Pokoj 1408 (2007)

Úvod ma zaujal, postupom času som sa začal nudiť a na konci som sa pristihol, že som si aj zdriemol. Na svoj žáner určite nadpriemerne natočený film, ale niečo mu chýbalo. Dávam 70%.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Bez komentára. Priaznivcom bezduchých béčkovým filmom sa to bude páčiť, ostatním radím nechodiť do kina. U mňa je to stred.

Astronaut (2006)

Predvídatelný dej, množstvo klišé a napriek tomu to funguje. Po zhliadnutí tohto filmu som zostal príjemne prekvapený. Žiadna bomba, ale pohodový oddychový filmík.

Boj (2007)

Film má dej, zápletku, prekvapivé rozuzlenie, akčné scény, parádne autiaky, naháňačky, rôzne typy japonských mafiánov, adekvátnu hudbu ... Zdalo by sa, že má všetko, čo akčný film má mať, ale zo všetkého je tu len trochu a dokopy to vôbec nefunguje. Rozhodne ma tento film sklamal, mal rozhodne na viac a nebyť dobrého hereckého výkonu Jasona Stathama určite by u mňa dostal nižšiu známku, takto je to slušná trojka.

Interview (2007)

Z filmu som vycitil snahu priblížiť sa výbornému kúsku Lost in Translation. Snaha bola, ale zostala niekde na polceste. Stratené v preklade bol film, v ktorom sa prechádzali a rozprávali dvaja frustrovaní a znudení ľudia a napriek tomu som sa pri ňom ani na chvíľu nenudil. V Interview charaktery hlavných hrdinov neboli dokreslené, ich konverzácia strácala zmysel, nastupovala teatrálnosť a zdalo sa, že autorovi došla šťáva. Herecké výkony boli dobré (najmä Sienna Miller) a po dopracovaní scénara by si film u mňa získal určite lepšie ohodnotenie. Takto dostáva len lepšie 3 hviezdy.

Kontrakt (2006)

O maličký kúsok nadpriemerné Béčko. Ničím neoslní, ale ani neublíži. Dej nie je ničím zvláštny, ale nie je ani úplne predvídateľný.

Zavraždění Johna Lennona (2007)

Neskutočná nuda. Priaznivci Beatles a Johna Lennona zvlášť, vyhýbajte sa tomuto filmu veľkým oblúkom. Mám lepší tip, je taktiež z roku 2007 a jeho meno znie - Across the Universe.

Alvin a Chipmunkové (2007)

Roztomilá rozprávôčka pre školáčikov. Školákom odporúčam len v sprievode detí do 6 rokov. Dospelí nech sa radšej vyhýbajú tomuto filmu veľkým oblúkom.

Ambiciózní blondýnka (2007)

Tento film má všetko, čo romantická komédia má mať – je nevtipný, má predvídateľný dej , slabé herecké výkony a neprekvapí ničím. Pre tých, čo takýto druh filmov majú radi vrelo odporúčam, vy ostatní sa mu s veľkým oblúkom vyhnite.