Buď chlap! (2023)

Zasmál jsem se celkem asi tak jednou, což je u komedie docela problém. Celé působilo, že z toho někdo náhodně vystřihal několik důležitých scén, protože tam až příliš mnoho věcí nedávalo smysl.  Další potvrzení, že běžné české filmy nejsou pro mě.

Blue Beetle (2023)

Trochu se divím, že to nenatočili ve španělštině rovnou, bylo by to asi mnohem přirozenější.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Akční klasika z raných devadesátek, což byla nejspíše vrcholná doba žánru. Segalova dikce je fakt šílená.  Erika za pět hvězdiček.

Knight Rider - Nikdo to neumí lépe (1983) (epizoda)

No, není to detektiv, ale detektivka, a že by spolupracovali to bych netrvrdil. Jeden z mála dílů série, kde Majkl neobluzuje nějakou dámu. A Devon hraje Pac-Mana!

První dny (2023) (seriál)

Vlastně docela dobré, ale znatelně nevyvážené mezi jednotlivými díly / osudy. První epizoda mě dost zklamala, druhá ze zoo naštěstí dojem napravila, bezdomovci a lesbický pár celkem OK, německý doktor jako jeden z mála ukázal, že válka zasahuje kdekoliv. Nejlepší se mi ale zdála ta úplně poslední, inspirovaná Andrijem Danylkem (Věrkou Serďučkou), kde na malém prostoru vznikla příjemně absurdní komedie z tragické doby.

Miluješ mě? (2023)

Puberta, první láska, hlad a společné záchody. SSSR se rozpadá, stejně jako rodina Kiry. Dívka doposud zvyklá na relativně privilegovaný život studentky herecké školy z umělecké rodiny musí čelit komplikované realitě nového světa i svého dospívání. Výborně zachycená atmosféra šílené doby a vynikající Karyna Chymčuk v hlavní roli. Autentický dojem mi poněkud paradoxně narušovala spisovná ukrajinština - rodina s takovým společenským postavením a vazbami by v Kyjevě v roce 1990 s největší pravděpodobností mluvila rusky. Mimochodem, natáčení skončilo v únoru 2022, čtyři dny před ruským vpádem.

Časové pásmo bylo změněno