Zastav a nepřežiješ (2006)

Crank má poměrně originální a neotřepaný námět. Silnou stránkou také je, že po technické stránce je film prošpikován spoustou zajímavých fines. Dynamická kamera a akční střih navíc úspěšně navozují atmosféru permanetního spěchu. Jason Statham je také dobrá volba, charismatický akční hrdina nové doby a sázka na jistotu. Na druhou strnu od akčního filmu bych očekával více soubojů a akce a toho je zde proklatě málo. Hlavní postava tak spíše bojuje sama se sebou než s ostatními a to mění film na neustále očekávání něčeho většího, což však nepřijde.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Miluju kvalitu a absolutní profesionalitu jakou BBC vkládá do svých projektů. Kéž by takové hvězdné okamžiky někdy měla i naše veřejnoprávní televize. Na blu-ray vypadá tento seriál jednoduše dokonale…v pravém smyslu slova. Od přípravy, přes nasnímání až po hudební kulisu a krasosmutný hlas p. Attenborougha. Takovýhle seriál zkrátka v naší provincii nikdy nevznikne.

Zběsilý útěk (2006)

Jsem velice příjemně překvapen. Running Scared je velice slušné akční béčko se vším co má taková podívaná mít. Film ve mě dokázal vyvolat pozitivní emoce a to i přes počáteční despekt, který jsem cítil, když jsem viděl, že hlavnímho hrdinu hraje slaďoušek Paul Walker. Ten má na triku takové ohavnosti jaho Rychle a zběsile atd. Ale tohle je asi jeho zatím nejlepší film. Dobrý byl i Roden. Potřetí už si v americkém filmu zahrál zlého rusáka. Doufám, že si tam někdy zahraje i čecha. Každopádně ani za tuto roli se nemusí stydět. Jinak má tento film všechno zo vyplívá z podstaty akčňáku, akce, napětí, padouchy, krev atd.

Žezelotebon (2006)

Tekkon Kinkreet je jedno z nejlepších anime. které jsem viděl. Film mě postupně dostal a to i přesto, že ze začátku působil nezáživně a moc mi ze začátku nesedla kresba a animace postav. V tomto anime, je ale úžasný svět, který vás vtáhne a ohromuje každým záběrem, protože co se týče prostředí tak každý záběr je nejen vypiplaný, ale hlavně úchvatný. To však u anime není nic neobvyklého, jenomže Tekkon Kinkreet má zároveň snvělý a napínavý příběh s fantastickým finále, které je opravdu strhující.

16 bloků (2006)

16 Blocks se rozjede jako průměrný film, aby byl zakončen jako podprůměrná, zbytečně sentimentální možná až senilní slátatnina. Příběh dvou bad-guyů, co se rozhodli stát lepšími lidmi mě zkrátka absolutně ničím neoslovil, nejspíš proto, že se tomu nedá věřit. Film má tři scény, bohužel zamýšlené jako klíčové, které spolehlivě torpédují film do temných hlubin: zjištění obsahu sešitu, způsob provedení důkazu, a samotný závěr, ať už ten běžný, či ten alternativní. Navíc jsou zde takové seky, jako třeba že vidíme blížit se záporáky ke dveřím sanitky, ve které domněle sedí Bruce, dveře se otevřou ale ouha, Bruce sedí v úplně jiné sanitce, kterou zrovna někdo otevřel. Takhle lacino já se nedám, tohle bylo zastaralé už za Htichcocka. Od režiséra Lethal Weapon jsem rozhodně čekal víc. Bruce Willis hraje standartně to své, co už jsme viděli v Die Hard, nebo v Last Boy Scout, jen tentokrát s knírem. A Mos Def zase po celou stopáž irituje a působí jako retardovaný. Je to hodně slabý film, pro diváky, kteří mají velice nízké nároky na zábavu

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Možná by byl film lepší jako němý. Ační sekvence jsou slušně vyšperkované, ale jakmile někdo otevře ústa dostavuje se nuda. Bojové scény jsou na tomhle filmu to nejlepší, možná vlastně to jediné dobré. Scénář je slabý, herecké výkony někdo dokonce podprůměrné (vystoupení královny v senátu). Prostě průměrný film.

Adamova jablka (2005)

Mám rád cynické a nekorektní komedie a zrovna tato disponuje docela solidní dávkou všeho. Takhle nějak se i představuji vtipný, nepodbízivý ale přesto pěkný film na jedno shlédnutí, který pobaví a občas překvapí tím, jak vkusně prokládá zajímavý nepředvídatelný děj hláškami, které jsou už dost za čarou.

Batman - Cesta začíná (2005)

Série dokumentů která je vložená na Blu-ray Batman Begins patří k těm více zajímavým ve svém žánru. Sice se klasicky doslechneme jak všichni všechno dobře zvládli, nic se nepokazilo vše bylo báječné atd. Ale pod nánosem chvalozpěvů se nachází spousta zajímavých informací o natáčení a zejména nové pojetí znovuzrozeného Batmana, coby téměř „reálného hrdiny“ tj. psychologicky uvěřitelného, používajícího reálné vybavení, minimální užití CGI atp. Je fascinující poslouchat Nolana s jakou vizí tento film pojal a jak tuto vizi dokázal vnést do všech složek filmu.

Block Party (2005)

Na tenhle film jsem se koukal jen kvůli jménu režiséra, Gondry sem ale žádné své hračičkovství nevložil a kromě hodně zajímavých záběrů z domu dvou podivínů žádný svůj otisk nezanechal. Hudba těch co zde vystupují, mě moc neoslovuje a to se po tomto filmu nezměnilo. Vždycky jsem se říkal, že kdybych rozuměl hip-hopovým textů dokázal bych tento žánr docenit, ale po odsledování filmu s návodnými titulky, mi přijde současná prestiž tohoto žánru ještě více přemrštěná. Mnohem víc než hlavní performery mě bavilo sledovat jejich doprovodnou kapelu, kvůli které bych si i takovýto koncert dokázal naživo užít. Nejvíc mě bavila Erykah Badu a pak Fugees a momenty kdy měla víc prostoru hudba, než texty.

Dějiny násilí (2005)

Jsem celkem překvapený, že Cronenberg vytvořil takovýto téměř nezávadný film. Rozhodně však nešlápl vedle. Příběh sice není nic objevného, ale vynikající herci drží film celou dobu v nadprůměru. Skvělý je Ed Harris i William Hurt. Jen ten mohlo být více thrilling.