Casablanca (1942)

Klasika klasik, kde charisma hercu presahuje hranici filmu v pribehu 2.svetove valky v africkem meste jmenem Casablanca. Milostne sceny, vtipne a chytre repliky a dramaticke chvile jsou nesmazatelnou soucasti vyborne slapajiciho skvostu stribrneho platna i mozna jednoho z nejlepe vyvazenych del filmovych casu. 100%

Samotáři (2000)

Samotari maji status kultovniho filmu a k tomuto tvrzeni se priklanim, protoze hlasky ktere herci vypousteji ze svych ust zlidovelo natolik, ze sam nektere z nich pravidelne pouzivam. 95%

Kramerová versus Kramer (1979)

Jak je Valka Roseovych nutny film pro kazdy par tesne pred svatbou, tak o Kramer vs Kramer se da rict, ze by se ho budouci rodice meli pustit pred pocetim potomka. Herecky koncert meho oblibence (Dustin Hoffman). 95%

Útěk do divočiny (2007)

I při druhém odchodu z kina jsem měl pocit, že jsem simultánně prožíval příběh Christophera McCandlesse (zatím životní role i výkon Emile Hirsch), který mě nepopsatelně dojal a obohatil, protože jeho rozhodnutí bylo nejen odvážné a inspirující, ale i v dnešní době se může zdát logickým vyústěním názoru na mor konzumní společnosti. Člověk bez ničeho vstříc poznání, cestování a dobrodružství na hraně života a smrti. Čistá dokonalost podtrhnuta skvělou hudbou Eddie Vedder. 100%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Na stvoreni kvalitativne odpovidajiciho komentare se musim vyspat, protoze policejni pripady z prostredi povalecneho USA, kde je nekdy problem rozlisit policisty od kriminalniku a navic v Meste Andelu. Parada a smekam klubouk i minimalne nad neuveritelne se seslou hereckou partou. 100%

Zpívání v dešti (1952)

Znovuobjevena klasika na muzikalovem poli minuleho stoleti. Nestarne. 95%

Obchodník se smrtí (2005)

Pasovani zbrani je vysostnym piseckem hrdiny filmu, ktery vice diskutuje nez jedna, ale i par akcne libivych momentu se v prubehu filmu najde, takze narocnejsi divaci si prijdou na sve. Jenomze kdyz jsou zminene dialogy, voice-over hlavniho hrdiny (stylove lezerni profesional Nicolas Cage), briskni slovni prestrelky a nebo diplomaticka vyjednavani jak s odberateli, tak policii, tak bravurne vtipne a zaroven inteligentne scenaristicky zvladnuty, nemuzu jit s hodnocenim ani krapet nize, protoze je tezke v dnesni dobe najit film kde obsah si podava ruku s formalni strankou za nevelke penize. Bravo 100%

Čínská čtvrť (1974)

Nejlepsi dilo rezisera (Roman Polanski) u ktereho jsem se po skonceni pristihl, a to se mi uz dlouho nestalo, ze jsem zacal premyslet nad postavami, motivy jejich cinu a nezvykleho nehollywoodskeho az cynickeho zakonceni s pronesenim pamatneho dovetku " Forget it, Jake. It's Chinatown" i po uplynuti celeho tydne od zmineho zakonceni. Jedna se jednoznacne o jeden z nejlepsich filmu sveho zanru a je podivuhodne, ze se mi tak dlouho vyhybal. Zasadni role pro (Jack Nicholson) v roli soukromeho ocka Gittese. 95%

Na dotek (2004)

Uz po nekolikate mi film dokazel, ze dobra prace se ctyrmi vyjimecnymi herci zapletenymi ve vztahovych pavucinach a k tomu dobry scenar v takrka divadelnim pojeti scen neni nikdy spatnym krokem ke zprijemneni nudneho dne. Laska, sex, duvera, nevera, hadky, usmireni, rozchody, stretnuti = romanticke drama v jednom baleni. 100%

500 dní se Summer (2009)

Hlavne se nejedna o pribeh o lasce, jak uz je receno na zacatku, ale po celou dobu je divak nechan na pochybach o samotnem smeru filmu. Navic celkova rozkouskovanost do urcitych dnovych cyklu jen filmu prospiva na tempu a udrzeni dobreho pocitu. Nabuseny soundtrack, originalni vypraveni, uchvatna ustredni dvojice, caste osvezujici prvky v necekanych chvilich a povedene dotahnuti do konce davaji dohromady podivanou na kterou se jen tak nezapomina a cesti distributori maji velky policek nezaradit tento snimek do nabidky v kinech. 95%