Good Old Czechs (2022)

Za mě promarněná příležitost. Pokud o tom tématu nic nevíte, tak budete asi dost zmatení, co se zrovna na plátně děje, jaká fáze války probíhá, kde se nacházíme nebo o čem se mluví. Je to chaotické a nepřehledné, konec je hodně uspěchaný a zaměnitelné voiceovery také porozumění moc nepomáhají, stejně tak jako pasáže bez zvuku, které působí spíše jako technický problém než autorský záměr. Je to o to větší škoda, že mnoho záběrů je docela unikátních a v trochu lépe strukturovaném dokumentu by určitě vynikly.

Maksym Osa (2022)

Lowcostová verze kozácké báchorky, kde několik herců běhá střídavě v zakouřeném lese a rozpadajícím se hradě. Nejpozději od 15 minuty máte všechny indicie, abyste odhadli, jak to všechno dopadne a jediné překvapení je, že to tvůrci dokázali natáhnou na 100 minut. update prosinec 2023: herec Vasilij Kucharskij, který hrál Maxima, zemřel 7.12.2023 na následky zranění, které utrpěl při obraně Ukrajiny proti invazní Hordě. Sláva hrdinům!

Vězni ztraceného vesmíru (1983)

Nízkorozpočtová blbinka z osmdesátek. Přeplácaná a plná nesmyslů, pobavila, ale do paměti se moc nezapíše.

Night to Dismember, A (1983)

Pozor, Samanta Fox, která tu hraje, není TA britská zpěvačka, ale americká pornoherečka se stejným uměleckým jménem. Existují dvě verze filmu: zkrácená torzovitá, která vyšla i na dvd a blu ray, a relativně nově objevená originální, o cca 10 minut delší, která je k dispozici na youtube, a která se od zkrácené liší dost výrazně.

Válečníci z Atlantidy (1978)

Hrozná slátanina. Ale na Gozu jsem se koupal ve stejném zálivu, jako se vynořili hlavní hrdinové, takže bonusová hvězdička.

Double Agent 73 (1974)

Pokud kameraman neumí správně ostřit, tak film nezachrání ani mega koziska hlavní hrdinky. Podívejte se raději na Deadly Weapons. Ovšem ten foťák (a bomba) - to byl originální nápad. Znalce tvorby Doris Wishmanove zajisté potěší úvodní nudistický volejbal, který připomene autorčino ranné období.

Konga (1961)

Tady se toho nepovedlo hodně.

Robot-monstrum (1953)

To se nedá popsat, to je nutno vidět. Bublinky, televize, gorilí obleček, dinosauři a celý ten překombinovaný děj za to stojí. Teda, pokud jste specifický typ diváka jako já.

The Prince and the Nature Girl (1965)

Další nudistická nuda od Doris, kterou trošku zachraňuje snad jen ten průvodní komentář. Jinak se v podstatě v ničem neliší od ostatní ranné tvorby této specifické filmařky - nudistická kolonie a usměvaví lidé v nekonečně dlouhých záběrech hrající volejbal, šachy, střílející z luku, jezdící na lodičkách, koupající se v bazenu a sbírající ovoce. Pobavil hlavní hrdina sekající dřevo, evidentně to dělal poprvé v životě.

Balgan mahura (1964)

Mě to nakonec bavilo. Emoce tam stříkají za pomoci těch nejprovařenějších klišé, která tam režisér vrší jedno na druhé a nebojí se to přepálit, takže přesně víte, co bude následovat. Kvůli zmatenému střihu (a možná i překladu - anglické titulky na youtube odkazované níže) jsem měl sice trochu problém s vyprávěním, kdy mi nějakou dobu trvalo, než jsem si uvědomil, že celá jedna dějová linie je flashback. Ale na leteckých scénách a akci se nešetřilo a to hodnotím velmi pozitivně, i když MiGy byly falešné a bezzubý pán s kulometem na tanku byl nastříhán do několika bitev. K vidění legálně na youtube.