Průšviháři (2008)

Roztomilá, extrémně zábavná, napínavá, moralizující a velice slaďoučká filmová bonboniéra s pilulkou "dobré nálady" uvnitř. *MŇAM*.

Pravidla moštárny (1999)

Pohled na dětské oči plné radosti a spokojenosti...pro mě (jakožto diváka) vrcholný pocit sebeuspokojení a naplnění emotivních orgií... nemám slov. Hodnocení: 10/10.

Čistá duše (2001)

Co dodat? Emotivně podané autentické drama o bludách a fantaziích matematického génia, jeho neúprosném boji s omámenou myslí a zaslouženém uznání. Samotná realizace snímku včetně hereckých výkonů a způsobu přiblížení Johnova imaginárního světa divákovi si zaslouží hlasitý aplaus. Hodnocení: 10/10.

Keurosing (2008)

Crossing je pozlacená vařečka s pružnou rukojetí, jenž oplácává divákovo srce až do emotivního výbuchu, plného smutku, lítosti, soucítěnosti a nářku. Příběh je krutý a žádnou pozitivní linku za účelem radosti či optimismu zde nenajdete, což napomáhá uvěřitelnosti a diváckému udivení s bezohlednoti drsné komunistické doby a aktů v ní prováděné (páchané).Inu Kim Tae-gyun prostě dokáže člověka dojmout, ikdyž tomu občas napomáhá či spíše přinucuje kýčovitostí retrospektivních záběrů a nelítosnou kamerou (je to snad špatně?). Prostě další citová vyděračka na korejský způsob, ale určitě ne tuctová, naopak jedna z nejlepších a nejsmutnějších. Hodnocení: 10/10.

Chingoo (2001)

Co je to přátelství a jaký má vlastně význam?...

Princezna Mononoke (1997)

Dalších 130 min v Miyazakiovém světe, spíše ve sladké a příjemné fantazii plné pohádkových bytostí a chrabných hrdinů, jenž touží po míru mezi přírodou a lidskou paličatostí. Skvělý příběh a postavy, úžasná animace (hlavně tedy okolí, které bere dech), dobrá prvotní myšlenka a úžasná atmosféra. Přišlo mi to trochu slabší nežli "cesta do fantazie", ale pořád stejně geniální. Hodnocení: 9/10

Čas (2006)

Ufff, Kim natočil dosti silný snímek o lidských citech a extrémech lásky až nezdravé posedlosti. Film je značně syrový, krutý, smutný, frustrující a vyzuálně úchvatný. Možná se nejedná o nejlepší Kimův film, ale ani o nijak méněcenný. Hlavně poslední třetina příběhu mě dokonale odrovnala, velice silné sousto. 9/10.

Maljukgeori janhoksa (2004)

Realisticky a emotivně podaný příběh o dospívání nezkušeného chlapce Hyeon-su jenž experimentuje s láskou, přátelstvím, kontaktem s nekázní a nepřáteli. Otevírá si cestu životem na které ho čekají úspěchy i zklamání, velké rozhodnutí a uvážení nejduležitějších priorit. Sociální vztahy a morálka v poválečné době byla dosti extrémní a výbušná, respekt je to jediné, co žáci mají a čím se od sebe vzájemně liší. Budování tohoto "respektu" však spočívá v šíření bolesti a nenávisti kolem sebe, skrz vybraného spolužáka. Chování pedagogů nastolený režim jen utvrzuje a žádný ze studentů si netroufá studentskou anarchii jakkoli poškodit či narušit. Naštěstí Hyenon-su je (respektivě bude) "the man" a morálku hodlá překonstruovat podle svého... Hodnocení: 9/10.

Samotáři (2000)

Dokonalost, už dlouho mě český snímek takhle nezaujal. Zajímavé pojetí životního účelu a smyslu, které nutí diváka zamyslet se (když už ne nad postavami, tak nad sebou samotným). Hodně vydařené herecké výkony jen podtrhují sílu tohoto snímku. Macháček, jenž svoji úlovu famózně zahrál a vystihl, si zaslouží pořádný aplaus a nejenom on. Hodnocení: 10/10.

Pouta války (2004)

Dost realistický až naturalistický pohled na korejskou válku s velkou procítěností a technickou precizností. Všechna svinstva a sračky, které jsou (bohužel) součástí každé války jsou zde maximálně přiblíženy divákovi a opravdu se nešetří na otřesných záběrech, což vede k velkému vtáhnutí do silného příběhu a soucítění s postavami. Retrospektivní styl upevňuje už tak dost napjatou atmosféru a zvyšuje hloubku poselství mezi bratry. Autenticky natočené akční sekvence a emoce jenž je doprovázejí jen podtrhávají pouto, které jsem si k postižené rodině vybudoval. Nemám co bych vytknul, provaz, jenž se mi na začátku filmu omotal kolem hlavy se neustále utahoval a nedopřál mi ani sekundu nadechnutí, u závěrečné scény se sám sebe ptám "jsem v nebi?". Hodnocení: 10/10.