Californication (2007) (seriál)

Právě jsem dokoukal 4 sérii (už točim 1-6 serii asi po 4tý) a pořád se nemohu nabažit toho kundou a chlastem zavánějícího vzduchu který všemi sériemi proudí. Hank je asi moje nejsympaičtější postava z celého filmového průmyslu (nejenom pro to ze bych chtěl být jako on, kdo ne?,). Ironický humor je zde přesný šálek mého čaje s rumem a navíc Karen je moje seriálová láska už od chvíle co jsem jí v prvním díle spatřil (takže věčné Hankovo snažení o to jí dostat zpět prožívám s ním). Od 4té série seriál trochu ztrácí na síle, ale udržuje si stále vysokou laťku humoru a závislivou koukatelnost. Samozřejmě českej dabing stojí za hovno. Californication je seriál numero uno v mém srdci....btw: abych nezapoměl na božskej soundtrack doprovázející každou sérii, přesně podle gusta.

Dexter (2006) (seriál)

„I'm not the monster he wants me to be. So I'm neither man nor beast. I'm something new entirely, with my own set of rules. I'm Dexter." Introvertní a mírně cynický posel spravedlnosti, který náš zkažený svět, zbavuje lidského "odpadu", přesněji potenciálních vrahů a postrachů společnosti, kteří přináší čestným lidem bolest a utrení. Přesto vše ho nejde brát jako spasitele lidstva či strážce nevinných duší. Spíše jako nevyplněnou mezeru mezi člověkem a stvůrou (mysleno jako vrahem), neakceptovaným a neomylným soudem, z kterého se nedá odvolat ani utéct. „Dexter jsou tvoje výčitky, které tě po spáchaném zločinu doprovází, sledují a nedají ti spát..." Každý z nás má v sobě kousek "dextera", kterého nás podvědomí nutí schovávat za falešnou maskou, aby ostatní nepoznali po čem naše "choutky" prahnou, co shováváme před světem, jaké tajemství nás poutá a odděluje od neuznávané reality. Máte-li slabost pro velice morbidní a neotřelý styl humoru, "DEXTER" je seriál pro vás. Hodnocení: 9/10. BTW: Michael C. Hall pojal Dexterovu nevyspitatelnost a jeho "poslaní", naprosto senzačně.

Wanted (2008)

Akční masakr! Wanted je neskutečně nadupaná efektová bomba (jak vizuálně, tak zvukově). Všechny akční scény ve filmu byly impulzující, velkolepé a děsně cool, což snímku dodávalo sentiment. Takovou souhru zvuku a obrazu, která byla zde obsažena po celou dobu, jsem v kině ještě nezažil. když se angelina líbá z hl. představitelem, nastane šumivé ticho s pískajícím tónem, cítil jsem po celém těle mravenčení a scéna se jakoby zastavila (v ten moment se mi zastavil dech stejně jako lidem v celém sále). Timur Bekmambetov je umělec, který ví moc dobře co dělá, z Wanted mě šla hlava kolem, snímek mě připoutal do sedadla a nosem přilepil na plátno tak, že jsem si při monstrózních akčních scénách málem vykutálel oči z důlku. Film je též plný originálních záběrů (třeba letící písmena z klávesnice, kterou McAvoy praští kolegu z práce). McAvoy hrál velice sympaticky, Angelina byla svůdná a přitažlivá, Freeman zase charismatický a sebejistý. Zajímavá zápletka od začátku až do konce a hl. postava vyprávý svůj příběh zajímavě a svižně, že není čas se nudit. Timur za málo peněz vytvořil předupanou filmovou pecku, která se tváří strašně draze, na rozpočet 75 mil. film nevypadá, ale opak je pravdou (zde velmy příjemnou). Lze na plno vychutnat pouze v kině. Nedivím se některým hodnocením, ptz vidět kinorip, půjdu také z body dolů. Hodnocení: 9!/10

Deiji (2006)

Ou. Tohle je opradu veledílo, jak po citové stránce tak po té příběhové. U-seong Jeong a Ji-hyeon Jeon patří do mé herecké TOP, takže jsem byl moc zvědav na jejich společný debut. Ten byl očekávaně nazapomenutelný. Opravdu překrásný příběh o lásce, který pohladí u srdce. Režisér to podal hodně netradičně a kamerové záběry jsou ostřejší. Já nevím co k Daisy napsat...nedokážu popsat co jsem k filmu cítil a cítím, to si prostě musíte pustit a kochat se filmovou krásou. Jeden z nejlepších jihokorejských kousků. Hodnocení: 9.5!/10

Saedeu mubi (2005)

"Smutný příběh", tyto dvě slova naplňují stejnojmený film, který se mě dostal pod kůži přímo až do srdce, kde zůstane napořád s tučným podtextem SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST! Jeden z nejlepších filmů na který jsem v životě narazil. "Takovou nádheru snad kamerou zachytit nejde" to jsem si celé 4 příběhy opakoval. Ani jeden neměl chybu. Nedokážu popsat pocity, které cítím, ale jsou krásné a lítostivé. Příběh popálené, němé dívky a její sněhurka a sedm trpaslíků, to byla nádhera jak to snímek ozařovalo a nabíjelo uspokojením a jemným úsměvem. Příběh nebojácného hasiče a jeho překrásné přítelkyně se mě hrozně líbil už jenom obsazením, které bylo přesně podle gusta (...ing a moment to remember už tehdy jsem jim choval velké sympatie), dále žena s rakovinou a její zmatený syn, který poznává jak moc ho matka miluje a on ji. Čtvrtý příběh o rozchodovém poslíčkovi a jeho šíření smutných zpráv (včetně těch posledních dvou, které se nedali shlédnout bez slz). Tyto příběhy měli společného nejenom návaznost, ale ten déš't, který mě na konci filmu dorovnal svím metaforickým kouzlem. Mohu malinko vytknout "citové vydírání", které bylo v posledních scénách trochu až přetažené, což na druhou stranu už v názvu filmu vyzní a dá se to předpokládat a člověka to opravdu zasáhne, svůj účel to plní moc dobře. Jedná se jen o malou vadu na kráse. Hodnocení: 10/10

Maraton (2005)

Marathon je silné drama s hlubokým nádechem a procítěnou atmosférou. Cho-won bojuje se svím životem prostřednictví marathonu, který je řekl bych jenom nástroj o který se celý příběh opírá, protože hl. tématem je přátelství a velká podpora blízkých překonat svoje hranice a i přes svoje velké omezení či poškození se stát rovnoceným a kvalitním soupeřem jak proti svému autismu tak proti běžcům marathonu. Cho-won bojoval s nemocí prostřednictvím běhu a ikdyž nemohl vyhrál dá se říci že v životě vyhrál a splnil si sen, který je pro většinu lidí nesplnitelný. Film jenom potvrzuje fakt, že člověk je sám svého štěstí strůjce a že i přes svůj jistý osud musí bojovat a poprat se s ním, aby dosáhl svého osobního cíle a potěšení. Cho-won je žijící důkaz, i přes svoje postižení má rodinu, která ho z celého srdce miluje a podporuje ho v sebepoznávání a v jeho "boji proti osudu". Seung-u Jo zahrál svoji úlohu naprosto dokonale a kdyby mě někdo řekl že Seung autismem trpí, věřil bych mu. Hrozně se mi líbila atmosféra filmu, byla ohromná. Všechny role skvěle obsazeny a příběh zdrcující a plný lítosti. Poslední a hlavní běh byl třešnička na dortu nejenom běh sám o sobě, ale ta metaforická stránka obsažena v něm, která popisovala to sebeukojení a smysl překonávání překážek jeho života. Jak jinak by mohl režisér krásněji popsat boj proti autismu než marathonem, už to je samo o sobě krásné, nemyslíte?... Hodnocení: 9.5!/10

Dalkomhan insaeng (2005)

Bittersweet life je velmy drsná korejská záležitost. Příběh o pomstě, který je podán naprosto ůžasně. Hl. hrdina Byeong-heon Lee mě očaroval svím charismatem a drsnou povahou, z které šel až strach při jeho kamenných pohledech. Gangsterka trochu jinak, podána strašně "masérsky" a hlavně korejsky. Scéna když Sun-wooa honily a on je tam všechny ohněm popálil a následovně ujel autem byla tak neuvěřitelně hustá, že jsem se musel smát tomu jaký je Sun-wooa BOREC. Až do konce a hlavně na konci byl film naprosto famózní a monolog na začátku a na konci se mistrem a žákem neměl chybu. Když Sun-wooa vzpomínal na hudební zkoušku při které se ponořil do krásy všech tónů a rozplíval se nad nimi, v ten moment mě film opravdu příjemně zasáhl a nemohl sem jinak než dát Ji-un Kimovi 5* za filmovou harmonii a herecký koncert Byeong-heon Lee. Hodnocení: 9/10

Yeongeo wanjeonjeongbok (2003)

"Please Teach Me English" je roztomilá, upřímná, nevinná a lehká komedie s e skrytou něžnou romantikou, jenž diváka skvěle pobaví a rozveselí. Jak jsem již řekl je to taková "lehká" zábava, takže žádné citové vydírání či extrémně dramatické momenty (tak jak to korejci umí) to nenajdete. Přesto se jedná o snímek přímo kouzelný a kladně laděný, ústřední pár a vůbec celá jazyková třída působí příjemně. Btw: film jsem si oblíbil až při druhé projekci, po delší "korea" pauze

Já, legenda (2007)

Mistrovské dílo willa, který dovede každý film k dokonalosti. V součastné době ho řadím mezi nejtalentovanější herce a záruku dobré podívané. I'm legend je velice komorní drama o člověku, který stratil vše co miloval a zůstal muj jen jeho jediný přítel-věrný pes. Jako jeden z mála přežil šíření nebezpečného viru a domnívá se že žije na planetě sám, z jeho zmutovavanýma kamarádama, což není tak úplná pravda. Willovo charisma je opravdu obrovské, dokázal celý film utáhnout jen svími pohledy a zahořklím humorem. Odvedl ohromnou práci a nemám moc co bych filmu vytknul. Byl jsem spokojen a to nad míru. Jeden z nejlepších filmů letošního roku. Hodnocení: 9/10.

3-iron (2004)

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream." Tohle je (zatím) moje první zkušenost s Ki-Duk Kimem, který mě ukázal nový pohled na svět filmů a jejich krásu skrytou v dynamickém příběhu. k lásce nepotřebujete slova, jestli mi chtěl Kim tohle tímto snímkem říct, tak se mu to povedlo. Opradu nepopsatelný film, tak jako hl. herci nepotřebovali slova ke svému nejinternějšímu vyjádření, tak ani já nemůžu mé pocity popsat. Opravdu skvost všech skvostů svou jednoduchostí a dokonalostí, love-story které nemá obdoby. Musím pochválit scény ve vězení, kdy se Tae-suk učí stát se "neviditelným" a opravdu skvělou režii a kameru. Vlastně mohu (spíše musím) pochválit film jako celek i s harmonickým soundtrackem. Hodnocení:10/10.