Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Celý film je jedna velká nostalgická vzpomínka na kultovní ságu o dobrodruhovi, kterým chtěl být v mládí každý z nás.  Mangold Jonese natočil rukopisem Spielberga, Williams podtrhl jeho snažení a divák tak dostane přesně to co filmy s Indianou Jonesem nabízely v minulosti. Pokud bych měl kritizovat, tak možná jen stopáž, která mohla být kratší a některé CGI triky béčkové kvality. Jinak jsem si film náramně užil!! Díky.

Babylon (2022) odpad!

Naprosto stejný brak jako Tenkrát v Hollywoodu. Pro publikum s IQ < 80.

Tetris (2023)

Výborný film až na CGI honičku v autech. Tu si mohli odpustit. Trikově odporná.

Avatar: The Way of Water (2022)

Fantazie autorů se dá shrnout takto: pokud u nás mají živočichové dvě čelisti, tady tři, pokud u nás mají koně 4 nohy pak na Pandoře 6. Hmmm. Přesto byl první díl vcelku slušný, ale pokračování je neskutečná nuda a příběhově naprostá prázdnota. Avatar 2 je nablýskaný obal bez obsahu. Vysoká hodnocení nechápu.

Betlémské světlo (2022)

[Hlavní hrdina usedá na toaletu z rozhlasu se ozve: "Jsme rádi, že začínáte svůj den s ranním radiožurnálem."] :-) Až jiný scénárista napíše v 85 letech lepší scénář, pak můžeme kritizovat. Betlémské světlo je příjemný film, nenásilný, plný drobných a milých detailů a Svěrákovského humoru. Duo má za sebou samozřejmě i lepší díla, ale Betlémské světlo i tak hodnotím vysoko. 80% Děkuji Zdeňku, za vše!

Jan Žižka (2022)

Dvouhodinový trailer!! :-( === Už do kina jsem šel s tím, že P. Jákl nemá na to napsat kvalitní scénář, ale tento film postrádá jakýkoliv příběh! Skoro celé dvě hodiny sledujete partu deseti lidí běhajících po lese a jednu "dějovou" linku. Navíc je celý film až neskutečně komorní, bitvy doslova srandovní. (10 vs 10, možná  20 vs 20) Žádná kvalitní bojová choreografie se nekoná, protože je vše snímáno silně v detailech s rychlým střihem, takže vidíte a slyšíte jen dopady palcátů. Flashbacky dějově bezvýznamné. Všechny postavy se chovají stejně od začátku do konce, žádné zrození vojevůdce se nekoná. Když už stál film takové prachy, měly být investovány do scénáře! Film se točí, protože chce autor odvyprávět zajímavý příběh, ale P. Jákl vidí film jako změť hlasitých zvukových ruchů a leteckých záběrů bez významu.  Jinak kostýmy, hudba, kamera ... to vše je velmi dobré, Ben Foster, Michael Caine, Sophie Lowe ... všichni hrají uvěřitelně, ale s dialogy které jim vrazili do úst a nulovým příběhem vyčarují u diváka spíš úšklebek, než silný prožitek dramatické scény. Příběh, scénář a dialogy jsou ODPAD!, ale za vše ostatní dávám aspoň 2**. === p.s.: v sále kina bylo v den premiéry cca 12 lidí ! absolutní nezájem už na počátku

Jurský svět: Nadvláda (2022) odpad!

Alespoň z úcty k původnímu snímku mohli dodat lepší film. ODPAD! :-(