Pecival

Pecival

Liborac ..

okres Brno
Programátor

15 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vetřelci (1986)

  Film definující jak by ideálně měla být napsaná, zrežírovaná a zahraná partička mariňáků čistící svět od ksindlu. A nutno přiznat, že nikdo se v této oblasti tomuto klenotu ani nepříblížil (nebo o tom nevím). Jednotlivé postavy jsou prostě uber, ale to není všechno. Film oplývá taktéž úžasnou Hornerovou hudbou, přes kopu akce pořádnou porci napětí, a ikdyž už nemá takovou šíleně stísněnou atmosféru jako jednička, pořád má hromadu trumfů v rukávu. Na tomhle filmu není nic špatně, kdybych měl říct můj nejoblíbenější film (což je vždycky ošidné) bude to tento.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

 • poster

  Terminátor (1984)

 • poster

  Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

  Pro mě král akčního béčka. Duo Lundgren Lee sypou jednu drsňáckou hlášku za druhou a film obsahuje opravdu velkou porci nevěrohodné akce a pár dokonalých momentů (přeskočení auta, záverčný souboj, ktery Lundgren absolvuje s prosřelenou hrudí jako kdyby se nechumelilo apod. ). A ztělesněné zlo v podobně hlavního záporáka je vskutku skvělé :)

 • poster

  Raz, dva, tři (1961)

  Opravdový komediální majstrštyk. Nekončící příval dokonale vypointovaných dialogů a situačního humoru. James Cagney válcuje svým elánem a šarmem vše okolo silou Neše z roku 37 :) Nezbývá mi než zvolat bravo - už dlouho jsem se takto nepobavil.

 • poster

  Co dál, doktore? (1972)

  Neodolatelně ujetá blbinka, u které jsem se ovšem královsky bavil. Souhra mezi Barbrou a Ryanem je jednoduše dokonalá, stejně jako jejich vzájemné slovní přestřelky. Strajsandu jsem nikdy za velkou krásku nepovažoval, ale tady byla k sežrání. O'Neal taktéž super. Co je v kterým kufru jsem sice netušil už po pěti minutách, ale to vůbec nevadilo. Celé to inferno navíc vygraduje ultimátní scénou u soudu, která je prostě bez konkurence. Doporučuji velmi povědený Český dabing.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)