• Thriller

Spolu (2022)

60-65% v první řadě musím vychválit na českou scénu úplně luxusní herecký výkony. Kozub exceluje tak jak ho vlastně doposud neznáme, ostatní herci taktéž dodají absolutní maximum. Celou tu citovou vazbu prostě všem věříte a uvažujete jaké by to asi bylo žít životy jednoho z nich. To co tu habrovalo byl příběh... Nebyl totiž nijak extra zajímavý natolik aby to procentuálně vyhouplo na čtyři hvězdy. A závěrem, toto je právě vše co k tomuhle filmu napsat. Byli zde jisté aspekty dovedené k absolutní dokonalosti ale jako celek to nestačilo. A víc zde není co rozebírat. Bohužel.

Starci (2022)

Teď už koukám ty procenta jsou lepší ale ze začátku jsem moc nechapal to negativní hodnocení a recenze. Jasně mezi řádky to je prostě nereálná slátanina ovšem to je i dalších milióny filmů. Líbila se mi ta kamera, masky a ten nápad i když ho napsal člověk na drogách byl přijatelný. Násilí a drama taktéž splnilo svůj účel. A ono jako vlastně? Proč by ne! Rozhodně né odpad. Myslím si že stojí za shlédnutí a pokud nejste nějaký extra hnidopich. Tak budete spoko. 65-70%

Střídavka (2022)

Opět jsem asi trochu mimo dění zdejšího hodnocení ale hold asi tisíc tváří, tisíc názorů. Za mně povedená česká komedie. Super obsazení, doslova. A tentokrát vypichuji i herecký výkony. Hofmann bez diskuze a Čvančarová wau! Jde o to že já jim to všechno prostě věřil. Jakoby tam nebyli vůbec kamery a byl jsem jen nějaký vzduch lítající kolem nich. Příběh trochu jednoduší ale ten styl humoru a propletení všech mezi sebou, velmi povedený. Bylo mi i dokonce líto že už to končí. Dokázal bych si toto představit jako dvaceti dílný seriál. Dávám krásných 75-80%

Super-Blb (2022)

60% Komedie/Parodie. Oproti Americkým verzím to nebylo tak moc "trapný" minimálně 5x jsem se upřímně zasmál. Rozhodně se mi to nezapsalo do srdce tak moc abych o tím za týden dokázal ještě mluvit ale takové večerní zpestření a jednohubka od všech těch horrorů a thillerů , uspokojivé.

Šílená noc (2022)

Tenhle kousek v mé hlavě udělal zmatek. Byli totiž okamžiky kdy jsem se tak moc nudil nekonečně dlouhejma průpovídkama že jsem si byl jistý že dám jen dvě hvězdy. Jenže pak se prostě něco stalo a pak zas a pak zas a v závěru prostě super. Rozhodně a to jako první musím napsat prostě obsazení! Super! Bojové/krvavé scénky, alkoholem nasáklý Santa a černý humor. To vše super ale co bylo nejvíc super a díky tomu jsem tleskal bylo asi tak 20 minut věnovaných filmu Sám Doma. Pasti v podání Kevina jen v režimu 18+ ;) prostě úžasný a hned na to jsem si říkal hmmmm dokázal bych si představit celovečerní film nového Sám Doma jen né pro děti ale pro dospělé v nějaké takové režiji jako si to tu na chvilku zkusila ta malá slečna. Za to všechno co jaem tady viděl a co jsem neviděl dávám krásných 70-75%

Telefon pana Harrigana (2022)

Zvláštním způsobem mě to drželo v pozoru. Žádná bomba ale líbilo se mi to. Hercům jsem věřil jejich mimiku. Taková ta pod duchovní atmoška tam byla i když to samozřejmě je nesmysl. Nebylo to špatné. Vztah mezi hlavníma protagonisty byl uvěřitelný. Bylo tam samozřejmě i dost okamžiků, který by šli vymazat a ničemu by to nevadilo. Dávám 55-60%

Terrifier 2 (2022)

Nedávno jsem úplně náhodou narazil na Terrifier 1 , to jsem ještě netušil že za nějaký čas poté vyjde druhý díl ... Jedničku jsem hodnotil 50% jako takový tuctový slasher s klaunem. Dvojka "mile" překvapila. Jen tentokrát slovo slasher musime brát opravdu vážně. Hektolitry krve, řezné rány na všech možných místech těla a vysmátý klaun, který svým úsměvem rozesměje ve správnou chvíli i vás. Konec s mečem nemusel ani být, přišli mi to celé jako nějaké zbytečně sci-fi. A úplný závěr po titulkach jsem vlastně moc ani nepochopil ale zřejmě to mělo znamenat něco ve smyslu, brzy bude třetí díl. Oproti jedničce je dvojka rychlejší, krvavější, "nápaditější". Proto dávám 65%

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Čeho je dost toho je příliš. Myslím si že některé filmy by prostě pokračování neměli dostávat. Mělo by to skončit tam kde to skončilo. Dvě scény, začátek dodávka, prostředek, autobus. Tak a tím končí celá zajímá scéna tohoto nepovedeného pokračování. A vzhledem k neuzavřenému konci se obávám že tahle noční texaská můra neskončila. Logika a myšlení všech posléze zabitých byla až k udivení. Nezachrání to ani potoky krve. Ani motorová pila z jistého úhlu vypadající jako, mmmm strč to do zásuvky kámo... No prostě , když už Texaský Masakr Motorovou Pilou, tak ten původní a dál radši nic. A nebo varianty od roku 2003 ... Zde platí heslo, klasiku nechte spát takovou jaká byla a je.

The Artifice Girl (2022)

25-30% za ten nápad. Protože! Kdyby toto bylo pořádně "chycený za koule" bylo by to skvělé. Jenže se z toho stala absolutně nudná nezáživná povídačka. Začátek vyvolává naději že v tom bude něco víc ale ne, nestane se. Je to čistě jen debata až do konce. Nějaký ten skrytý příběh tam zřejmě je. Bohužel čekal jsem něco absolutně jiného... Nejde o to že to celé jede jen na dialozích v pár místnostech, protože i do toho jde dát napětí, drama a pořádný příběh či zápletka. Bylo to tak v mnoho kvalitních filmech. Tady se bohužel nekonalo nic z toho. V půlce filmu jsem to vzdával a u konce už jsem usínal. Opravdu škoda, nápad to totiž byl zajímavý. Protože ten základní kámen toho že AI bude dopadat pedofilní šmejdy by byl fakt cool. Po cca dvaceti minutach, naději v to ztratíte a "příběh" jde úplně jinám...

The Gray Man (2022)

50% místy o trochu méně. Zbytečně dlouhý film o agentovi co se prostě všude prostřílí. Samozřejmě jedna z hvězd jde na celej střih alá Praha. Prostě je super vidět přestřelky, bomby a akční záběry kde česká policie litá do vzduchu. No ale tím to také končí. Akce a kulek lítající vzduchem tam je hafo ale jako celek je to nuda. A ještě k tomu prostě dvouhodinová. Závěrečná bitka není epická aby vás zvedla z křesla, takhle ... Snaha tu byla :) ende.