Těsně vedle (2007)

Bratři Farrellyovi umí točit inteligentní, romantické komedie a též si umí vybírat sympatické představitele hlavních hrdinů. Ben Stiller bezesporu patří ke komediální špici a v tomto snímku mě pobavil více než skvěle. Bratři zase přišli s originální zápletkou a příjemnou atmosférou plnou krásných žen a "příšernou" manželkou (což Malin Akerman zvládla skvěle). Zasmál jsem se opravdu obdobně a snímek měl obrovské charisma a "sladkou chuť", to mě neodpoutalo od židle. Konec byl tvrdý a nefalšovaný sarkasmus, kterej byl větší než celá struktura filmu a tvrdou ironii já velice rád=). Hodnocení: 8/10.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Měl jsem možnost shlédnout oba remaky texas. masakru po sobě a "počátek" mě rozhodně uspokojil více. Určitě se nejedná o hororový masterpiece, ale za parádně pošahanou rodinu Hewittů ( hlavně za bráchu "magora" policistu) daruji snímku 5/10. = zařazeno do kategorie: ten lepší ze špatných hororů.

Těžce zamilován (2001)

Jack black je herec s obrovských potenciálem, který z něho v jeho filmech přímo srší, že by ho mohl rozdávat. O jeho hereckém talentu prostě není sporu a na filmy ve kterých se Jack blískne si najdu vždy čas. Snímek "Těžce zamilován" je důkaz že film z jednoduchým nápadem a svižnym tempem může skvěle pobavit a zaujmout. Chce to jen trochu vypnout mozek a naladit příjemnou, veselou atmosféru. Když pak zjistíte že se jedná o hrozně inteligentní a zajímavou romantickou komedii plnou krásných žen, tak máte vyhráno a večer zabaven, snad tak leskle jako já při sledování téhle originálně netypické komedie. Nápad se mě opravdu zamlouval a krása Gwyneth Paltrow samozřejmě též. Možná jsou 4* trochu moc, ale já se i při druhé projekci bavil a inteligentnímu humoru dávám přecejenom přednost před neomaleným a vulgárním a tohle byl můj "šálek kávy". Hodnocení: 7.5/10

The Battery (2012)

parádní, nízkorozpočtový filmeček. Dobře zahraný, originální s krásnou přírodou. Celou dobu jasno, občas zombík. Zajímavě natočené, dobrá hudba, povedlo se to

The Doors (1991)

Velkolepé, odzbrojující, fascinující, avšak kontroverzní filmové zpracování hudební geniality a (z větší části hlavně) záhadného (nepochopeného) umělce, jenž bruslil na tenkém ledě až se šeredně probořil (no spíše uchlastal a ufetoval). Oliver odvedl výbornou práci, nicméně obdiv patří hlavně fenomenálnímu Kilmerovi, protože pochopil Jimovo skryté poselství a jeho ohromné kouzlo osobnosti znamenitě napodobil! Mystická hudba Doorsů, jenž diváka probouzí do vášnivého a divokého snu a dává mu maximum pozemské energie si nepochybně zaslouží za svůj filmový příběh plnou nádrž.

The Long and Short of It (2003)

Chápu, že si prostě "vyvolení" z dvou věží chtěli oddechnout od tajemného prstenu a šli si lepit plakáty k autobusové zastávce. Nic velkého a převratného jsem od Seana Astina nečekal a ani se nedočkal. "Malý" film s ještě menší herečkou a zpestření určitě vypjatého natáčení pána prstenů. Na režisérské sedačce to Peterovi sluší více nežli na té v autobuse, takže budem doufat, že si své dosavadní povolání ponechá a nebude vozit hobiti do práce (:-D). Hodnocení: 5/10.

Ti druzí (2001)

Španělský počin The Others těžil hlavně z naladěné (dusné) atmosféry, poutavosti příběhu a své přitažlivosti k tajemné záhadě. Mysteriózní thriller, který dokáže jak vyděsit, tak příjemně překvapit chytrou zápletku s řadou zvratů (atakuji zejména na dokonale frustrující konečné rozuzlení). Nicole Kidman se zhostila své role bravůrně a svojí "posedlostí" dodala na strašidelné atmosféře a tíživosti či hororové ponurosti v ději. Po finální scéně nejde dát méně nežli 5* a snímek umělecky zahalen v šedé cloně, označit za nejlepší duchařinu posledních let. Hodnocení: 9/10.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Výborné mozaické drama, skvělá kamera, brilantní propojení příběhů a velice zajímavé nahlédnutí do krutého světa drog. Co jsem očekával, to jsem dostal (o nic míň, o nic víc).

Trainspotting (1996)

Humorně laděný, přesto velice drsný a uvěřitelný pohled do světa drog, světa pohádkových orgií i hrůzostrašných absťáků. Vážnost tvrdých drog tu byla mírně zlechčována za účelem lepšího pobavení i Markův příběh (hlavně tedy konec) byl přeslaďěn optimismem, avšak i po bouřce zasvítí slunko. výkony herců lze jen pochválit (Ewan rulezzz), scénář též a samotná realizace snímku, styl natáčení a výsledná podoba činí s "trainspottingu" kultuvní záležitost. Hodnocení: 9/10 (BTW: scéna "The worst toilet in Scotland" je naprostý masterpeace).

Transformers (2007)

Mega Film. Takhle má vypadat souhra Baye a Spielberga? Jo přesně takhle si to představuju! Bay ví jak se dělá pořádnej akčnák plnej výbuchů a drahejch aut. Teď si akorát přizval gigantický roboty, podle mě nejlepšího, mladého herce součastnosti Shiu a doplňil kráskou Megan Fox. Film nadupanej akcí a hromadou várkou vtipů, absolutně mě nic na tomto filmu nechybělo. Zajel jsem si na něj do Prahy do kina a nelitoval jsem. Posledních 20 min. závěrečné bitvy o kostku bylo strhujících. Hodnocení: 10/10.