Cesta do fantazie (2001)

Jeden z nejlepších anime filmů společně s Princeznou Mononoke. Princezna Mononoke na mě zapůsobila přece jenom více, ale Cesta do Fantazie je určitě taky jedno ze super kousků co se týče nejlepších filmů vůbec. Navíc už jenom mi je film blízkým tím, že přesně v den jeho vydání jsem se narodil. No filmová scéna prostě ví kdy vydat kvalitu no :P

Halloween (2018)

Celý týden jsem pravidelně kontroloval recenze na CSFD a IMDb, první dojmy mi přišly super, 8 z 10? Tak to musí být pecička, ale pak přišli komentáře ve kterých mi přišlo, že obrovská skupina lidí hodnotí ten film spíš negativně, že je nudný, žádná akce, lekačky, takřka žádnej bloodtwist apod. A musím s nima ve většina ohledech souhlasit. Skutečně nic moc se nedělo, nuda určitě, dá se říct, lekačky, sem tam no, nic extra, ale přišlo mi to na slasher akurát, zabíjení taky nic záživnýho.. A víte co? Díky bohu za to. Díky bohu za to, že ten Halloween neudělali jako nějakou akční-sci-fi slátaninu. Od toho máte Marvel ne? Nevím co si od toho fanoušci slibovali, že se budou bát? :D Ne. Michaela udělali přesně takovýho jaký je, neměnili ho na nějakou immortal-ultra-digi-píčovinu 2.0. Prostě Majký si akurát chodil po světě svojí obvyklou rychlostí, sem tam zabil pár lidí, většinou to byli rychlovky, a tak to mělo být. Konec mi připomněl Halloween dvojku, jak hezky Majkýho zapálili, super. Dále Carpentnova hudba, pecička. Atmosféra filmu, z toho se dalo možná vytěžit trochu víc, přeci jenom, lidi chtějí mít ten nahajpovaný pocit a celkově se z toho dalo víc vymáčknout, aby to ta menší skupina lidí neodsuzovala. Celkově mi Halloween připomněl staré dobré časy, kdy vycházely v 80. letech slashery. Dneska se už tak maximálně můžete podívat na duchařiny a sem tam něco z gore, slashery nevycházejí a jsem rád za tenhle kousek, který mi připomněl nejlepší doby hororových filmů.

Princezna Mononoke (1997)

(VŘELE DOPORUČUJI KAŽDÉMU FANOUŠKOVI KVALITNÍCH FILMŮ) Rozhodně jeden z nejlepších animovaných kousků vůbec a hlavně jeden z prvních ještě společně s Cestou do Fantazie na kterou se také chystám udělat recenzi. Fakt super film, záživnej od začátku až dokonce, během filmu se děje hodně mysteriozních věcí, které by normálního režiséra prostě nenapadli a v tom jsou tyhle filmy tak special.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010) odpad!

Birdemic: Shit and Terror (2010) Už jenom podle názvu si můžete představit jenom jednu věc.... Nejhorší horor/Komedie TIP na absolutně nejhorší horor, který kdy vyšel... Hrůůůza! Zvěrstvo!Tohle bylo něco příšernýho! Já nemám slov! Nevěřte hodnocení, nevěřte kladným komentářům! Děj byl brutálně roztrhán ptáky už někdy na začátku (ve skutečnosti spíš někdy kolem 40 minuty, poněvadž to je chvíle kdy se konečně něco začíná dít) a smysluplnost raději zmizela už před natáčením, uvedu příklad: Děcka dostanou hlad, jde se tedy na pláž, kde muž rybaří a žena s dětmi sbírá mušle, následně vytáhnou z auta kotlík a vše si pěkně uvaří. Když však žena přichystá dětem jídlo přelité omáčkou (zřejmě z písku jinak fakt nevím z čeho by ji tam mohli vykuchtit) děti jídlo odmítnou s tím, že chtěji Happy Meal.... -_- To jako vážně?!! Začala apokalypsa, všude kolem lítají lidožraví ptáci, vy dostanete jídlo a radši byste Happy Meal? HAPPY MEAL????!!! Bohužel, ani potěšení ve formě napadení těch rozmazlenců ptáky nepřišlo a celkově prostě Děs a Hrůza! ODPAD! Z hlediska hororu možná o minimum lepší, ale pořád prostě odpadn děsnej... CSFD - 33% Jáj bóže, fake účty hlasovaly

Tiché místo (2018)

I když, jako hororový fanoušek musím uznat, že to nadšené hýkaní kolem tohohole filmu mi zvedalo ego, tak jsem celkem překvapený, jak průměrný horor to je. Máme tam postavy (které nemluvý), máme tam atmosféru jako blázen, máme tam napínavé situace, ale co nemáme, je rozvíjející se příběh a neskutečně málo informací což byl asi hlavní kámen úrazu. Film za 90 minut přejde od něčeho k ničemu a to se prostě nedá překousnout. Situace, ve kterých jsou postavy vystaveny, jsou take monotónní a nevyvíjí se, jen se předhazuje to samé pořád dokola a z toho se čerpá největší napětí. Herecké výkony Blunt a Karsinskiho byly skvěle zahrané, ale scénář to nezachrání. A když film skončil, měl jsem dojem, že to někdo vypnul uprostřed filmu, prostě ve chvíli, když to začínalo maximálně gradovat. Když to, tak shrnu, tak horor měl určitě hodně kladů, ale i záporů, které byly vyloženě neomluvitelné a v každém hororu musejí prostě být. Účel vystrašit diváka se povedl, sice furt pořád dokola na stejný styl, ale opravdu se člověk bál a to bylo super, vizáš záporáka suprová, ale příběh nikde, informace nikde, kde se to vlastně stalo, kdy a proč... Možná mohli přidat i více gore scének, protože proč ne viď? Aspoň by ty smrti měly trošku větší šmrnc...

Vadí nevadí (2018)

Film s výbornou myšlenkou a slušným potenciálem, kterou nedokázal režisér využít. Z filmu vyčerpal strašně málo možností, které by diváka opravdu oslovili. 90% pasáží se dalo snadno předvídat, prostě kombinace všeho co v dnešní době vyšlo, od conjuringů až po robertky. Prostě, strašný. Myšlenka každopádně dobrá, řekni pravdu nebo si vyber úkol, nesplníš zemřeš. Odmítneš, zemřeš. Úkoly a pravdy byly celkem ostré. Spíš bych to nazval: Řekni pravdu, znič si život v psychické stránce, splň úkol, totéž, prostě i kdyby jste to zvládli, tak vás to poznamená do konce života. Co se týče lekaček, což byla dle mého názoru další pointou filmu, propadák, naprostej trash, předvídatelné, zvuk otevírání dveří samozřejmě hlasitost otevírání zvýší o 200%, protože proč ne viď. Takže jednoduše: Co jsem si z toho filmu odnesl. Skvělou myšlenku a potenciál hororu, kterou režisér nevychytal prostě, aby to zaujmulo, nesoudím ho, natočil filmy jako je Kick Ass 2 a never back down, což považuju za jedny z dobrých filmů, chtělo to jenom trochu víc času a zapracovat na tom.

Věc (1982)

Už nějakou dobu jsem tenhle film neviděl, ale jak tak nad tím přemýšlím, brzo si ho opět zkouknu. Moderní horory mě v drtivé většině případů hrozně nudí a jsou zpravidla ztrátou času, ale Carpenterova VĚC je něco jiného prostě. S přehledem nejlepší sci-fi/horor co kdy vyšel. Spousta sněhu, zima, rutina a najednou pes + helikoptéra a v noci začíná sranda. Celý film člověk sedí u televize zabalen v depresivní atmosféře a beznaději jako v huňaté a pořádně teplé dece, přes jejíž přítomnost mu běhá mráz po zádech. Že jsou vizuální efekty na špatné úrovni? Ale prosim vás, je to film ze začátku osmdesátých let - Sharkonado z 2013 má efekty horší :D . Tohle je prostě klasika hustá jako sražená krev na podlaze. Vřele doporučuji každému fanouškovi pořádného hororu..