Vyměřený čas (2011)

Film naplnil moje očekávání. Ještě, že jsem si nepřečetl oficiální text distributora! Jakej kok.t to sem dává? Stalo se mi už párkát,že mi to zkazilo celý film. Od kdy se lidé rádi dozvídají hlavní myšlenku a děj mi. první poloviny filmu ?!

Kick-Ass (2010)

Skvělý "popcorňák", který si pustíte s přáteli a společně se pobavíte, dokonce občas až nečekaně brutální, nicméně stále velice optimistický a stylový snímek. Tento chytrý film má v sobě všechno, co dnešní divák od filmu očekává.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Moc sem se těšil, když jsem se dozvěděl o filmovém zpracování, mé velice oblíbené akční hry. Jen co se začalo šeptat o možné režii M. Baye, mé očekávání stouplo na maximum, přecijenom Michael opravdu umí natočit skvělý blockbuster u ktetého se nenudíte a "vyždíme z pomeranče všechnu šťávu". Po změne režie jsem se smířil s pravděpodobným poklesem kvality akčních scén (moc sem Newellovi nevěřil, že kousl do správného krajíce chleba) a jak se nakonec ukázalo nebyl jsem moc daleko od pravdy. Možný potenciál snímku byl zcela nevyužit a kromě slušné výpravy a přijemného hereckého dua, snímek vskutku vyhořel. Samozřejmě je to koukatelné (za ty prachy ještě aby nebylo), bál jsem se, že z toho vzejde přehnaně slazená romantická fraška, avšak vůbec mi romatické pojetí snímku nevadilo, ba naopak. Nicméně, mohlo to mít větší koule (hlavně po akční stránce), akční sekvence byli dosti nepřehledné. Škoda, mohl to být akční nářez jak hrom, kdyby se ujal režie skušenější pán s filmy tohoto žánru. Hodnocení : 60% mírné zklamaní

Antikrist (2009)

Silný, místy až dechberoucí psycho s velice dobrými hereckými výkony (chemie mezi manželským párem působila více než věrohodně po celou dobu). Mysteriozní atmosféra a čekání s čím má vlastně divák tu "čest" mě provázela celým snímkem (pořád máte pocit, že teď přijde dějové prozření skrze záhadu, až při závěrečném hvizdu rozhodčího si uvědomíte, že tvůrčí záměr byl ponechat vše zamlžené a neodkryté pro divákovu vlastní analýzu, pro povznesení se nad danou problematikou a pro zděšení, že mentální deviace (posedlost) může mít mnoho podob a variací a sama posedlost se nedá logicky vstřebat, pochopit). Důležité informace jsou tu úžasně dávkovány (zakódovány), čím více se dovídáme, tím více chaotické a záhadné se nám to zdá, což koresponduje s pocity "nemocné" paní a nastoluje tu onu důležitou atmosféru (možné spojení diváka s hrdinkou). Tento snímek je sonda do nitra, kde spatříme čisté "zlo" uvnitř psychicky narušeného člověka. Jsou zde drobet hluchá místa i přehnaně sadistické momentky, ale stejně se jedná o vydařený, hrůzostrašný kousek ;)

Avatar (2009)

Viděno v kině v 3D. Netřeba slov...dokonalý filmový zážitek, krása pohledět ;)

District 9 (2009)

Sci-fi nářez s pořádnou atmosférou, pestrým příběhem, slušnými triky (avšak při přihlédnutí k poměrně "malému" rozpočtu jsou triky více než slušné) a výbornou režií, doplněný bravůrným výkonem neznámého hl. herce. Druhá polovina se malinko "dusila" v ději, oproti pestré první polovině a sázelo se zde spíše na shoot 'em up , stejně ponechám max. hodnocení, přotoože se jedná o VELMI poutavý snímek se skvělým nápadem (což je u sci-fi velmi důležitý aspekt).

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Velké zklamání, další zbytečný popkorňák pro vyprodané kinosály, avšak bez duše. Jackman je za každou cenu děsně cool, přičemž příběh a nedodělané postavy působí uměle. Někdo tu psal, že by Wolverine mohl být nanejvíc dobrý a předražený pilotní díl k seriálu, bohužel tohle nebyl žert, ale pokus o zfilmování příběhu úžasné komiksové postavy a to neúspěšně=(

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Jednička si mě svou zběsilou jízdou s absencí jakýchkoli retardací děje dostala, zaujímala mě svou originalitou a přímočarým dějem, avšak "dvojka" pouze kopíruje vše co jsme v jedničce viděli či přímo vykrádá. Rádoby cool>/i> Chev "jsem chodící loutka a pozemský brácha termoše" Chelios s trapnými fóry a dementním příběhem, s kterého se tvůrci v každé minutě snaží udělat koulervoucí

Babo (2008)

Velice smutné melodrama s romantickými vsuvky a příjemným optimistickým nádechem. Příběh přitroublého prodavače toustů s obrovským srdcem, jenž dělá vše proto, aby se jeho mladší sestra měla dobře. Procítěný malý film s kouzelnou atmosférou, který zaplavý oční ďůlky a pohladí u srdce. Ke konci již "trochu" citově vydírá, ale už za ohromný výkon Cha Tae-hyeona a příjemnou krásku Ha Ji-won nemohu nedat plnou nádrž. Až se dnes v noci podívám na nebe, doufám, že Sung-ryong ozáří celou oblohu třpitivým leskem=) Hodnocení: 9/10.

Babylon A.D. (2008)

Babylon A.D. je neuvěřitelně bezpointový Sci-Fi guláš, tvářící se strašně duležitě, originálně a atypicky, avšak otřesně "přestřihaná" poslední třetina naprosto ničí vše kladné na tomto snímku a zůstává pouze horoucí paskvil se vždy děsně cool Vinem. První polovina, respektive vše před přestřelkou na New Yorské ulici se dalo brát jako VELICE slušná postapokalyptická vize dobrého akčňáku, ale následující "půlhoďka" zhatila vše pěkné, až ve mně zůstalo pouze nutkání přerušit utrpení a ukončit přehrávání, "dokod to ještě jde". Zvědavost však byla silnější a dostalo se mi naprostého "madlajsu" a scénáristického úletu. Neshody Kassovitze s výše povolanými stála snímek logiku a slibně vypadající projekt skončil ve filmových troskách. Nejvíce mě to mrzí kvůli charismatickému Vinovi, protože mám jeho B-čka rád a od jeho "restartu" po delší filmové pauze jsem očekával více (návrat do Hollywoodské první ligy mu Babylon zdřejmě nevynese). Stalo se co se stalo, chybami se člověk učí (producenti snad též!?) Hodnocení: 2/10 BTW: vyhoťte střihaře!