Náš vůdce (2008)

Niekde som započul, že Nemci majú kulty osobnosti celkom radi, možno to znie ako klišé, možno na tom niečo bude, avšak myslím, že to, čo sa stalo v tomto filme bolo prehnané. Osloviť určitú skupinu cca dvadsiatich stredoškolákov a takmer všetkých "presvedčiť" robiť všetky tieto aktivity? Niektoré diálogy tu boli celkom umelé a neprirodzené. Na jednu stranu je to film, ktorý sa dosť okato a občas neoriginálne snaží odovzdávať akúsi myšlienku, ale na druhú stranu dokáže sledovanie radikalizácie žiakov zaujať a človek naozaj nevie, ako to ten učiteľ nakoniec utne. Keď sa človek silou mocou sústredí iba na hlavnú myšlienku a ignoruje určité faktory, tak z toho má výborný film. 6/10

Alexandr a jeho opravdu hodně špatný a příšerně blbý den (2014)

Tento film nemusí prekvapiť, stačí keď si pri takomto sviežom filmíku z rodinného prostredia a malým množstvom silnej nudy oddýchnete a možno aj 2 - 3 krát zasmejete a sami sa budete čudovať, že sa smejete pri takomto filme. Klišoidné hovadiny som prehliadol, lebo som bol zmierený s tým, že tam proste budú. Dokonca som si zapamätal pár scén z predošlého zhliadnutia. 6/10

Planeta opic (1968)

V dnešnej dobe to neberiem ako nejaký extra relevantý Sci-Fi film. Je to taký kult overený časom, pre filmových fanúšikov povinnosť, ktorá vyzerá sympaticky, ale nie nejako neuveriteľne. Oceňujem hlavne to, že to nešlo do akčných a bojových vôd, ale držalo sa to celkom obstojnej drámy a ako tak nenásilného konfliktu. 6/10 (Videné 8.3.2021, Originálne znenie)

Léto 84 (2018)

Nemôžem si pomôcť, ale väčšina toho pátrania sa mi zdala dosť detská a jej najvyspelejšou súčasťou boli sexuálne hlášky. Tie dôkazy pripomínajú skôr pseudodôkazy získané na základe nedorozumenia. Podobné "pátrania" sme s kamarátmi tiež robili, nešli sme na to tak sofistikovane a hľadali sme skôr paranormálne javy ako sériového vraha, ale to pozorovanie a serióznosť vyzerala často podobne. Možno aj pre tú nostalgiu ma to bavilo sledovať. A najšialenejšie veci sa logicky neodohrávajú na námestiach. 6,5/10 (Videné 24.2.2021, Originálne znenie)

Psycho (1960)

Akési neviem-čo (road movie?), čo cez thriller prejde do detektívky a nakoniec ukáže, že sa to dá nazývať aj hororom a že to má nejaký premyslený význam. Hitchcock sa tu síce vôbec nevedel pohrať s nejakou tajomnosťou a s vraždami, ale scény s dialógmi sa väčšinou dajú a k tomu aj niekoľkominútová tichá scéna. Proste praveká vyvražďovačka! 6/10 (Videné 17.2.2021, Originálne znenie)

Tajemné okno (2004)

To okolie bolo spravené zaujímavo, od domu v lese až po županového Johnyho a pekne to dopĺňalo jednoduchú drámu s celkom plytkým nápadom. Nemôžem si však pomôcť, ale ten záver bol akokeby zbytočný, akokoľvek bol nečekaný a akokoľvek menil okolnosti, nemyslím, že z toho veľa ľudí ostalo v šoku. Prišiel z čista jasna, nič by sa nestalo, keby film bol úplne rovnaký a iba záver iný, keďže nám toho ani veľa neobjasňoval. Asi preto, že ani veľa objasňovať nebolo treba. 6/10 (Videné 9.2.2021, Originálne znenie)

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Divný Horor/Thriller, keď sa mi páčila hlavne nehororová "road movie" a nepodstatné dialógy partičky podobnej tej zo Scooby-Doo. Pri horore to nevedelo až tak dobre pracovať s napätím, v podstate sa tam iba naháňali a ten nekonečný krik ma vyložene štval. 6/10 (Videné 6.2.2021, CZ dabing)

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tieto naťahovačky na Rokforte, kde sa tak mimochodom spomína tá tajná miestnosť, o ktorú v konečnom dôsledku ide celý film a ktorá vôbec nedodala nejaké tajomno a moc ma nezaujímala ma narozdiel od prvého dielu až tak nezaujali. Asi to bude predlohou, ktorá by sa pre príťažlivosť filmu musela trochu zosekať alebo upraviť. 5/10 (Videné 24.1.2021, SK dabing)

Cooltúra (2016)

Chápem kritiku našej kultúry, ale určite nie deštruktívnu. To už není normálne keď niekto skoro až vyzýva k revolúcii, napr. keď ten tlstý polotalian povedal, že minister kultúry by mal určovať kam sa bude uberať kultúra v štáte. Čo by ste chceli diktatúru ako za komunizmu/fašizmu, kedy štát určoval, čo je dobré a čo nie? Vrchol už je, keď sa k tej problematike vyjadruje nejaký komunista, lebo áno, komunisti mali patent na všetko dobré a taký komunistami zakázaný český film Spalovač mrtvol (1968) bol vážne zlý a nekultúrny film a hovorí to za neho aj hodnotenie na ČSFD. Áno, tá kultúra je u nás niekedy naozaj zaujímavá, kľudne primitívna alebo aj bizarná (zákulisie reality-shows). No tie reality-shows sú natáčané na to, aby sa človek uvoľnil/zabavil a keď sa človek zabáva, tak asi nerieši, že akú sračku pozerá a už vôbec by to nemalo riešiť ministerstvo kultúry alebo nejaká vyššia moc. Dokument ukázal pár vecí v inom svetle a niečo vyzeralo aj zábavne, ale inak nič extra šokantné. Celkom ma zaujalo, akú veľkú rolu hrá fajčenie v show-biznise :D 5/10 (Videné 16.1.2020, Originálne znenie)

Let číslo 93 (2006)

Prvých možno 30 minút akože absolútne vôbec. Ako nepilot tým všemožným výrazom buď nerozumiem, alebo ma vôbec nezaujímajú. Začne to aspoň nejako baviť po tom, kedy je už situácia v tomto lietadle naozaj vážna a aj tie pojmy sa už dajú nejako prežiť. Prekvapenie prišlo až na záver, ktorý bol absolútnym filmovým zážitkom a dostal tento film z podpriemernej úrovne. Takéto intenzívne napätie, vysoký tep, pomaly aj reálny stres a fandenie postavám som ešte nezažil. Ako pocta obetiam je to obstojné, no keby bol celý film aspoň z tretiny taký, aký bol záver :( 5,5/10 (Videné 12.1.2021, Originálne znenie)