlastně kdo. Místo nich se do filmu vtěsnali přestřelky, které v knize chybí a k povaze detektiva se ani nehodí… Nicméně musím pochválit výpravu. Film vypadá vizuálně velice dobře a věřím, že kdybych nečetla knihu, tak bych byla opravdu nadšená. Za těchto okolností je to však průměr.

Smyčka (2014)

Je to poměrně schýza. Ale nápad s „alter egy“, které mají tvořit náš životní postoj, a osud se mi líbí. Až do konce jsem nevěděla, co se to vlastně děje. Je zde krásně nastíněno, že můžeme člověka varovat, kolikrát chceme a stejně si naše rady nevezme k srdci, místo toho udělá jednu a tutéž chybu znova. Jasně se ukazuje, že přísloví dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, je holý nesmysl. Jediné co považuju za nedostatek je, že by se z této tématiky dalo vytěžit více.

Mumie (2017)

Začátek je celkem zmatený s pomalejším rozjezdem. Po něm film naštěstí dostává jednotu a začíná být i poměrně akčním. Nálepku hororu bych mu však nedávala. Kromě pár chodicích mrtvol, které jsou stejně špatně nasvícené, se tam nic moc děsivého neděje. Co se děje týče je to z půlky vybrakovaná Mumie od Sommerse s příměsí novodobých efektů. Konec je vymyšlený dobře, jen je uzavřený částečně, což může posloužit jako zadní vrátka pro druhý díl. Což nepovažuji za nejlepší nápad, protože by pravděpodobně pokazili to málo, co tady klaplo. Koukat se na to dá. Je to vlastně fajn akčňák, který je ovšem pouze jeden z řádky komerčních filmů, kterých je už nespočet. Z hereckých výkonů bych vypíchla ten od Jakea Johnsona, přesto že jeho role je naprosto trapná.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Ač jsem od začátku předvídala, kdo je ten klaďas a kdo záporák, tak je v průběhu děje mnoho zvratů a intrik. Myslím, že jsem nestihla pochytit všechny léčky, které byly ve filmu. Na to je třeba více puštění, ale celou dobu jsem byla v napětí a bavilo mě to. Příjemná je retrospektivní scéna, která se ve filmu objevuje. Jen poslední scéna s helikoptérou trošku kazí celistvý dojem, vždyť tu by nepřežil ani geneticky zmutovaný Schwarzenegger. Obdivuju kaskadérský výkon Cruise. Děda je ještě čipera.

Úžasňákovi 2 (2018)

Prozatím jsem neviděla první díl, takže bohužel nemám srovnání. Nicméně mi to nijak nevadilo v pochopení děje. To že postavili příběh hlavně na Jack-Jackovi, považuju za kladné – jeho skopičiny jsou příjemné rozptýlení. I přesto, že jsem za chvilku uhádla, které postavy budou ty zlé, tak se mi pohádka velmi líbila. Je vtipná a bravurně naanimovaná.

Vampire Academy (2014)

Knihy jsem nečetla, a od filmu ani nic nečekala, takže nejsem zklamaná. Není to nic světoborného, ale na oddechový večer před spaním mi to přišlo vhod. Příjemný pocit podpořili i dva pohlední herci, na které se dobře dívalo. Děj žádná sláva, taková druhá twillight sága, ale jako proč ne. Puberťačky, zhrzené ženské a děvčata na chatě bez wifi, se taky na něco musí koukat, přísní filmoví kritici!

Asterix a Olympijské hry (2008)

To že je to kravina, je snad všem jasné, už před puštěním ne? Ale proč být tak přísní? Jsou tam dobré hlody, je to příjemná oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet, jen nechává děj běžet. Pokud chcete bádat nad nesmrtelností chrousta, tak si pusťte dokument, ne Asterixe. Dávám 3 hvězdičky, za výpravu, fórky a fajn oddech.

Tajemství (2007) (divadelní záznam)

Tak tímhle mě Landa opravdu překvapil. Děj byl napínavý, tajemný a měl překvapivé rozuzlení, které jsem neočekávala. Písničky byly rytmické a hezky se poslouchaly. Herecky výkon Lucky Vondráčkové byl výtečný. Doporučuji

Nádherné bytosti (2013) odpad!

Nemám ráda, když se film srovnává s knihou. Nikdy to nemůže být přesné a nikdy x set stránkovou knihu nenarvete do dvou hodin… Avšak tohle tvůrci opravdu s prominutím posrali…. Nádherné bytosti a vlastně celá série Kroniky zaklínačů mě přiměla mít ráda fantasy. V knize se objevuje mnoho mouder, velká láska, drama, zrada, lži, odhalování pravdy, důvěra… Prostě vše co má v kvalitní knize být. Film z naprosto nádherného příběhu udělal brak. Vynechal bytostně důležité věci a další překroutil. Udělal z toho plytký příběh pro náctileté. Chápu, že některým se to líbit může, ale přečtěte si tu knihu… Budete zvracet.