jojoping

pozeranie filmov

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.8.2008  21:49

Na rozdiel od hollywoodskych romantických komédií je táto francúzska nielen romantická, „poučná“, ale aj vtipná.

• 15.3.2008  18:25
    Sirotčinec (2007)

Kto má dosť hollywoodských bubákov, ktorých sa aj tak nezľakne a má rád napr. Faunov labyrint si nemôže dať ujsť tento filmík. Podmanivá atmosféra rýchlo vtiahne diváka do deja a nepustí ho ani po skončení filmu. Guillermo del Toro sa svojou troškou určite podpísal aj pod týmto dielkom nielen ako producent.

• 3.2.2008  22:59

Kto sa vydá naprieč vesmírom s 33 pesničkami Beatles neoľutuje. Režisérke Julie Taymor sa podarilo vzdať skutočnú poctu tejto legendárnej liverpoolskej štvorici. Vybrať z množstva notoricky známych pesničiek niekoľko a na ich základe vybudovať príbeh bola úloha odvážna, ale vyšlo to nad očakávanie dobre. Vizuálna stránka nie je len rekonštrukciou 60. rokov, ale hlavne ich ducha. Vyskytnú sa tu prapodivné kostýmy, graffiti a kulisy. Nájdete tu aj odkazy na v tej dobe žijúce ikony, Dr. Robert bol inšpirovaný Nealom Cassadym – predoobrazom Kerouakovho hrdinu Moriartyho, gitarista Jojo sa nápadne podobá na Jimmyho Hendrixa a Sadie spevom pripomína Jonis Joplin. V malých rolách sa tu objavia napríklad Bono Vox, v trojroli Joe Cocker a Salma Hayek si zahrala hneď 5 zdravotných sestier naraz. O kvalite by mohol svedčiť aj fakt, že film odsúhlasili samotní členovia Beatles. Komu sa páčili Formanové Vlasy alebo Pink Floydovská stena, nebude sklamaný ani Beatlesackým vesmírom. Odporúčam všetkým priaznivcom dobrej hudby!

• 29.1.2008  01:02

Surová kriminálna dráma z chudobného predmestia Bostonu, Amerika vykreslená v celej svojej „kráse“ aj s úžasnými týpkami, prelínajúcimi sa celým dejom, hustá atmosféra, nečakané zvraty a rozuzlenia. Určite by sa dalo čo to vylepšiť, ale Ben Affleck aj so svojim mladším bráškom odviedli výbornú robotu a u mňa zabodovali naplno.

• 8.1.2008  21:59
    Persepolis (2007)

Zaujímavý pohľad na život iránskej dievčiny. Nechýba historický prehľad dejín Iránu, humor, tragédia, ale aj romantika. Určite sa oplatí vidieť. Odporúčam všetkým.

• 6.1.2008  00:35
    Pozemšťan (2007)

Od úvodného okamžiku ma tento film dostal. Posedenie uzavretej spoločnosti na osamelej chate a vedenie intelektuálnych rečí, to na prvý pohľad nevyzerá veľmi pútavo, ale v tomto prípade to pútavé je. Až do konca som hltal každé slovo a čakal na výsledok. Je ten profesorík naozaj nesmrteľný, alebo nie je?

• 30.12.2007  23:54

Striedanie dlhých interiérových monológov s cestovaním po celom svete, smutných tém s veselými scénami, nenávisti a radosti a to všetko zabalené v neobyčajnom ľudskom príbehu, odohrávajúcom sa medzi Morganom Freemanom a Jackom Nicholsonom. Nerád používam superlatívy typu herecký koncert, ale keby mal niekto niekedy vydať obrázkový kinematografický slovník, kľudne by mohol mať tento sprofanovaný výraz pri sebe obrázok týchto dvoch pánov.

• 30.12.2007  00:21
    Pokání (2007)

Pokánie začína ako historický film, určený pre nižšie vekové kategórie, postupne sa mení na romantický, pribudne kriminálna zápletka, zrazu zmena na vojnovú drámu a končí v prítomnosti. Zmeny žánru a časových postupností je tu niekoľko, ale sú vyvážené a prehľadné. Film je natočený na absolútnej profesionálnej úrovni, režisér ho má celý čas pod kontrolou, výborný scenár, práca kamery (osobitne by som upozornil na päťminútový nepretržitý záber pri vylodení spojeneckých vojsk) a podporený je hereckými výkonmi (popri osvedčených hercoch Keira a James ma zvlášť upútala Saoirse Ronan). Každý fanúšik dobrého filmu si tu nájde to svoje a film ako celok sa určite zapíše do filmovej histórie.

• 23.12.2007  12:51

Výborne spracovaná dráma so stredoškolského prostredia. Dielko, ktoré má vybudovanú atmosféru napätia a nedovolí ani na chvíľku si vydýchnuť. Celý čas som bol presvedčený, že viem ako to dopadne, ale záver ma šokoval a musím uznať, že takéto finále som nečakal.

• 14.12.2007  23:32

Emocionálne veľmi silný film. Veľmi hustá atmosféra z ruského podsvetia bola cítiť po celý film (až na uvoľnený záver), krvavé scény boli podávané bez príkras a všetci herci boli absolútne presvedčiví. Ľahko im bolo uveriť, že naozaj pochádzajú z Ruska a boli vychovávaní v kriminálnom prostredí. Pápa Semjon bol neuveriteľne realistický a rešpekt budil len pohľadom. David Cronenberg opäť odviedol kus poctivej roboty a zasluhuje si pochvalu.

• 9.12.2007  02:20
    Království (2007)

Po profesionálnej stránke výborný film, excelentná práca kamery len podporuje dokumenteristý štýl. Po úvodnom postupnom zoznamovaní sa nasleduje zbesilý záver. Počas filmu som si nenašiel prestávku na oddych a celý čas som bol vtiahnutý do deja. Celý príbeh sa mi zdal maximálne realistický (no možno až na mierne prehnaný záver). Super, takéto filmíky ja môžem pozerať stále.

• 23.11.2007  22:21

Napriek tomu, že sa jedná o paródiu na akčné filmy a s nadhľadom sú podávané scény už videné, je tu veľký počet novátorských prvkov. V ktorom filme sa dnes dá vidieť niečo nové? Shoot 'Em Up patrí rozhodne k jedným z mála. Neopozerané akčné scény, cool hlášky, výborný Clive Owen, sexy Monica Bellucci, záporak Paul Giamatti, skĺbená hudba a všadeprítomná mrkva – to sú hlavné atribúty, ktoré rozhodli o pridelenom počte hviezdičiek.

• 15.11.2007  23:35
    Úkryt (2002)

Výborný scenár, výborná réžia, výborná kamera, výborná hudba, napätie po celý čas, atď ... Ale aby som len nechválil, nebolo to úplne dokonale a film by si zaslúžil 4*, hodnotenie som ale povýšil vzhľadom na moju najobľúbenejšiu (a v tomto filme opäť skvelú) herečku Jodie Foster.

• 6.11.2007  23:15

2,5 hodiny napätia, bez najmenšej možnosti si odskočiť na kávičku. Tento film ma dostal! Vynikajúce herecké výkony ústrednej dvojice. Excelentný scénar, hudba, réžia. Pokiaľ sa neobjaví niečo lepšie tak Amerického gangstra čaká na udeľovaní Oscarov poriadna žatva.

• 3.11.2007  12:49

Hviezdny prach mi pripomína klasické české dobré rozpravky. Má nápad, dej, symptatických kladných aj zápornych hrdinov, humor, akciu, napätie a navyše ešte zopár technických trikov. Je to roprávka, pri ktorej sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Za posledné obdobie je rozhodne jedničkou vo svojom žánre.

• 11.10.2007  09:40
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Kto má rád čierny humor, ten si príde na svoje. Vynikajúci úvod seriálu, v strede nastáva mierny útlm, ale ku koncu sa scénaristi znova chytili. Škoda, že tento seriál bol predčasne ukončený a ešte väčšia škoda, že Ellen Muth si po skončení serálu nikde nezahrala. Tak nádherne unudenú teenegerku som ešte nevidel.

• 2.9.2007  13:39

Paul Greengrass doviedol film k dokonalosti. To čo predviedol v United 93 ešte vygradoval v tomto kúsku k vrcholu filmového Olympu. Kto nevidel neuverí, ale Bourneova trojka sa určite zaradí medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias (a určite nielen akčné).

• 10.2.2008  22:09

Dojímavý film, ktorý sa približuje k hollywoodskému sentimentu, ale našťastie k nemu neskĺzne. Príbeh, ktorý možno čaká na každého z nás je mimoriadne realistický a pôsobí nanajvýš vierohodne.

• 9.2.2008  22:38
    Chuť lásky (2007)

Ľudia, vy ste tu ale zlí na tento film. Nie je to nasladlá hollywoodská romantárna, ale film zo skutočného života, so všetkými výhrami a prehrami, s ktorými sa môžete v realite stretnúť. Určite aj ja by som si tu našiel niečo s čím by som nesúhlasil, ale zaraďovať ho medzi podpriemerne shity ho určite nebudem.

• 6.2.2008  22:17

Veľmi netradičný pohľad (nadhľad?) na americký systém zabezpečovania celosvetového mieru. Hlavní predstavitelia hrajú presvedčivo (hlavne dvojica Hanks – Hoffman) a rýchlo dokážu diváka vtiahnuť do deja. Aj keď film má mať určite aj hlbšie výchovné poslanie, ja som sa predovšetkým bavil a podľa mňa bolo na čom.

• 3.2.2008  15:01

Odporúčam všetkým priaznivcom nahlúplych romantických komédií. Nečakajte nič úžasného, len si sadnite a vychutnávajte si stupídne fórky. Určite nebudete sklamaní!

• 1.2.2008  18:58

Príjemný filmík, ktorý si treba vychutnať. Pomalý dej s množstvom dialógov. Ten, kto pozná egyptskú a židovskú kultúru, určite sa dobre zabaví a nájde sa aj dosť miest na zasmiatie.

• 28.1.2008  00:34
    Devítky (2007)

Filmov, pri ktorých sa treba aj zamyslieť sa točí veľmi málo a tak hodnotím kladne snahu autorov ponúknuť divákovi alternatívu k jednoduchým bezmyšlienkovitým príbehom.

• 21.1.2008  00:38

Slušne natočený thriller so všetkými atribútmi, ktoré daný žáner má mať. Napínavý dej, zvraty, akčné scény, zločinca a dobráka (ktorý je ale ktorý?), obava o svojich najbližších, podvody, finty, taktiky a nekalé praktiky. Záver bol prekvapivý, ale mierne prekombinovaný a prehnaný, určite by mohol inšpirovať nejakú paródiu na akčný thriller.

• 19.1.2008  23:54

Veľkým plusom tohto filmu je jeho nepredvídateľnosť. Divák nemá šancu uhádnuť ako sa bude dej ďalej vyvíjať. Režisér ho ťahá celý čas za nos a keď už si myslí, že vie ako to dopadne, dostane od Franka Cappella záverečnú ranu. Christian Slater zahral svojho nerozhodného lúzra presvedčivo a Elisha Cuthbert mu statočne sekundovala.

• 15.1.2008  22:49
    Síla slova (2007)

Film bol natočený na základe skutočnej udalosti a poodkryje nám niečo z americkej histórie, na čo si už málokto z nás môže pamätať. Silný príbeh je podporený dobrými hereckými výkonmi, nielen dvojicou hviezdnych hercov, ale aj mladých debatérov. Nebyť sentimentálneho záveru (ale Hollywood si nemôže odpustiť záverečný happy end, podporený hromadným potleskom), ktorý mne vadil, hodnotenie by bolo vyššie.

• 6.1.2008  17:42

Pomalé tempo, minimum dialógov, žiadna hudba, hustá atmosféra, napätie od začiatku do konca, dobré herecké výkony a túžba dozvedieť sa ako táto naháňačka dopadne. Zvláštny filmík, ktorý sa oplatí vidieť, ale do dokonalosti mu predsa len niečo chýba.

• 5.1.2008  02:27

Znova je potvrdená známa pravda, že za všetkými vojnami je schovanané náboženstvo a tento film to potvrdzuje. Oboznámil som sa s kúskom americkej histórie, dozvedel sa čo to o mormónskej cirkvi, užil si romantického príbehu a dočkal sa aj akčných scén a zopár kvapiek krvi. Nič zvlášť moc, dosť priemerny dej, herecké výkony, hudba a vlastne všetko. Ako celok to však pôsobilo ucelene a príjemne a preto hodnotím vyššou známkou.

• 29.12.2007  01:55

Kevin Bacon hrá ako keby bojoval o svoju vlastnú rodinu. Drsné, surové, bez príkras a bez pátosu. Dostal som presne to, čo som očakával, nič menej, ale ani viac.

• 29.12.2007  00:14
    Já, legenda (2007)

Od filmu som čakal niečo úplne iné, ako som dostal. Ohurujúci akčný film sa nedostavil, ale sklamaný som nebol (možno tak trochu). One man show Willa Smitha ma nakoniec dostala, atmosféra vyľudneného mesta bola dokonalá a citové rozpoloženie hlavného hrdinu akceptovateľné. Škoda pomalšieho tempa, keby mal film rýchlejší spád, určite by to bolo ešte lepšie. Ak pôjdete do kina na akčný film, tak budete sklamaní, ak však pôjdete na postkatastrofickú drámu, určite sa vám to bude páčiť.

<< předchozí 1 2 3 4