Svatý rok (1976)

Zklamání - jeden z těch filmů, u kterých netuším, kde vzali hodnocení co mají. Pár solidních momentů to má, ale nějaká ultimátní zábava to teda není.

Nikde v Africe (2001)

Zbytečně rozválčný film, který obsahuje víc hluchých míst než by bylo zdrávo. Ikdyž svoje momenty to má, většinou však těží z exotického prostředí v kombinaci s hudbou - a to je málo. Ženská mi byla většinu času nesympatická, naštěstí to vynahrazoval Sidede Onyulo v roli Owuora. Rozhodně by to chtělo prostříhat, ale nutno uznat, že mám po zhlédnutí poměrně příjemný pocit na duši.

Dračí dvojčata (1992)

Poměrně příjemný mix akce a humoru. Akce sice není mnoho (vlastně pořádná bitka se najde až na závěr), ale humor (sic prostý) slušně šlape, zvlášť v druhé třetine filmu. Na ty nejlepší Jackieho komediální fláky (série Project A a snad i ta Božská relikvie) to rozhodně nemá, ale pořád je to hodně slušné. Maggie Cheung bych si dal říct.

Zlatíčko (2004)

Jude Law se ujmul role kurevníka, kterého občas chytají záchvaty svědomí, s grácií a šmrnc mu jistě upřít nelze. Stejně tak dobře fungují proslovy do kamery, kdy hlavní představit sděluje své často trefné postřehy.

Full Contact (1992)

Od filmu, který se jmenuje v Angličtině Full Contact bych si představoval více než dva souboje (ikdyž poměrně slušné) a pár přestřelek. Snaha o drsnou krimi atmosféru podsvětí se imho příliš nepovedla takže ve výsledku poměrně nudná záležitost a i Chow Yun-Fat mě nechával poměrně klidným. Možná mám radši HK zběsilé akce co se neberou příliš vážně, než takto temně pojaté kousky, těžko říct...ale k dobru je určitě nutno přičíst, že se autoři nebáli krve a občas to slušně zachlístá :)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Příjemně mrazivá krimi, která si dokáže udržet (ač někdy s obtížemi) pozornost i přes svoji délku. Příběh je poměrně zajímavý a je vidět, že je to dle knižní předlohy (kterou jsem nečetl takže nemůžu soudit jak moc je to ořezáno). Jako samostatný produkt, to myslím funguje poměrně dobře. Jedinou výtku mám tak k poněkud podivnému konci(myslím tím závěrečných pět minut), který nedával smysl a k filmu se moc nehodil (nebo jsem něco přehlédl).

Raz, dva, tři (1961)

Opravdový komediální majstrštyk. Nekončící příval dokonale vypointovaných dialogů a situačního humoru. James Cagney válcuje svým elánem a šarmem vše okolo silou Neše z roku 37 :) Nezbývá mi než zvolat bravo - už dlouho jsem se takto nepobavil.

Cry-Baby (1990)

Poměrně šik stylizace, která ale postupem času trochu omrzí. A o moc víc toho film zase nenabízí, snad kromě Deppa, vypadajícího jako Elvis. Hudba mě příliš nezaujala a to mám Rock'n'Roll docela rád. Pád dobrých vtípků se najde, takže slabší tři.

Cesta domů (1999)

Věřím tomu, že by mohla být tato sentimentální, kouzelně naivní exkurze do malé, zapadlé vesničky na úpatí hor pod vedením jiného režiséra docela průšvih. Yimou Zhang je ale v komponování dokonale barevně sladěných scenérií mistr nad mistry a obejde se i bez příběhu či smysluplnějších dialogů. Bez skvělé ústřední melodie a úchvatně krásné Ziyi Zhang (zapomentě na aroganthího spratka z Tigra a Draka - tohle je úplně jiná píseň), by to nešlo.

Italské námluvy (1994)

Poměrně originální námět, ze kterého tvůrci vymlátí pouze pár vtipných scén. Jinak je to takova reklama na Itálii, párkrát sem se usmál,ale nic extra. Naštěstí je tu slušné herecké obsazení a to nejenom ústředního dua (například Joaquim de Almeida, kterého si většina diváků bude pamatovat z Desperáda). Škoda, že Marisa Tomei nemá nějaký normální účes, takto sice vypadá poměrně pěkně, ale není to takové to aaaaah, které by na romantický film bylo potřeba. Downey je sekáč, ale ta role se mi moc nelíbila. Nemám rád když se chlap příliš podbízí. Dohromady slabší tři.