• Krátkometrážní

Rivalové (2013)

Ač sportovní filmy nevyhledávám, nijak extra je nemusím a vlastně na ně ani moc nekoukám, tak tenhle mě fakt bavil. Pro můj klid v duši: formule 1, potažmo jakýkoliv automobilový sport pro mě není sport jako takový! Tenhle snímek měl všechno - napětí, špičkovou akci, emoce, vítězství i porážky. Prostě musím uznat, že ten chlapík si prostě uměl užívat. A i když toho Brühla fakt nesnáším (vlastně už od Panchartů), tak film byl prostě bomba!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tenhle film jsem viděl kdysi dávno, možná před dvaceti lety - tehdá jsem to chytil v TV, ale v mých cca 8-9 letech jsem moc nechápal souvislosti (ještě aby taky jo), navíc jsem z toho viděl posledních dvacet, třicet minut. Takže až po dlouhých dekádách jsem se odhodlal pustit si tohle klasický dílko a užil jsem si to maximálně. Napětí, které tomu filmu může závidět 99,9 % dnešní produkce, skvěle natočeno, zrežírováno, zahráno... Jak opravdu vidno, když je třeba (nebo spíš není třeba), nepotřebujete nic, kromě jedné místnosti, dvanácti židlí a pár skvělých herců. Klaním se a smekám, před tímhle dílem!

Gran Torino (2008)

Film, který má 90 % (v současnosti 17. nejlepší film), ale já se kujva neuvěřitelně nudil. Film o stárnoucím dědkovi, kterej si oblíbí mladýho nechci-bejt-gangsta čmouda a spolu to táhnou ke světlejším zítřkům. Do tý doby, než někdo někoho nezmlátí, nezačne dělat bububu, nebo neodpráskne. Což se stane tak nějak více méně omylem. Zhruba od půlky jsem si říkal, že během té hodiny musely uplynout celý staletí. A kdo tomu dával totálně na prdel, byl ten kněz s výrazem pravýho prznitele malých kloučků. Tohle už fakt znovu vidět nechci. Jednu hvězdu za závěť na konci...

Nedotknutelní (2011)

"Nemate chut obsadit nejakou zemi? Vždyť vy vypadáte jako vochrnutej nácek..." Pravda, není to zrovna komedie v pravém smyslu, ale občas se najdou v životě lidským (a v tomhle filmu) momenty, kdy se nelze nesmát. Úžasný film - jeden z těch, které by měl člověk shlédnout povinně při každém trochu větším splínu!

Scenes from Django Unchained - UK Winner (2013)

Nevím, co jsem to viděl, ale rozhodně se to ani vzdáleně nepodobalo Djangovi. Muzika jak z béčkovýho porna, interpretace stojí taky za vyliž koště.

The Rose of Turaida (2013)

Hezky vyprávěno, parádní animace - dokonce i hlas vypravěčky ten kraťas krásně doplňuje.

Derren Brown: Apokalypsa (2012) (pořad)

Jestli někdo věřil víc, jak tři vteřiny tomu, že ten týpek celou dobu o ničem nevěděl a nebylo to jen pro kameru a "na oko", má pravděpodobně víc vyhrabáno, než by jeden věřil. Přesto je to celkem zajímavý nápad, jen trochu málo zpracovaný.

MasterChef Česko - Série 1 (2015) (série)

Baví mě to a jelikož ten pořad má na víc, než slabých 50%, tak dávám rovnou 4*.

Vlákna (1984) (TV film)

Strašlivé, působivé, syrové, děsivé, mrazivé. Nějakých deset let se mi tenhle film válel doma a disku, než jsem se odhodlal a pustil si to. Doufejme, že se nikdy nedostaneme do takového bodu, kdy budou živí závidět mrtvým. Zkrátka jeden z těch filmů, kde musíte dát 5*, ale už ho nikdy vlastně vidět nechcete...

Conan (2010) (pořad)

Pořád se nemůžu zbavit dojmu, že se jedná o arogantního pablba, kterýmu to náhodou vyšlo a v TBS ho sleduje spoooousta blbečků, co mu to baští. Nicméně pár scének, co jsem kdy viděl, bylo docela dobrých.