Stvoření světa (1957)

Naprostá krása, jako dítě jsem film milovala a ani po létech se můj názor nezměnil. Za mě kouzelné a nostalgicky nádherně strávené vánoční dopoledne. Jako holka jsem byla naprosto fascinovaná krásnou pohádkou,vším tím zpracováním od počátku věků až po stvoření člověka. Nádhera a úžas v jednom.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Tenhle dvojiflm jsem měla vždycky ráda a vždycky se na něj s chutí podívám. Už jako malá holka jsem se těšila až ho budou vysílat v televizi. Jasně,propaganda tam je cítit, ale to v těchto filmech z padesátých let prostě tak je. I v pohádkách točených v těhle létech je propaganda a budovatelský nadšení sem tam vsunutý. Za mně kvalitní zpracování Golema.

Lakomá Barka (1986)

Naprosto zbožňuju. Tahle pohádka se mi vždycky líbila a můžu se na ní kdykoliv podívat znovu a znovu.

Královna Koloběžka první (1981) odpad!

Nejhnusnější pohádka co jsem kdy viděla. A že pohádky fakt mám ráda,ale tohle bylo fakt na blití.

Krtek a paraplíčko (1971)

Krásný letní díl. Krteček opraví paraplíčko a zažije s ním spoustu legrace. Když tenhle díl vidím, dostanu chuť na meloun.

Krtek a zelená hvězda (1969)

Krásný díl, opět za pět hvězdiček. Ta naparáděná straka byla srandovní. Děj tuctový, ale milý. Každý díl koukatelný. I postavičky krásně nakreslené, žádné moderní mazanice. Poctivá práce.Krteček dětsky naivní, radost mu udělá každá maličkost. Nadchne se pro věc.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Nijak mně tenhle seriál neoslovil. Ani před lety a teď už vůbec ne. Nevím co se na tom komu líbí. Ale názor nikomu neberu. Když to sem přišlo a poprvé jsem to viděla, tak si říkám proč ne. Byla to příjemná změna po těch našich animácích, na kterých jsme jako děti vyrostly. Ale časem přijde člověk na to, že ty naše byly,jsou a budou prostě nejlepší. Zbytečný mordy, krev a násilí nejsou nic pro malé děti. Zlatý Krteček a Pat a Mat.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Jako holka jsem Fíka měla ráda, líbil se mi Dvořák jak večerníček namluvil. Dneska už mně tenhle animák nebere. Ale z nostalgie tři.