Dařbuján a Pandrhola (1959)

Pohádka mého dětství, smrťák démonickej. Ten Lohniský se na to prostě svoji vyzáží hodí, stejně jako pan Hrušínský božsky hraje nenasytnýho nenažranýho buřtipána Pandrholu. Nasmála jsem se i u scény s panem Hlinomazem,jak ho máčí do putny se studenou vodou a sype na něj mouku a několikrát mu v tom čumák vymáchá. Vynikající je pivo v potoce, jitrnice na stromech a voli v oblečku. "S vestičkou,nebo bez vestičky?"

Po stopách krve (1969)

Ráda dám nejvyšší počet hvěz. Obsazení skvělé,děj skvělý co více si od dobré detektivky ze starší doby přát. Pěkná scéna z nemocnice,jak policisté nalíčili na vraha past. Jo blbec se chytne na udičku vždycky a je po zásluze potrestán.Chytne se na svojí slabost a sklapne pastička. Dobře mu tak,parchantovi.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Film je to pěkný,dávám pět hvězdiček. Jen mně mrzí,že místo pana Hrušínského hraje Sovák. Nic proti němu, hraje pěkně, ale bez Hrůši to není ono. Jinak opět zajímavý detektivní příběh, dobrý konec a vyřešení záhady. Tyhle detektivky ze starší doby mám ráda, mají pro mně své nezaměnitelné kouzlo. Ráda doporučím dále a názor ať si udělá každý svůj vlastní.

Diagnóza smrti (1979)

Kvalitní detektivka s velmi kvalitním panem Hrušínským. Hodně poutavý a hodně i mrazivý detektivní příběh, který se zvrtne a nastává pro mnoho zúčastněných okamžik překvapení a zlomových zvratů. I divák dostane svoji dávku překvapení i zajímavého rozuzlení.

Spalovač mrtvol (1968)

Velmi pěkný a sugestivní horor naší výroby. Samozřejmě na tom mají podíl naši velmi dobří herci, bez kterých by tenhle film ani nebyl tím, čím je. Scény z krematoria a všeobecný strach nastupujícího fašismu a fanatický funebrák tomu dávají tu pravou šťávu. "Nikdo nebude trpět, spasím je všecky. Všecky je spasím! Celý svět ". Hodně mrazivá hláška,která se zaryje hluboko pod kůži.

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Tak tenhle horor jsem viděla až o něco později než Návrat oživlé smrti 2, a i když je nabytý napětím a prima hláškama, mi přijde trošku ale jen trošku horší než dvojka. Hlavní hrdinové hranou dobře, fakt se dobře doplňujou. Parta výrostků je dobrá a ta armáda mrtvol taky nemá chybu. Zombie policista, a vychcaná zombie,která umí si zavolat i další posily vysílačkou záchranné služby................kvalitní, ale hlášky z dvojky jsou lepší.

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Mozkýýýýýý............ pekelná jízda a pekelná podívaná. Přijeďte do nemocnice a zažijete nejhorší noc svýho života. Pro mně fakt jeden z prvních porevolučních hororů u kterýho jsem měla oči přilepený na obrazovce a klepala se děsem,ale musela se dokoukat až do konce. Thor Van Lingen (Billy) mně strašil ještě pěkně dlouho. Pro puberťačku to byla jedna z nejhnusnějších zombií a já se v noci ve tmě bála otevřít oči,protože jsem čekala,že se ta hnusná tlama nade mnou objeví a vycucne mi mozek. Ble. Dneska se tomu směju,ale tenkrát jsem se málem po...... strachy. A ten doktor byl skvělej a ty hlášky, neměly chybu. A hlavně : přijeďte do nemocnice ...............

Mlčení jehňátek (1991)

Průměrná ptákovina,která nenadchne a ani moc neurazí. Dávám tři hvězdičky za dobré obsazení. Jinak znám lepší a pro mně kvalitnější filmy.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Zvláštní,mrazivý a nepředvítatelný kousek. Syn policisty se cítí méněcenný a dá otci pěkně na prdel. Dennis Quaid jako policista,který se honí za přízrakem a přitom démon sídlí u něho v rodině. Dobrý. Já hodnotím kladně, tyhle filmy i když pro spoustu dalších odpad nebo nic extra já mám ráda a dávám vysoké hodnocení.

Purpurové řeky (2000)

Tenhle skvělý film netřeba komentovat. Skvělá zápletka,spoustu překvapení a zlomových okamžiků. Četla jsem i knihu,která je mnohem obsáhlejší než film,ale stejně perfektní. Líbily se mi i lokality ,kde se natáčelo. Filmu není co vytknout, pěkný a koukatelný,mrazivý thriller. Lidi se nezmění a pořád budou hledat lepší a lepší rasu,až je to přivede do záhuby.