Daredevil - Karen (2018) (epizoda)

Do záverečnej bitky v kostole, ktorá bola naozaj vynikajúca, to bola veľká nuda.

Hawkeye - Ronin (2021) (epizoda)

Mám nesmiernu radosť, že postavy z pôvodných marvel seriálov sa vracajú naspäť do MCU. Neviem sa dočkať Fiska v ďalšej epizóde.

Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Seriál som začal pozerať len preto, že z toho bol taký boom. Momentálne, keď píšem tento komentár (28.11.21) sa už o seriáli dlhšie nerozpráva. Je to veľmi zaujímavý projekt, ktorý by som si vedel skôr predstaviť ako anime. Ale hraná podoba tomu neškodí. Celkový námet a spojitosť s detskými hrami je lákavý a podarený. Boli chvíle, kedy som bol naozaj v napätí. Vždy som sa tešil, akú hru budú hrať (páčili sa mi asi všetky). Postavy boli veľmi fajn, najviac som si obľúbil starého starčeka - časť, kde hrali s guličkami, ma zaskočila a bol som z toho zdrvený. Najväčšmi mi prekážala upištaná Han Mi-nyeo. Malo to 2 sklamania: 1. Linka s policajtom - málo prepracovaná a to z nej robí zbytočnosť. 2. záverečná epizóda - plot twist so starčekom a záver v nastupovaní do lietadla. Ako celok to vnímam ako veľmi dobrý seriál, ktorý mal ale ostať bez pokračovania - ničomu by to neuškodilo. Za pokračovaním cítim prúser, ale kto vie - možno ma to prekvapí.

Smrt jí sluší (1992)

Pri tomto filme si treba vypnúť hlavu a užijete si ho. Je naozaj úžasné pozerať na výborné herecké výkony hlavnej trojice - Meryl Streep, Goldie Hawn a Bruce Willis. Toho posledného by ste v úlohe ani nespoznali. Bolo vidno, že si hranie veľmi užívali. Nájde sa tu aj viac podarených vtipných scén. Nechýba ani čaro filmov z 90. rokov.

Star Trek: Discovery - Anomálie (2021) (epizoda)

To bol celkom rýchly spád naspäť - zase plačú. Miestami som sa aj nudil. Cliffhangery ale robiť vedia.

Malý Sheldon - Úvod do inženýrství a kapka tužidla (2021) (epizoda)

Pán profesor inžinierstva je výborný, scénka na konci, kde napodobnil Sheldona bola vynikajúca! Veľmi ma pobavilo aj to, ako Dale povedal Connie, že pomáhal osprchovať sa svojej bývalej.

Halloween zabíjí (2021)

Som veľmi rad, že som mal možnosť zájsť na film do kina. Séria Halloween patrí k mojim najobľúbenejším, a preto som sa tešil. Začalo to nie príliš zaujímavo, pokračovalo to sľubne a zakončilo sa to celkom chaoticky. Ako veľké plus beriem postavy z úplne prvého dielu, a to Tommyho, Lindsey a šerifa Bracketta. Posledných dvoch menovaných si zahrali aj pôvodní herci z prvého filmu. Tommy bol zrejme aj mojou najobľúbenejšou postavou z tohto filmu - časti s ním má vždy bavili. Karen v podaní Judy Greer stratila svoje čaro. Laurie tu toho moc nespravila, to sa snáď v poslednej časti - Halloween Ends - zmení. Páčilo sa mi prepojenie a náražky na pôvodné filmy. Oproti predošlému filmu (za mňa 80%) to je celkom sklamanie. Ako celok to vidím na 55%.

Star Trek: Discovery - Kobayashi Maru (2021) (epizoda)

Po nevydarenej predošlej sérii som sa pokračovania obával. Ale musím povedať, že štvrtá séria začala sľubne. Snáď bude tak i pokračovať. Po vizuálnej a hudobnej stránke je to niečo úžasné, veľmi dobre sa na to pozerá. A čo sa mi nesmierne na tejto epizóde páčilo - nebol tu čas na telenovelské veci. Stále sa tu niečo dialo. Tak to má byť! Už len úvod s "motýlimi ľuďmi" do otváracích tituliek, stál za to! Dúfam, že to tak bude aj naďalej.

Pán profesor - Vnuk (2021) (epizoda)

Stále o tom istom - už to človeka nedokáže tak zaujať ako predtým. Ani problémy, ktoré Samo rieši, už nie sú to, čo kedysi.