• Thriller

Děti Nagana (2023)

Moc příjemné. Těch 65-70% bez debat ;-) ... Představte si že nejsem zrovna nějaký extra fanoušek hokeje a pozor?! I tak jsem byl s tímto filmem spokojený. Byl to takový pohodový návrat do minulosti. Té minulosti kdy největší problém byl že jsem nenakrmil Tamagočiho. Musím uznat že jsem se tak trochu viděl i v podání chlapce respektive vztahu otce a matky s ním. Herecké podání bylo dostatečné a na konci jsem jemnou slzu pustil, ani nevím proč ale prostě ukápla. Rozhodně příjemná podívaná, která opravdu nemá nic moc čím urazit.

Dívka, která unikla: Příběh Kary Robinsonové (2023) (TV film)

Další z nekonečné řady "únosů" ... Bohužel v tomto podání velmi špatně odehrané i natočené. Nedalo se čeho chytit. Ono se tam vůbec nic nestalo v takové míře že by jste si to zapamatovali. Dávám 25-30% a to jen za ikonu true story a za sice už tisíckrát viděný námět ale podmět příběhu je neustále koukatelný, když by byl tedy dobře natočený. Nepochopil jsem úvodní prohlášení/upozornění že ve filmu je nadmíru sexuálního násilí. Protože opravdu tam nic takového nebylo. Řekl: znasilnim tě/poté černá obrazovka a probuzení do nového dne. Ten film byl neskutečně suchý ve všech směrech. Škoda, tak zase příště u dalšího únosu... ;-)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Nemám zrovna ve filmovém rejstříku tisíce fantasy filmů takže nemůžu nijak extra srovnávat nebo porovnávat. Nehrál jsem respektive nevěděl jsem do teď že toto byla i hra zřejmě na PC? ... No každopádně i přesto že to byli dlouhé dvě hodiny, potěšení nastalo. Mělo to tempo, víc než často jsem se i zasmál ať to bylo nad nějakou hláškou nebo scénkou. Obludy/Příšery nebyli až tak moc zajímavé jako např v Harry Potterovi kde prostě měli své jedinečné kouzlo. Chris Pine tady vypadal jak když si odskočil z týdenního tripu na kokainu na natáčení. :D a miniaturní Bradley Cooper pobavil i když jen krátkou sekvencí. Dávám 70-75% , bylo to příjemné a jakožto "neznalec" fantasy světa jsem i přesto byl uspokojený.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Jsem rád že to tímto třetím dílem (doufám) končí. Tohle už bylo oproti přeblité dvojky, lepší. Ideální na rozloučení s touto scénou. Černý Wick ukázal co umí ve všech koutech světa. Furt tahle část nebyla a není skvělá jako byla jednička. Bohužel. Každopádně aspoň bylo vrácené to co fungovalo a to co dávalo ten speed filmu. Samozřejmě nejsem nějaký odborník na akční snímky. Takže třeba je můj názor, mé hodnocení úplně mimo a jsou tu takový znalci, kteří už masturbují soukromou zprávu a dostanu pořádnou lekci ponaučení. ;D trojce dávám : 55-60% ... Táhla se a byla z větší stránky nudná.

Extraktoři (2023) (seriál)

Na českou produkci víc než průměrné to rozhodně. Proto na to také "koukám" jako na kvalitní tvorbu. Příběh podle skutečné události, ano toto se děje a věřím tomu že se to děje třeba i pouhou naivitou každý den. Příběh byl tím pádem uchopen jak nejlépe šlo a žádné bludy "nemohli" vlastně být nijak vsunutý. (A ona občas ta čistokrevná true story, není pro každého tak moc funkční...) Herecké obsazení bylo super Révai je perfektní herec, Štáfek zase trochu jinak předvedl co jen šlo. Jako celek jsem se bohužel u některých dílů opravdu nudil. První a myslím si že čtvrtý díl to celé táhne. Zbytek je ... No prostě je. Dávám 60-65% ... ;-)

Florida Man (2023) (seriál)

Těch 55-60% by to dalo :) všichni byli velmi sympatický. Prostě se na hlavní protagonisty fakt dobře koukalo. Příběh jednoduší. Vlastně nečekejte ani nějaké extra zápletky nebo drama. Všechno je hrozně předvídatelné. Dobře, jednou jedinkrát jsem byl překvapený, ale pak jsem si uvědomil že je to ohrané klišé a jelo se dál v klidné harmonii. Jelikož je to sedmidílná minisérie tak to uteklo jak prd. Ničím vás to nenudí ale zároveň ani nijak extra nenabudí. Prostě takový trošku nadprůměrný seriál který když pustíte tak jednoduše už dokoukáte. S postavami co vás baví. ;-) akční/komedie možná trochu krimi a malinkato teoreticky dobrodružný. :D  a myslím si že jak to skončilo by to mělo i zůstat, je toho totiž tak akorát na to aby se ze třech hvězd nestali jen dvě. ;-)

FUBAR (2023) (seriál)

Tak jak začít ... Když jsem viděl že vyšel seriál kde hraje po hodně dlouhé době Arný byl jsem naťešený ... No ... Řeknu to takhle... Je možné že se k tomu někdy vrátím a dám tomu takzvaně druhou šanci ale nyní je to v takové fázi že jsem dokoukal dva díly. A stačilo! :) Dávám 35-40% a to jen pro to že Arný je legenda a za druhé že věřím že tenhle seriál má nějaký potenciál někde dál a dál ... Kam jsem ovšem nedošel. Protože je to neskutečná nuda, klišé a ještě jednou nuda. Zatímco Stallone má na svém kontě za rok 22-23 jeden novodobý luxusní seriál a minimálně jeden super film. Tak Arný se tímto moc neukáže. Až se někdy k tomuto seriálu vrátím hodnocení změním. I když se obávám že ještě k horšímu... Nyní je to tak jak to je. Bohužel...

Gran Turismo (2023)

Takhle ... Ten začátek vás i vtáhne. Jenže postupem to upadá a už takhle poměrně klišé příběh mizí do úplného pozadí. Za dvě hodiny přijdou pouze podle mého tak tři emoční výkyvy, který vás donutí zatnout pěsti. Převážně to tu drží linie závodu ... Nakonec mě ani nenabudil pořádně ten pocit toho že se týpek od hraní her dostal na závodní dráhu a odjel to na pána. ;) hodně potěšil v jednom z hlavních obsazení David Harbour, bylo fajn ho zase po delší době vidět v lepším snímku. Každopádně pro veškerý hráče PlayStationu nebo prostě jen závodních her, vřele doporučuji! A pro fanoušky/milovníky hry Gran Turismo? Zřejmě splněný sen. Já dávám zasloužených 65-70% ... Narovinu na Le Mans '66 a nebo Rivalové, to prostě nemá. To je ještě o trochu vyšší liga.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Ten pocit když si týden po shlédnutí pořádně ani nepamatuji co se v tomhle filmu stalo ... Mluví asi za vše ne? Hunger Games měl skončit druhým dílem... Pak to šlo do.... A po x letech tady máme příběh před propadákem. No a asi takhle ... Pustit si to jako samotný filmek bez předchozích snímku tak možná ještě Ok no ... Průměr. Opět moc povídání a moc protahování a ničeho. Doufám že další díl už nebude. Dávám 40-45% za snahu a aspoň nějaké malé zlepšení oproti předchozím dílům.

Hypnotik (2023)

Když jsem poprvé viděl trailer na tento snímek, vyvolalo to v mé duši, pocit blaha a očekávání něčeho na co jentak nezapomenu. No ... Viděl jsem a po týdnu píšu tuto recenzi. Trochu jsem zapomněl, každopádně to co si vybavuji. Ben Affleck perfektní. On je totiž tak suchý až je to krásný. Mám ho rád kluka ušatý ho. Takže to je v pořádku. No příběh, taková jakási menší motanice ale nezamotáte se zas až tak moc aby jste to nepochopili. Takže vlastně spíš taková "nedomrdlá" slátanina. Takhle ... Svoje tempo to má, příběh pokulhává, obsazení super. Takže těch 60-65% to hodí. (V tomhle případě bude platit rozhodně 1000 hlav, 1000 názorů) protože tady to story je prostě tak trochu specifický a nesedne jen tak někomu.