• Romantický

Předtím a potom (1996)

človek by od filmu s takými hercami ako meryl streep a liam neeson čakal trochu viac,ale nakoniec to bola len ľahko nadpriemerná rodinná dráma, ktorá však našťastie nezabúda na psychologickú stránku hlavných hrdinov

Bílý oleandr (2002)

nie zlé,ale ani nijako ohromujúce...a čo sa týka hudba thomasa newmana,bola by fajn,keby sme to celé už zopárkrát nepočuli

Samotáři (2000)

jiřího macháčka nemožno nemilovať...aspoň po zhliadnutí samotárov celkom určite...dokonale bizarný film, ktorý vo vás neomylne vyvolá dokonale bizarný pocit =)

Španglicky snadno a rychle (2004)

tvorcovia sa zrejme v polovici filmu,po tom,čo uvideli neznesiteľné hysterické scény téi leony, rozhodli namiesto romantickej komédie vyrábať rodinnú pseudodrámu...nie že by im to vyšlo...každá jedna načatá vec ostala nedokončená, od obezity sandlerovej dcéry,cez neveru až po milostný vzťah,na ktorý sme všetci čakali od začiatku filmu,takže na konci vám neostane okrem tvrdohlavej matky a milujúcej dcéry nič...aj keď niekomu to stačiť môže...hviezdičku dávam len za paz vega,ktorá bol očarujúca a adama sandlera,ktorý sa konečne raz držal herectva namiesto komediantstva a len mu to prospelo

Až na krev (2007)

len daniel day-lewis sám by si zaslúžil tri hviezdičky,ale až také subjektívne to u mňa nebude,pretože a okrem daniela tento film disponuje množstvom vecí,ktorými sa môže chváliť...napríklad paul dano bol veľmi príjemným prekvapením,tiež premyslená a presvedčivá psychológia postáv,ktorej je dnes už skoro ako šafránu a takisto aj samotný príbeh a technická stránka filmu...jediné,čo by som zmenila je prílišná stopáž a hudba jonnyho greenwooda,ktorá mi do filmu,napriek tomu,že ho zbožňujem, vôbec nesadla...zostáva len povedať,že konečne raz putovali oscary do správnych rúk

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

3.5 z toho dve hviezdičky len za philipa seymour hoffmana,aj keď ostatní boli tiež výborní...inak mi tento film pripadal dosť nevyvážený, chvíľu thriller,chvíľu rodinná dráma, rýchle,potom pomalé,pred štyrma dňami, o týždeň...pôsobilo to na mňa akoby sa svojráznym strihom snažili zakryť iné nedostatky,čo sa im nie celkom podarilo,ale som rada,že som vydržala do konca,ten stál za to

Kontrakt (2006)

john cusack to svojou poslednou vetou "to nie je možné" úplne vystihol

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

originálne a vtipné,čo viac si človek môže od komediálneho seriálu priať