The Poughkeepsie Tapes (2007)

Po celý čas pozerania som si myslela, že ide o skutočné pásky so skutočným týraním žien, no po prečítaní komentárov zisťujem, že to bol fake. Asi nikdy v živote sa mi tak neuľavilo. Ale smutné je, že sa niečo podobné skutočne môže odohrávať.

Redeeming Love (2022)

Kniha bola úžasná, takže som čakala prinajmenšom spokojnosť, ale bola som doslova uchvátená. Všetci odviedli skvelú prácu, scenáristi sa držali knižnej predlohy a nevymýšľali si vlastný príbeh a celé to podčiarkla krásna hudba. V poslednej scéne sme sa s kamarátkou neubránili slzám.

Mechanický pomeranč (1971)

Tento film som dopozerala asi až na šiestykrát a keby nebolo Malcolma v hlavnej roli, tak by som ho ani nedopozerala. Ten dej ujde, mix jazykov je zaujímavý a herci odviedli veľmi dobrú prácu, ale bol to pre mňa ťažký oriešok.

After: Polibek (2019)

Ako oddychovka to poslúži dobre, ale je to dobrý zlatý stred.

Zmizení (2013)

Áno, toto je veľmi citlivá téma, únos nie jedného dieťaťa, ale hneď dvoch a k tomu štyria ustráchaní a zničení rodičia. Aj keď nejde o témovo nevhodný film pre deti, paradoxne som si pri ňom hovorila, že práve tento film by určite nemali pozerať deti. Áno, môže to byť pre nich sčasti edukatívne - Detičky, dávajte si pozor, nepribližujte sa k neznámym ľuďom - ale keby som mala 10 rokov a videla, že takýto dokáže byť svet, že sa unášajú deti, z ustráchaných rodičov sa stávajú vrahovia, zlá výchova môže mať katastrofálne následky, atď, asi by som prestala chodiť z domu. Ozaj oceňujem herecké výkony, najmä Jackmanov, svoju rolu zahral ozaj bravúrne.

Vykolejená (2015)

Lepšie než sa na prvý pohľad zdá. Schumerovej humor mi celkom sadol, Bill v roli Aarona bol na nezaplatenie.

Jako v bavlnce (2020)

Rosamund sa od Pýchy a predsudku ozaj posunula dopredu, zhltla som jej to aj s navijakom. Koniec mi celkom nesadol, ale jej výkon bol skrátka dokonalý a preto nemôžem dať menej ako 5*. Dinklage v role antagonistu bol výborný. Vlastne celé toto dielo je niečo úžasné a rozhodne stojí za pozretie.

Život Davida Galea (2003)

Asi prvú polovicu filmu som bola trochu skepická, ale dala som tomu čas a ozaj sa to oplatilo. Veľmi sa mi páčila téma filmu, ktorá nebola stokrát obohraná ako nejaký démon v opustenom dome alebo béčková romantika. Najviac ma prekvapil výkon nie Spaceyho, ako som čakala, ale práve Winsletovej, ktorá sa tejto role chytila ozaj bravúrne. A ako čerešnička na torte krásny soundtrack, ktorý úžasne dopĺňal celú atmosféru filmu.

Clark: Hvězdný zločinec (2022) (seriál)

Páni, toto bola jazda. Týchto 74% je výsmechom, toto zaslúži minimálne 80. Spracovanie bolo neskutočné a Billovi rola Clarka sadla ako uliata.

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

Po prvom dieli som si nebola istá, či chcem pokračovat, lebo na prvý pohľad to vyzeralo celkom nezáživne, ale pokračovala som a neľutujem. Zároveň som neskutočne rada, že som sa dočkala gay romance, kde medzi hlavnými postavami nestojí žena, ale reálny a navyše originálny problém. Koniec prvej série sľubuje celkom dramatický dej v druhej sérii, takže dúfam, že scenáristi z toho výbuchajú maximum.