Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Drama
  • Dokumentární
  • Komedie
  • Animovaný

Poslední recenze (7)

plakát

Kotelna (1983) (amatérský film) 

"Základ scénáře prvního filmu Kotelna vznikl mechanickým popisem snu. Tento film, zhotovený v jediné inverzní kopii, ihned po premiéře na Deltě v roce 1984 záhadně zmizel," vzpomíná režisér Pavel Marek na svůj krátkometrážní debut. "Kotelnu jsem ve svých vzpomínkách dotvořil k úplné dokonalosti a považuji ji za naše nejlepší dílo." (zdroj: stránka k filmu Mrtvý les a jiný bulšit na webu ČT)

plakát

Konec srpna v hotelu Ozon (1966) 

Mělo to velký potenciál, ale to by to nesměl natočit Schmidt. Jelikož bych akorát s těma zkaženejma postsynchronama, přehráváním ženských představitelek a naprosto nesmyslného vkládání všudypřítomného zvuku meluzíny akorát Juráčkovi kradl slova z úst, tak tady rovnou ocituji jeho zápis do deníku z 26. srpna 1966. Je to věčná škoda, že si svou vojenskou povinnost Juráček odsloužil na Každém mladém muži a tohle přenechal Schmidtovi. Oběma projektům by slušelo, kdyby si pánové přehodili režisérská křesla. "Včera jsem viděl servisku Konce srpna v hotelu Ozon. A jak jsem tam v trojce seděl mezi patnácti plukovníky z MNO, lidmi z AF a z Filmexportu, dostal jsem na sebe vztek. Protože teprve nyní nad hotovým filmem jsem pochopil, že ten námět vůbec není starý a scénář že je výborný, že to byl scénář přesně pro mne... Vzpomněl jsem si, jak jsem celé měsíce přemýšlel, co mám dělat, a přitom jsem měl na stole osm let starou povídku, z které je nyní mimořádný film, jenomže nikoliv můj. Kdybych nebyl blbec, nebylo by dnes Každého mladého muže, mohl jsem točit Ozon, udělal bych jej lépe než Honza a do smrti bych nemusel mít výčitky z Mladého muže. Proč já už tolikrát byl sám proti sobě? Honza tam má nádherná místa mezi starou ženou a starým mužem, má tam neuvěřitelně krásné exteriéry, ale holky mu přehrávají, zkazil postsynchrony, přimíchal tam nesmyslně spoustu melodramatického větru a vůbec nepochopil možnosti vnitřní architektury hotelu. A také je to špatně stříhané... Přesto všechno je to film, o kterém se bude mluvit, který nebude zapomenut, a já už dnes slyším hlasy kladoucí mi otázky. Píšu o tom přesně podle svého způsobu: místo abych se radoval, že to tak dobře dopadlo, jsem mrzutý. Byl jsem znovu usvědčen, že jsem neměl pravdu, že jsem se mýlil. A navíc, což je mi nejtrapnější, vyvolá Ozon bezpochyby spoustu soukromých a jízlivých dohadů o tom, jak to vlastně bylo s Postavou k podpírání. Neboť Ozon je bezesporu mnohem lepší než Každý mladý muž. Musím točit, musím co nejdříve točit, nebo se sežeru v zoufalství z nečinnosti. Musím sám sebe a všem dokázat, že Každý mladý muž byl omyl, o němž už není třeba mluvit." (Pavel Juráček, 26. srpna 1966)

plakát

Zvony pana Hejhuly (1969) (TV film) 

Z komentářů je patrné, že Juráčkova spoluúčast na tomto projektu je mnohým nejasná, a tudíž bych k této problematice rád uvedl krátkou zmínku, která je uvedena ve filmografii v Juráčkových denících. Celý projekt se jmenoval "Televizní písničky: Historické anekdoty, Hymna vytrvalosti, Krvavý román, Po stopách státní policie, Sebrali dva tajní, Začarovaná růže, Zvony pana Hejhuly", přičemž námětem pro všechny filmy byly povídky Jaroslava Haška a Pavel Juráček měl být režisérem i scénáristou. V poznámce se dále píše: "O tomto projektu se PJ zmiňuje v Deníku 29., není však jasné, kdo byl autorem původního scénáře, ani do jaké míry jej Juráček skutečně nahradil svým vlastním. Žánrově on sám charakterizuje film jako spojení pěti povídek a dvou písniček, ve filmografických soupisech Jiřího Havelky se hovoří jen o TV písničkách."

Poslední hodnocení (2 901)

Wendy a Lucy (2008)

09.05.2021

Possibly in Michigan (1983)

07.05.2021

Koolhaas House Life (2008)

06.05.2021

Paní Šťastná (2020) (studentský film)

03.05.2021

Komu patří architektura? (2003)

17.04.2021

Žít jako Dán (2000)

16.04.2021

Bornholm mimo sezónu (2000)

16.04.2021

Positivita (1994) (studentský film)

08.04.2021

Millennium Mambo (2001)

05.04.2021

Reklama

Reklama

Reklama