• Krátkometrážní

Společnost mrtvých básníků (1989)

Každá věc a stejně tak i film chce svůj pravý čas. Na tenhle film jsem se chystal snad deset, patnáct let, až konečně přišel dnes ten den D. Fakt nechápu, proč jsem s tím tak otálel... A pořád nechápu, co kdo na té poezii má, i když to nechápu o mnoho méně!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Více méně všechny "reinkarnace" Artušovské legendy jsou pro mě nekoukatelné od Excaliburu až po stejnojmenný film z roku 2004, takže ač jsem nečekal moc, tak to bylo vlastně po dlouhý době pekelné temné fantasy, které mě hodně bavilo!

Jumanji: Další level (2019)

Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen - a to bývám celkem málokdy při sledování remaků, předělávek, či chcete-li "pokračování příběhu". Zkrátka a dobře, ať už se jedná o tenhle film, nebo předchozí díl, oba dva jsou více než důstojným pokračováním původního Jumanji, což je stále moje velká srdcovka. Asi jsem taky udělal dobře, že jsem oběma dílům obětoval dva večery hned po sobě a tak je můžu vnímat jako jeden velký spektákl. Podobně jako To.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen - a to bývám celkem málokdy při sledování remaků, předělávek, či chcete-li "pokračování příběhu". Zkrátka a dobře, ať už se jedná o tenhle film, nebo následující díl, oba dva jsou více než důstojným pokračováním původního Jumanji, což je stále moje velká srdcovka. Asi jsem taky udělal dobře, že jsem oběma dílům obětoval dva večery hned po sobě a tak je můžu vnímat jako jeden velký spektákl. Podobně jako To.

Lví král (2019)

To fotorealistické CGI je vážně hustomegakrutopřísný! Když teda pominu interakci postav s okolním prostředím (chůze v trávě tak, jako by tráva ani neexistovala apod), nebo fyzika pohybu - na tom je stále vidět, že je v čem se zlepšovat. Ale ten vizuál!! Masakr!!!!

Kniha džunglí (2016)

Vizuální masakr a CGIčkové orgie. Prostě pastva pro oči a parádní příběh. Krásné!

Spojenci (2016)

Upřímně: ten konec jsem nečekal. A ještě dlouho ve mně rezonoval. Holt prostě dobře odvedená práce.

Staříci (2019)

Konečně jeden film, který ukázal jak se mělo se spoustou sviní vypořádat.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Nejdřív se to tvářilo jako setkání s vypečeným Josefem Fritzlem, ale nakonec příběh začal dostávat točky. To, že jsou prepeři volové, to mi nikdo nevymluví. Jednoho takového znám. A když navíc je preper Howard říznutej konspiračním teoretikem - profesionálem, tak je o zábavu postaráno. Přesto všechno ale v člověku nejspíš někde hodně hluboko začne hlodat červíček: co když je na tom kus pravdy? Původně jsem chtěl dát tři hvězdy za vcelku slušnej průměr, ale poslední čtvrthodinka to zachránila a jedna hvězda jde nahoru. Tak suprový béčko na závěr jsem fakt nečekal. Klobouk dolů!

Pokání (2007)

Ač jsem se že začátku musel do filmu krapet nutit, tak po první čtvrthodině se děj rozjel a já jsem moc rád za to, že jsem vytrval. O soundtracku se nemá cenu znovu zmiňovat, spolu s plážovou scénou je to naprosto famózní dílko!