Úkryt (2002)

David Fincher je skvělí režisér a některak mě nezklamal, ikdyž se o žádné veledílo nejedná (pro mě zůstává ve stínu sedm,klub rváčů) za shlédnutí to OPRAVDU stojí. Skvělí scénář, který je doplnován bezvadnou režií a hereckými výkony bez větších chyb. Skvěle zahrál muj oblíbenec Jared Leto, akorát je fakt že když byl zabit tak jsem byl trochu sklamán a už šel film u mě o stupínek dolu. Pak samozřejmě Forest Whitaker zde taky odvedl kus práce, hlavně svím velkým "srdcem". O Jodie Foster ani nemluvě. Film mě poněkud zaskočil svím koncem, čekal sem na nějaké konečné zjistění nebo něco takového(alá monstrózní konec v sedm), toho sem se nedočkal ale presto velmy povedený kousek. Hodnocení:7/10

Breakout (2007)

Filmový náhled do světa hip hopu, tance, drog, násilí, krádeží a vandalství = přesně to co mám rád!=) Mike Eschmann nás zavede do Curychu k pouličnímu gengu, který nemá nic víc než přátelství("rodinu") a sám sebe. Jedná se o velmy drsné drama s pokusem zasáhnout divákovi city(sož se celkem vydařilo) osudem Nia, hlavního hrdiny který stavý partu a přátele na první místo a díky tomu je trestán v nápravném zařízením. Myslím že film toho má hodně co nabídnout . Osud hl. hrdiny je záživný a krutý zároveň. Pokud máte rádi hudební dramata tak tento snímek určitě nepřehlížejte. Hodnocení:8/10

Kmotr (1972)

Naprostá klasika! Taková normální, mafiánská, sicilská rodinka Corleonů. Příběh temného podsvětí plných drog, hazardu a žen, které ovládá 5 mafiánských rodin v čele z Don Corleonem, kterého Brando zahrál božsky. Jeden z nejlepších výkonů hl. herce, co jsem kdy viděl. Vůbec všichni zůčastnění herci odvedli skvělou práci po celé 3 hodiny. Film jako celek je hodně silný a Velmy nedprůměrné hodnocení o tom svědší. Osobně si beru k srdci nejvíce scénu kdy Michael zabil Solloza a McCluseyho v restauraci , to byl pro mě velmy silný moment. I když byl film parádní uděluji jenom 4*, protože jde o jeden z nejlepších filmů z historie a tak sem dal laťku hodně vysoko. Hodnocení:8/10

Síly temna (2006)

Sakra, tohle sem nečekal. Po přečtení komentářů na CSFD sem znuďěně sedl před obrazovku a pustil si film, aniž bych se na něj nějak vírazně těšil. Už v prvních minutách mě ale film tak natchl že jsem z napětím film dokoukal. Jasně je pravda že film trochu vykrádá z populárnějších hollywoodských pecek tohoto žánru, ale když trochu vypnete mozek tak je to cajk. Hlavní hrdina Strait zahrál skvěle a ještě dlouho sem na jeho výkon vzpomínal. Dost slušná oddechovka. Hodnocení:7/10

Hráči (1998)

Příjemná, večerní zábava a hl. pointa filmu je poker, což se mě zdá jako celkem pritažlivé téma. Ze sympatických herců, kterýma se film jenom hemžil, byl nejvíce vznesl Martina Landau, který se pro tuhle roli více než hodil a pak samozřejmě Edward Norton, který mě v žádném filmu nesklamal a tady zahrál opravdu báječně a jeho postava Worm byla úžasná, hltal sem mu slovo za slovem. Jako odpočinkové drama mě film "Rounders" uspokojil. Hodnocení:8/10

Zakázané království (2008)

Jet-li a Jackie Chan, jejich první spolupráce se vydařila. Opravdu vkusný a zábavný příběh plný strhující choreografií Yuen woo pinga, kterou doplňují sympatičtí herci. Michael Angarano se vedle velikánů prosazoval velice důstojně. Jackie opět celkem pobavil a boj s opičím králem sem si vychutnal. Příjemné odreagování, kochal jsem se krásnou čínskou krajinou a násilným New Yorkem, do kterého příběh taky nakoukl. Hodnocení: 8/10.

Wichool (2005)

Živý a silný příběh o muži a ženě, kteří přišli o svojí drahou polovičku v autonehodě a díky ní se poznali. Film vypovídá o lásce z toho bolestivějšího úhlu, jde o o milostný vstah vzniklý z utrpení. Herecké obsazení bylo bezchybné (moje oblíbenkyně Ye-jin Son mě nezklamala). Jedná se o hodně komorní a SYROVÝ počin, který je precizně natočen a z daného žánru jeden ze skvostů. Taková příjemná změna od hollywoodu a u mě další bod pro korejské dramata. Jen tak dál... Hodnocení:8/10 (BTW:překrásná hudba)

Králové ro(c)ku (2006)

Skvělá podívaná, skvělá hudba a jako vždy skvělí Jack Black. Zasmál jsem se a našel novou zajímavou kapelu v týhle oddechovce. Nemám nic konkrétního co bych vytknul. Hodnocení: 8/10. BTW: soundtrack je skvělej, poslouchám ho pořát do kola.

Juno (2007)

Jednoznačně vkusný, nápaditý, zajímavý a skvěle zahraný (hlavně výkon Ellen mě zaujal) film o dospívání a důležitém rozhodnutí mladé a "jiné" dívce Juno, která nechtěně otěhotní. Já osobně se příjemně a cíleně bavil, film měl určitou jiskru, která mě vtáhla do příběhu. Dívek ve stejné situaci jako byla Juno je na světě mnoho a bylo zajímavé sledovat jak se stím vypořádá. S přísnějším hodnocení díky oskarovým nominacím dávám 7.5/10. BTW: Po Thank You for Smoking mě znovu Jason Reitman svou příběhovou barvitostí velice zaujal.

Americká krása (1999)

Sam Mendes, který s tímto filmem debutoval natočil perfektní film o vstazích a rozepři, na oko zcela obyčejné a vskutku štastné americké rodiny. Ale pod povrchem vás příběh dostane do komediálních a netradičních situací, které se klidně můžou přihodit kterékoli rodině. Herci odvádí ve filmu skvělé herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey, který zářil v celém filmu a jeho ironické pohledy a netradiční chování sem hltal a v křečích se válel na zemi. Hodnocení:8.5/10