Hawkeye - Na schovku (2021) (epizoda)

O trochu lepšie ako prvá epizóda. Viac priestoru tu získal už aj Jeremy. Najviac sa mi páčila tá časť, keď prišiel po oblek do toho tábora. Čaro starších superhero seriálov si to drží naďalej. Páči sa mi Clintov cynizmus a epizóda si so sebou odnáša aj pár vydarených hlášok.

Hawkeye - Hrdinům se vyhýbej (2021) (epizoda)

Ako úvod veľmi fajn. Jeremy Renner bol vždy veľký sympaťák a tu sa to len potvrdzuje, aj keď priestoru tu nemal nejak obzvlášť veľa. Hailee Steinfeld, ktorá tu má hlavnú úlohu, je veľmi krásna. A okrem toho aj sympatická. Krásne hrá (trošku naivnú - tak to má ale byť) superhrdinskú teenagerku, ktorá je na začiatku svojej cesty. Seriál na mňa pôsobí veľmi oddychovo a nenáročne. Miestami tu cítim čaro starších superhero seriálov - napr. Arrow či Agents of SHIELD. To ma až prekvapilo, že Marvel Studios sa (teraz) vydáva takouto cestou.

Nebe s.r.o. - Co se stane v Branchwateru... (2021) (epizoda)

Bol som na vážkach z toho, aké hodnotenie mám tejto epizóde dať - bolo tu celkom dosť podarených vtipov. Ale tancujúci a pomaľovaný Radcliffe mi nesadol. Vďaka nemu to je dnes za 3.

Addamsova rodina (1991)

Výborná komédia so špecifickým druhom humoru. Ako malý chalan som to extrémne žral. A to najmä vďaka postave strýka Festera, ktorý je mojou obľúbenou postavou i dnes. Christopher Lloyd podal veľmi dobrý herecký výkon. No nie len on, ale aj ostatní predstavitelia hlavných úloh. Film si vždy veľmi rád pozriem.

Lhář, lhář (1997)

Nemám dôvod nedať tomu plný počet - dostal som všetko, čo som od americkej komédie s Carreym očakával. Zápletka je super a herecký výkon Jima bravúrny. Mladý Justin Cooper bol šikovný a do filmu pasoval. Viackrát som sa schuti zasmial a celý čas si film užíval.

Námořní vyšetřovací služba - Série 18 (2020) (série)

Je veľmi zaujímavé, že seriál kvalitu nestratil ani po toľkých rokoch. Postavy sú sympatické a prípady stále bavia. Veľmi ma mrzí, že seriál opustila výborná postava Jack Sloane. A náhly odchod (prekrásnej) Bishop prekvapil, respektíve zarazil. Ale ako som už písal pri predposlednej epizóde, Katrina Law je skvelá a veľmi ma teší, že bude pravidelnou postavou. Finálna scéna poslednej časti ma prekvapila a veľmi ma mrzí, že loď je zničená (veď Gibbs na nej pracoval toľko sérii!!!)

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série)

Som veľmi spokojný - najmä s prvou a treťou epizódou, ktorých napätie a zápletka si ma získali. Tá stredná časť mi príliš nesadla.

Lucifer - Série 6 (2021) (série)

Pri minulej sérii som písal, že je najslabšia. To som veru netušil, čo príde v tej ďalšej (a chvalabohu poslednej). Opäť, bolo to natiahnuté a uplakané. Nová postava Rory bola nesympatická a úprimne sa mi nepáčila tá linka s ňou a cestovaním v čase. Fakt som si myslel, že to je nejaký podvrh a bude to nakoniec záporná postava, ktorá prišla Lucifera zabiť pre iné dôvody a len ich všetkých zmiatla. A ďalšia vec, ktorú si myslím je, že keď už zabili nejakú postavu, mali by ju nechať mŕtvu. Najväčším sklamaním bolo, že Lucifer sa tým Bohom nakoniec nestal - hlavná vec, že sme tomu (celkom zbytočne) venovali skutočne veľa epizód. K postavám som mal stále vytvorený dobrý vzťah. A natočené to bolo veľmi dobre. Finále sa mi moc nepáčilo, ale v každom prípade bolo obstojné.