Pátrání (2018)

Šestnásťročné dievča zmizlo bez stopy. Polícia v pátraní zlyháva, a tak ju začne hľadať jej milujúci otec, ktorý si so sklamaním uvedomuje, že svoju dcéru stratil už dávno. Koncept, ktorý tu bol už toľkokrát. Ak ale dúfate aspoň v prekvapivý koniec, zrejme budete sklamaný. A predsa tak originálna, brilantne premyslená, a geniálne funkčná snímka tu ešte nebola.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Príjemný. Prostý. Rozosmeje, nadchne, poteší, vytrhne vás z každodenného stereotypu či problémov a vloží do vás nádej, že život stojí za to. Spleť nádherných záberov, hlbokých myšlienok a nezabudnuteľnej hudby. Nič viac a nič menej. To je Tajný život Waltera Mittyho. Tak zabudnite na strach a splňte si svoj sen!

Prokletý ostrov (2010)

Ostrov umiestnený ďaleko od pevniny, kde sa na úpätí skál nachádza psychiatrická liečebňa vrahov. Dvaja detektívi prichádzajú na toto tajomné miesto, aby našli stratenú pacientku, po ktorej nezostali žiadne stopy. Možno ste už podobnú ,,detektívku“ párkrát videli, ale rozhodne nie Prekliaty ostrov. Prekliaty ostrov je geniálne spracovaný mysteriózny thriller s brakovým námetom avšak s brilantným režisérom, ktorý dokázal vytvoriť zo zmätku neistotu, ktorá vám buď vezme dych alebo ostane nepochopená. Vzorové spracovanie takmer psychologického hororu s nikdy neutíchajúcou atmosférou, koncíznymi replikami, presnými zábermi, kvalitným strihom, podivnými zvukmi, napínavou hudbou, presvedčivými výkonmi a tajomnom. To všetko namiešané v tom správnom pomere vytvára bravúrny počin, pri ktorom si ani na chvíľu nemôžete byť istí, čo je skutočné. A ak na moment získate pocit, že ste na to prišli, hneď ho stratíte, pretože Scorsese bude vždy o krok pred vami a to až do poslednej scény (vášho niekoľkonásobného pozretia).

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Žiletky v baretkách, zbrane pod sakami, štýl biznismena 20-tych rokov minulého storočia a pohľady, z ktorých ide strach – jednoducho Peaky Blinders. Priam až umelecky zostrojené scény a obrazy, ktoré sa svojou dokonalosťou rovnajú precízne premyslenému scenáru tohto diela. Cillian Murphy, Paul Anderson, Joe Cole, Finn Cole či Helen McCrory sa vám svojimi rolami dostanú pod kožu tak hlboko, až zaslepia váš vlastný postoj. Po niekoľkých hodinách sledovania možno zhliadnete aj pár nedostatkov. No aj tie sú podané s takou gráciou, že vašu zahľadenosť to neotupí. Pokiaľ milujete organizované zločiny, nelegálne obchody, vraždy, vendetu, milostné vzťahy, pevné rodinné puto a snímka gangsterskej skupiny patrí k vašim obľúbeným, tento seriál by sa mal objaviť na vašom zozname videných.

Domek z karet (2013) (seriál)

Na vysokej úrovni prepracovaná politická dráma zobrazujúca divadlo na najvyšších postoch americkej vlády, v ktorej sa môže všetko. Dívate sa pozorne? Pri sledovaní tohto famózne premysleného seriálu to avšak stačiť nebude. Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vtiahne do zákulisia intríg hlbšie akoby ste očakávali, a to aj vďaka lámaniu štvrtej steny. Jeho manželka, Claire Underwood mu je viac ako len reprezentatívne garde, a ak ma niečo mrzí tak, že som ju prvé série tak veľmi podcenila. To je avšak len zlomok z toho, čím si tento seriál získa vašu náklonnosť. No príde deň, kedy si uvedomíte, že ten šarm, ktorým vás ohúril sa niekde stratil. Pár dielov na to sa vytratí aj Francis a s ním všetky kvality tejto drámy. Odchod hlavnej postavy zo scény avšak nie je jediným nepriateľom na bojisku, od ktorého tvorcovia dostávajú ranu do tváre. Boj nakoniec prehrali, ale so cťou až do poslednej scény. A či chcete alebo nie, ak tomu dáte šancu, aj tak koniec koncom ostanete ohromení.