Babo (2008)

Velice smutné melodrama s romantickými vsuvky a příjemným optimistickým nádechem. Příběh přitroublého prodavače toustů s obrovským srdcem, jenž dělá vše proto, aby se jeho mladší sestra měla dobře. Procítěný malý film s kouzelnou atmosférou, který zaplavý oční ďůlky a pohladí u srdce. Ke konci již "trochu" citově vydírá, ale už za ohromný výkon Cha Tae-hyeona a příjemnou krásku Ha Ji-won nemohu nedat plnou nádrž. Až se dnes v noci podívám na nebe, doufám, že Sung-ryong ozáří celou oblohu třpitivým leskem=) Hodnocení: 9/10.

Geu hae yeoreum (2006)

Naprosto úžasný a těžce emotivní snímek, jenž odhaluje "zakázanou lásku" v drsných časech j.korejské revoluce. Kladně nabitá roztomilá romantika neustále přidává na razanci a s časem stoupá i napětí, které vyústí ve velice dusivé drama. Představitelé ústředního páru doslova žili své role a spolu s krásným prostředím venkova, příjemnou hudbou a uvěřitelným příběhem se zrodilo další fascinující dílo. Hodnocení: 10/10.

Valkýra (2008)

Valkýra překonala všechny vidiny a iluze, jenž jsem si při cestě do kina vysnil. Hlavní pointa mi byla kdysy při hodině dějepisu dostatečně vylíčena, z čehož důvodu jsem se bál slabšího vcítění z mé strany, což se nakonec ukázalo jako zvytečnost, protože Singer počítal s divákovou znalostí a dokázal snímek o to více napínavě prezentovat. "Pár" opravdu silných momentů a famózních dialogů udržovalo mrazivou s tíživou atmosféru. Útok na Hitlera byl tak opravdový, tak autentický, že mé emoce létali jako na kolotoči. Cruise byl peckovej, avšak účast Billa "upířího kovboje" Nighyho mě nechávala chladným (nějak sem si ho tam nedokázal zařadit). Singer dokázal vymačkat z ovoce všechnu šťávu a půl litru navíc, aniž by znehodnotit slubku. Hodnocení: 9/10.

Psycho (1960)

Famózní thriller s výborně mrazivou atmosférou. Scéna ve sprše nemá chybu a vrah též, výborné vizuální zpracování a ještě lepší hudební, prostě bezchybný Hitchcock v nejlepším světle.

Pink Floyd: The Wall (1982)

WOW, nemám slov. Another Brick In The Wall, neskutečně emotivní a děsivě symbolické hudební orgie v podvědomí rockového Hitlera? Opravdu dosti ledová sprcha, jestli najdete na koberci mou čelist, pošlete mi ji poštou i s účtem za cvokaře ():-)

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

Iron Maiden s operním ďáblem Dickinsonem v čele a statisícová nenažraná stáda brazilců prahnoucích po NWOBHM!!! Na co jsem zapomněl?

Kluci nepláčou (1999)

Poutavé a hlavně silné drama o lidské krutosti a odlišnosti, jenž v mnoha případech vede k nepochopení a odporu. Už si ani nepamatuji kdy jsem naposled takhle od srdce fandil hl. postavě a přál jí štěstí. Příběh a vyvrbení děje snad nešlo neemotivně prožívat, dokonce jsem při krutých scénách v koupelně a při znásilnění hmatal na přehrávači po stopce, jelikož to mírně přesahovalo mou toleranci (prostě jsem se na to nedokázal dívat). Fakt, že se jedná o pravdivý příběh jen potvrzuje lidskou "nelidskost", styďme se všichni. O výkonu Hilary není třeba hovořit, smekám. Hodnocení: 9/10.

Zack a Miri točí porno (2008)

Let us fuck. Kevin strike back, však kapánek vyzrálejší a sladší, inu romantika místy dosti převyšovala nad vulgaritou (je to špatně?), ale v jádru věci se stále jedná o typ. příběh ze všedního života, plný pravd, optimismu, vzájemné konverzace a nadměrného přísunu vulgárního humoru (prostě šálek dobré kávy pro všechny smithofily). Sladká náplň a předem očekávané vyústění mě vůbec nevadily, rulezzz gegů bylo zase požehnaně, občasné narážky (typu ztraceni) vypalovali bránici a nevšední situace přímo odzbrojovali, výsledek(?) = i přes absenci Jaye a silent Boba (bohužel) se jedná o královskou jízdu. Hodnocení: 9/10 (za bludného holanďana prostě musím dát plný počet, Jason Mewes je borec a jeho koule trčicí s podprdele taky).

Identita (2003)

Snímek mi byl z druhé ruky detailně převypráven, takže sem žádný "moment překvapení" nezaznamenal, což určitě ovlivnilo mé hodnocení (aniž bych si to přál). IDENTITA má svoji hloubku (atmosféra několikrát opravdu graduje, až by se dala krájet), originální a vypointovaný scénář udržuje diváka v šachu a skvělé herecké výkony zvišují už tak dost silnou úroveň thrilleru. Vše je nalajnované tak, aby vás překvapivý konec naprosto odboural, což mě moc nesedlo a ať se tvůrci snažili o sebevětší senzaci, snažit se za každou cenu přechytračit diváka se nemusí vždy vyplatit a závěrečné rozzuzlení připomínalo dosti trapné B-čko(ikdyž to mělo své opodstatnění).

Svět podle Prota (2001)

filmová lahůdka plná optimizmu a krásy (dokonalosti) každého člověka. Vše začíná hrozně příjemně a pohodově, však tempo neustále roste a tajemství se pomalu osvětluje - dochází k velice procítěné dramatické části a snímek doslova mutuje k nepoznání od první "volnější a uvítací" části (což možný důvod většiny slabších hodnocení - někomu to nesedlo). Skvělý příběh dirigoval Softley naprosto famózně, protože natočit film zavýslý pouze na vzájemných konverzacích mezi "doktorem a pacientem", s absencí jakékoly nudy a naopak velkou dávkou "šťávy", která nutí diváka přemýšlet a zamýšlet se spolu z doktorem o záhadném tajemství, není vůbec lehké a já před režisérem smekám. Nejvěčí poklonu si samozřejmě zaslouží neuvěřitelný Spacey, to jak pojal "návštěvníka z jiné planety" a jeho chování vůči vnějšímu prostředí bylo dokonalé. Proměny, které ve filmech podstupoval skvěle prezentoval a scéna z banénem - na to jen tak nezaomenu;=) Jeff Bridges byl výtečným "soupeřem" a vůbec kouzlo tohoto snímku tkví hlavně v té lidskosti(v příběhu o mimozenšťanovi, trochu zarážející né?), toho pocitu naděje jenž (nejenom) pacienti prožívaly...K-PAX je důkaz, že k výbornému Sci-Fi nepotřebujete žádné speciální efekty. Hodnocení: 9/10.