Spider-Man: Bez domova (2021)

Toto je jasný plný počet. Dej sa rozvíjal správne, nebolo to urýchlene, šlo to plynulo. Holland podal výborný výkon, no film si pre seba ukradli dvaja najlepší komiksoví záporaci, akí na filmovom plátne boli. A to Dock Oc a Green Goblin. To, ako si hranie užívali, bolo skvelé. Taktiež potešili i Sandman, Electro či Lizard. Ich návrat bol dobre premyslený a dozvedeli sme sa o nich čo to viac. Tobey a Andrew krásne obohatenie filmu, spider-manské trio fungovalo. Bolo to celé veľmi dobre napísané, narážky na pôvodnú trilógiu a amazing sériu padli vhod. Koniec bol dojímavý. Som rád, keď filmy nekončia vždy šťastne. Cameo Daredevila potešilo a bolo taktiež výborne napísané. Venom tiež potešil. Jedným slovom, tento film je Veľkolepý. S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť. Pri týchto slovách som mal zimomriavky na celom tele.

tick, tick...BOOM! (2021)

Andrew Garfield tu podal jeden úžasný herecký výkon! Je to miestami dlhé, nie všetky postavy vám sadnú, ale v celkovej podobe to je parádny film. Zaujímavý príbeh a podarené muzikálové skladby, to vám tento film ponúkne. Garfieldovi úloha sadla a veľmi sa mi v tomto filme páčil. Má taktiež výborný hlas pri spievaní.

Po životě (2019) (seriál)

Výborne podarená a smutná comedrama. Najmä čo sa prvej sérii týka. Gervais si hranie užíva a celé je to skvelo napísané.

Po životě - Série 3 (2022) (série)

Pri tretej sérii ma mrzí, že sa vlastne všetko vyriešilo v poslednej epizóde (ktorá bola správne silná a dojímavá). Ono sa to pokojne mohlo tiahnuť celú sériu - predošlé časti pri tej poslednej tak pôsobia navyše.

Šťastní vs. Šťastní - Episode 1 (2022) (epizoda)

Normálne som rozmýšľal, či tomu nechodím aj 4*. Je to milé a miestami dosť vtipné. Za použitú hudbu by si zaslúžili aj plný počet. Cinkota a Krajčiová hrajú veľmi dobre, ale Miezga si kradne seriál pre seba. Tomu tá úloha ide. Mladí herci Kubala a Bolf sa tu moc ešte neukázali.

Druhá šanca - Episode 1 (2022) (epizoda)

Prekvapivo podarená záležitosť. Zatiaľ. Takéto drámy ja môžem. Má to svoju atmosféru a zaujímavý strih - ktorý zo začiatku vyrušuje, ale zvyknete si naň rýchlo.

Keď báčik z Chochoľova umrie (1990) (TV film)

I keď je to miestami iné ako predloha, musím povedať, že to je rovnako výborne. Najviac sa mi tu páčil Zednikovič v úlohe Aduša Domanického - to bola radosť sa naňho dívať, nesmierne výborne podaný výkon. Aj Kvietik bol parádny. Toto dielo mi pri rástlo k srdcu.

Ťapákovci (1977) (TV film)

Zdĺhavé a pomalé. To bol ale pravdepodobne zámer, keďže taká bola rodina Ťapákovcov. Neviem, čo sa mi páčilo viac - či predloha alebo toto.

Statky zmätky (1973) (TV film)

Páčilo sa mi to o čosi viac ako predloha. Herci podali vcelku podarené výkony, najmä Kukura - tomu úloha sadla.

Jozef Mak (2021) (TV film)

Toto som vôbec nečakal. Dokonalý film s prekvapivo výborným obsadením. Celá pochmúrna a depresívna atmosféra počas celému filmu tomu dodala správne grády. Hartl ma nesmierne prekvapil, keďže vďaka Oteckom či Susedom som ho mal zaškatulkovaného ako úplného trtka. Tu dokázal, že hrať vie - úloha mu sadla. Mórova na nespoznanie a Maštalír opäť nesklamal. Film dopĺňa potrpenie si na detailoch, čo sa týka prostredia a rekvizít. Majstrovské dielo.