Shazam! (2019)

Rodinná zábavka hlavne pre násťročných ale neurazí ani staršie publikum. Myslím že to bolo asi zámerom tvorcov spraviť film pre všetkých s tým že asi nebude súperiť o najcennejšie sošky. A osobne si myslím že sa im to aj podarilo , shazam je úplne odkázaný byť priemerným filmom kde dobro víťazí nad zlom a všetko dobre dopadne. Filmársky to vyzerá dobre aj herci robili čo sa dalo takže pre mňa maximálny počet pre tento film za 3.

Osm hrozných (2015)

Quentin v plnej paráde. Kráľ dialógov opäť nesklamal, možno až na trosku prepálený úvod ale na skoro 3 hodinový debatný krúžok pri ktorom si stále v napätí to je ospravedlniteľné. V dobe kde hra zelene plátno hlavnú úlohu v skoro každom filme ma tento real acting western vtiahol do seba a nepustil ma až do konca. Čo sa týka hercov mame tu staré známe tvare (samo, kurt, tim atd.) plus nove z ktorých najviac vyčnieva krásna dáma na úrovni :) Daisy Domergue. Po prvom zhliadnutí som váhal medzi 4 a 5 po druhom jednoznačne plný počet. Modlím sa za Tarantinove zdravie aby nám v tejto forme vydržal čo najdlhšie.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Pamatam si ako som cakal po deadpoolvi 2 na potitulkove sceny a ked som zbadal trailer k tomuto animaku povedal som si preboha keby som vedel idem prec. Neskor prisli prve ohlasy a potom recenzie tak som nakoniec podlahol a pozrel si to. Som velmi rad ze som dal predsudky nabok lebo uz dlho som nevidel tak "dospelo animovany" film. A ten soundtrack mi hraje uz treti tyzden v aute :).

Captain Marvel (2019)

Neohuril ani neurazil. Asi takto som si predstavoval ze moze dopadnut najnovši počin z dielne marvelu a to sa aj splnilo. Ide o prijemnu jednohubku pred vyvrcholením v apríli. Veľká nadvaznost tam v podstate nieje az na zopár detailov ( pirát Fury, zrod avengerov) inak si Captain Marvel ide svoj vlastný príbeh. S Brie Larson sa tvorcovia trafili do cierneho, Samuel ako stale borec :).

Zelená kniha (2018)

Po získaní hlavnej sošky z oscarov bolo vela ludi prekvypenych. Ja som mal to stastie ze som na ten film narazil uz predtym a osobne si myslim ze je to jeden z najlepsich filmov minuleho roka a pravom ziskal toto ocenenie. Silne emotivny pribeh dvoch ludi na prahu rasovych problemov sme tu z sice mali neikolko krat ale nikdy nie tak uveritelne ako tentokrat. Skvely vyber hercov a ich vykonov mi umoznil uverit tomu ze to dobro v nas naozaj je. Pre mna jednoznacne za 5.