Muž odnikud (2010)

Prokletá, přepálená stopáž a dojemné, uslzené scény likvidují šanci na plnej. Faktem je, že na závěrečný masakr se čeká v druhé půli výrazně déle než by bylo záhodno. A tak s přibývajícími minutami klesalo moje nadšení. Samožřejmě finální mord je de luxe, ale zazdí to úplně pekelným závěrem. Trauma z mrtvých maželek (dcer, synů, čehokoliv), tajný ex - agenty pracující v zastavárnách apod. u těch korejců už člověk tak nějak čeká :) Přesto hodně slušná podívaná.

Afričan (1983)

Film stojící na slovních přestřelkách dvou hereckých veličin, ale jinak nic moc nenabízí. Trochu dobrodružné akce (ale jenom opravdu drobounko), pár vtipných hlášek (taktéž poskrovnu), sympatické hrdiny a hezkou přírodu. Noirret si svého lehce neurotického chlapa střihl s gustem o tom žádná a s Catherine se k sobě parádně hodí, ale je to málo... chtělo by to přitlačit na všech frontách.

Případ Thomase Crowna (1968)

Hra na kočku a myš ve velmi elegantním balení. Narcisistní Queen prostě nemá chybu, toho chlapa je radost sledovat (tohle asi budu u jeho filmů psát dost často). Fay jsem nikdy neměl rád (asi mě nějakou rolí strašně znechutila), ale tady byla fakt k sežrání, možná ji vemu ještě na milost. Režije se mi taky moc líbila plus dobře zvolený hudební doprovod. Pohodová oddechovka spojující krimi a romantiku - a obojí funguje.

Ptáčník z Alcatrazu (1962)

Hodmě, hodně pomalý rozjezd. Napadali mě chmury, že film o maníkovi co chová v base ptáky nemůže mít přes dvě hodiny. Nakonec jsem tomuhle ornitologovi přišel docela na chuť na čemž má hlavní zásluhu má můj oblíbenec Burt. Scénář umně vykresluje Robertovo postupné smíření s životem i se svým okolím.

Kráska dne (1967)

Hodně ujetá podívaná, panička má poněkuď specifičtější choutky, které zdá se pan manžel jakožto rozený dobrák (čti pitomec) neumí splnit. Vyřeší to tedy fikaně - začne se kurvit. Což jí přivede do zajímavé společnosti různých masochistů, sodomitů a lecjakých úchylů. Rozumná stopáž, zajímavé téma a fajnový herci (kromě hlavní hrdinky se mi hodně líbil Michel Piccoli). Lze doporučit.

Útěk (1972)

Dobré, moc dobré. Napínavý scénář, kvalitní režie (nejsu žádnej odborník na Peckinpaha, ale jeho styl se mi dost líbí), pár slušných přestřelek, sympatické postavy na hraně zákona (nebo spíš za ní :) a dokonalé herecké obsazení. Steve byl opravdu cool a co se Ali týče - jak jsem psal už u Love Story - ona je prostě neuvěřitelně hezká. Jenom škoda, že hrála v tak málo filmech. A taky chápu proč je remake docela koukatelnej, oni to totiž obšlehli sakum prásk...

Dej si pohov, kámoši (1993)

Mám rád Jacka Lemmona, Daryl Hannah je (jako vždycky) extra hezká a Lemmonův fotřík naprosto dokonalý. Herci si svoje špičkování evidentně užívali a proto mají jejich přestřelky fungující chemii. Což pomůže překlenout tu a tam slabší momenty. Vcelku příjemná oddechová pohodovka.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Hodně slušný napínák s dobře napsanými postavami, výborným, stoicky klidným Robertem Shawem a celkově napínavým dějem. Ten konec mě ale malinko zklamal (asi jsem čekal trochu dokonalejší plán úniku, než hned první věc co by tak člověka napadla). I tak hodně dobrá podívaná.

3 dny (2008)

Slušná atmosféra, ale jinak docela nuda. Navíc jsem čekal trochu něco jiného, zaujal mě maximálně začátek. Vlastně jsem to dokoukal hlavně kvůli tomu, abych viděl jestli teda něco spadne (respektive jak to bude udělaný).

Tři mušketýři (2011)

Ze všech možných hledisek neuvěřitelně stupidní filmová břečka, ale svým způsobem jsem se nad takovou ultimátní porcí debility trochu (ostudně) bavil. Film jinak samozřejmě nelze brát naprosto vážně. A to mi nijak nevadí nerespektování předlohy, vzducholodě nebo podobné skopičiny. Bolest číslo jedna je herec d'Artagnana, totálně necharismatický, nesympatický uzenáč, kterého trumfne snad i Eragorn. No co už, točíme pro patnáctky. Maník od castingu měl možná trochu soudnosti, pač na zbytek mušketýřího ansámblu obsadil šikovné, sympatické herce (které samozřejmě to ucho převyšují asi stokrát). Jenže Anderson se rozhodl pojistit to tím, že jim nedá skoro žádný prostor. Také Constance je dost příšerná. Celé je to strašlivě zkratkovité přesně v duchu doby, scénář nemá vůbec žádnou pořádnou gradaci, no hnus. Sledovat pachtící se Millu je taky dost utrpení zvlášť při zpomalovačkách. Také CGI je průhlednější, než odkup "skorostavebních" pozemků našimi soudruhy. Co mě ale pozitivně překvapilo byl pitvořící se Bloom (asi něco odkoukal od Deppa), který si docela užívá, že nutnost pronášet stupidní dialogy tentokrát připadla někomu jinému. Vím že to je iracionální, ale nemohl jsem při sledování nemyslet na úžasnou verzi s Michaelem Yorkem, které toto zvěrstvo nesahá ani po kotníky. Přesto "guildy pleasure" dvě hvězdy - možná z dobrého rozmaru....