Transformers 3 (2011)

Po poslední klapce sem impulzivně dosti strádal nad kvalitou tohoto pokračování. Pochybuji že to Michael dělal s takovou láskou jako první díl, jestli se nejednalo spíš o rutinní povinost. Chyběla mi ta chemie, to kouzlo, kterým mě vždy ve svých "dítkách" fascinoval, to co bylo zajímavé zanevřel a tuctové, neatraktivní děj. linky naopak rozváděl a napojoval na jedoucí vlak. I humor zde patřičně vyschl, spíše mě odrazoval nežli kouzlil úsměv na tváři. Nová "tras-girl" mě nikterak neoslovila (jen jsem celou "chicago bytvu" žasnul, že něco takového úspěšně absolvovala s těma jehlama na nohou :D), vůbec sem jim tu jejich lásku nebaštil :/ . Když snímek docválal do svých nejsilnějších momentů, byl jsem již podstatně znuděn celým dosavadním průběhem, takže jsem si ty koulervoucí efektové orgie neužil tak, jak bych mohl a chtěl. Jediná pamětihodná scéna filmu se odehrála na dálnici, když se camaro transformovalo s Shiou na palubě, to bylo vymazlené. Akční sekvence byli velkolepé, velice detailně promyšlené, avšak občas trochu monotonní a chaotické (ikdyž jak udělat bytvu obřích auto-robotů nechaotickou?). Bohužel nemám moc co chválit, až na pár 3D záběrů, které mě brali dech. Ač to bylo dobré, tak to nestačilo abych odešel nasycen a spokojen. Dobrý 3D zážitek, to je asi vše...Michaele, doufam že už nebudeš prznit svůj výtvor dalším pokračováním, ikdyž mi je jasný že tenhle brak bude mít velké kasovní úspěchy (jako by však mělo i dalších 10 potencionálních pokračovnání), ale stejně se na to radši vyser, nebo skončíš jako tuctový, rutinní příživník na filmové nebi (a že už jích tu je dost ;) )

Travička zelená (2008)

Nevím na čem Seth Rogen při psaní scénáře ujížděj, ale měl by přestal hulit, alespoň při tvoření příběhu k filmu (nebo že by neměl?). Není to vůbec špatné, rozhovory a způsob jak se mezi sebou dealer a zákazník baví je dokonalý, vůbec většina dialogů je skvěle promyšlena a napsána. Snímek však pluje mezi mnoha žánry a druhá polovina ztrácí šťávu (akční vsuvky se mi moc nezamlouvaly). Přesto pár hluchých míst a nedostatečné prostříhání filmu nenarušilo tu pohodu s tripjointem v puse, při vyznání lásky přes telefon (a reakci na navrhlou svatbu druhé polovičky), při oboustranné signalizaci "nenápadným" zakuckáním (ta etikecké přinastavení ruky Saula mě dostalo), či při závěrečné rekapitulaci svěžího dobrodružství (včetně sčítání počtu zabitých). Když si to tak připomenu, byla to praštěná jízda ve všech směrech, ale nebylo to vůbec špatné. Hodnocení: 6/10 (snímek patří k těm lepších komediím se "zelenou" tématikou).

Tropická bouře (2008)

"I'm a lead farmer, motherfucker!"... Tropic Thunder je pořádně ulítlá jízda s velice nekorektním humorem (dost přirovnatelným k Stillerově Zoolanderovi), což určitě dost ovlivní vnímání diváka, nepřipraveného a nestotožněného s nekonvenčním a potrhlým stylem komedie. Někteří budou bouři nenávidět, jiní obdivovat a pekelná porce zábavy jim protrhne střeva nepřetržitým smíchem (obrazně řečeno). Já osobně kladně přijímám těžce stravitelný humor a rád se stotožnuji s režisérovým smyslem pro humor, takže jsem si tropic> náramně užil. Robert Downey Jr. a Tom Cruise jsou pro mě "muži činu", jejich výkon dirigoval porci zábavy a spolu z Benem odpálili nálož srandy, však slabší chvilky trochu kazili bouři zuby. Prostřední části občas chiběli noty a děj strácel na šťávě, což mě donutilo k odebrání hvězdičky. Nicméně Cruise to svým "tanečkem" poopravil a nenechal mi zámínku pro špatný pocit z ostře nabitých 100 minut. Jsem spokojen, ba né úplně dosytosti (potenciál nechyběl, spíše pár škrtů ve střihárně). Hodnocení: 8/10. BTW: Kirk Lazarus dosti působivě vylíčil hraní retardů v Hollywoodu, moc pěkné.

Trosečníci v ráji (2006) (pořad)

Co to je za parodii na Kdo přežije? Tvrdá soutěž?! Vždyť mají vše co potřebují k přežití..nudá..skoro o nic tam nejde!

Tyson (2008)

Velice zajímavé, pro diváka nezasvěceného do Tysonova pestrého života dobrá příležitost k seznámení a pro znalce důstojný a kvalitní filmový počin. Nemám co bych vytknul, dobře odvedená přáce.

Úkryt (2002)

David Fincher je skvělí režisér a některak mě nezklamal, ikdyž se o žádné veledílo nejedná (pro mě zůstává ve stínu sedm,klub rváčů) za shlédnutí to OPRAVDU stojí. Skvělí scénář, který je doplnován bezvadnou režií a hereckými výkony bez větších chyb. Skvěle zahrál muj oblíbenec Jared Leto, akorát je fakt že když byl zabit tak jsem byl trochu sklamán a už šel film u mě o stupínek dolu. Pak samozřejmě Forest Whitaker zde taky odvedl kus práce, hlavně svím velkým "srdcem". O Jodie Foster ani nemluvě. Film mě poněkud zaskočil svím koncem, čekal sem na nějaké konečné zjistění nebo něco takového(alá monstrózní konec v sedm), toho sem se nedočkal ale presto velmy povedený kousek. Hodnocení:7/10

Únos (2006)

Kraťas s velice jednoduchou, ale přesto precizně zábavnou náplní, která donutí snad každého k smíchu a naprostá ironie osudu je zde každou sekundou vtipnější a drsnější. Postava obtloustlého žabáka se cvakající propiskou je dokonalá=) Hodnocení: 9/10.

Určitě, možná (2008)

Krásná moderní, inteligentní, romantická komedie, za kterou se skrývá velmy poutavý příběh, který mě pohltil a přinášel mnoho nevyřešených otázek ohledně Willova milostném životě, které se postupně odhalovaly, né v jako klasických romantických filmech že ste od začátku víte jak to vše dopadne. Tady jsi budete pořát klást otázky, které sou pevně schovány pod napínavým scénářem s krásným koncem v který sem celý film doufal. Tohle je důvod proč mám Ryana ve svých top 10 herců, ukázal že i přes jeho ostrý humor(Hannibal King), který ovláda velice zdatně jsou romantické komedie to pravé ořechové. Hodnocení: 8/10.

Urideului haenbokhan sigan (2006)

Velice depresivní a syrové drama o vině i odpuštění, které vás donutí zamyslet se nad vaším dosavadním životem a nad vašimi "hříchy". Atmosféra se dá přiblížit k filmu April snow, ale zde je mnohem dusnější a tíživější. Vtip zde nepanuje, za to těžkost děje s pomalým průběhem a dramatickým nábojem, který vás dusí svojí úděsnou reálností, to vás zde bude tlačit na srdci až do příšerného a "nespravedlivého" konce. Film byl tak "hořký", že nešlo nedat zasloužené 5* hodnocení. První polovinu filmu, jsem nebyl schopen ponořit se do děje, díky domácím problémům. Snímek jsem v tíživé situaci musel pozastavit a moc se mi zpět "mimo realitu", do depresivního tématu nechtělo. Při utišení situace, jsem dal filmu druhou šanci a od CD2, se věnoval pouze jemu. Ukázalo se, že to byla převelice dobrá volba a já se citově rozpoložil, nad naprosto famózním počinem, který nádherně ladil a tísnil mojí duši. Hodnocení: 9/10.

Útěk do divočiny (2007)

Fascinující a překrásné drama o životním poznání a hladání pravého smyslu života. Supertramp utíkající ze předepsaného života lží a lidské přetvářky, která se řídí ekonomickými zásady výdělečné kariéry a života v luxusu. Náš hlavní hrdina tento "smysluplný" názor na stereotypní styl života nezdílí a po dosažení vysokoškolského vzdělání prchá za novým životem, za životem bez zbytečných pravidel, vypočítavých lží, každodenních návyků, prchá tam, kde si osud píšete sami a skrz dobrodružství prožíváte nejrůznější jevy, které vám jako překážky usnadňují hledání pravdy vlastní existence. Každý by si občas přát být Alexem a na čas se schovat před krutou a bezcitnou realitou v opuštěném autobuse číslo 142, ikdyž autobus je jenom zkrášlující předmět, který slouží jako vstupní brána do našeho vlastního nejinternějšího snu plného odpovědí na naše neodpověditelné otázky. Myslím, že jsem se trošku nechal uníst a z komentáře se stalo fylozofické básnění o mentálním útěku z reality, namísto "útěku do divočiny", ale snímek ve mně probudil bádání po hlubším významu Supertrampovi osudové cesty a touhu po pochopení vycházejících závěrů, o které se skrz své poznatky opíral...Pro mě zatím nejlepší roadmovie a skvostný filmový zážitek, na který se (spolu se silnými monology) nezapomíná. Hodnocení: 10/10. ___________ Po druhé projekci pouze upevňuji svůj kladný úsudek na tento film, jenž obsahuje tolik krásy (jak filmové, tak přírodní), že ho nelze vnímat pouze jako kvalitní filmový zážitek, níbrž jako slastnou a kouzelnou jízdu po dobrodružném srdci, které v nitru člověka zpívá blahem a úžasem při každé minutě sledování Alexovi cesty. Možná nejlepší film, ale určitě film z nejhlubším poselstvím. V tomhle roce je to jediný soupeř Nolanova Rytíře (v kategorii njlepší film) a horký (možná i jistý) adept do mé TOP 10.