Velryba (2022)

Veľmi smutný film. Pomimo boja s prežieraním sa a doslova (ne)snahou prežiť je zobrazený smutný príbeh učiteľa, ktorý sa hanbí ukázať svojim študentom, a dcéry, ktorá je ochotná tráviť čas so svojím otcom len pre peniaze. Už som videla od Aronofskeho niekoľko filmov a každý sa mi svojim zvláštnym spôsobom uložil do pamäti. Avšak na tento budem mať najlepšiu spomienku, pretože sa ma naozaj dotkol.

Poslední noc v Soho (2021)

Nádhera, nádhera a znovu nádhera! Anya a Matt boli k zakúsnutiu a Diana vo svojej poslednej roli znovu zažiarila.

Ptáci v trní (1983) (seriál)

Kriste, toto je také úžasné! Bodavé, pichľavé a krásne, presne ako vtáky v tŕní.

Zodiac (2007)

Fincherovy kriminálky jsou prostě skvělé a tohle mně dostalo možná i víc než jeho Sedm.

Deník Bridget Jonesové (2001)

No jo, přesne ten ženskej film, který miluje každá, i když ne všechny sme prý tlusté a šeredné. Colin i Hugh jsou oba k zakousnutí a Rénée je moc zlaťoučká.

Krvavá nevěsta (2019)

Keď sa chcete odreagovať a pozrieť si niečo fakt uletené, tak ste na dobrej adrese.

Konec světa (1999)

Bavilo ma to, strhlo ma to do deja, nepozerala som sa stokrát, kedy to skončí, takže za mňa to bol úspešný film. Avšak, najradšej by som sa vyjadrila k diablovi aneb k dokonalej voľbe herca na túto rolu. Keby som bola režisér, vybrala som niekoho, kto vyzerá na prvý pohľad ako bad boy, ale Gabriel skôr pôsobí ako milý pánko, preto mi najprv ako diabol nesadol, ale potom som si uvedomila, že zlo by malo byť v skutočnosti nenápadné a lákavé na pohľad, takže v konečnom dôsledku bol Gabriel perfektnou voľbou do tejto role.

Na nože: Glass Onion (2022)

Než sa začala ozajstná detektívka, prešla asi hodinka, ale potom sa to rozbehlo (a vo veľkom). Epické. Piata hviezdička za ochranný systém Mony Lisy.

Wednesday (2022) (seriál)

Najväčší skvost, aký som od Tima Burtona videla.

Tři přání pro Popelku (2021)

Ako fanúšička starých dobrých Troch orieškov nie som nadšená, pretože jednak sa nedostali k staršej predlohe ani po špičky, to trápne kopírovanie dialógov a žiadna snaha o aspoň trošku originálny scenár, katastrofa. Mužský bozk ani nekomentujem, LGBT+I ozaj nepatrí do rozprávky a už vôbec nie do takejto klasiky. Avšak, keď sa pokúsim zabudnúť na klasiku, je to celkom príjemné spríjemnenie pokojného večera. Na zasnežené Nórsko je vždy pekný pohľad.