Muž s orlem a slepicí (1978)

Mladý Svatopluk Skopal ve snímku ze současnosti. Pravda, ta současnost je dnes už třicet let stará. Tak jako psychologicky laděný film. Nepovažuji jej za dobrý, nicméně je pro fajnšmekry české kinematografie zajímavý. Je to nevýratné dílo u kterého není divem, že se mu naše hlavní televizní společnosti vyhýbají.

Lekce (1971)

Špionážní a dobrodružný film, jehož děj se odehrává v době druhé světové války na území neutrálního Švýcarska. Bývalý německý vysokoškolský profesor je informován o každém chystaném kroku nacistického Německa. Informace, které předává spojencům jdou v niveč. Film Lekce je nepříliš výrazným dílem a diváka může spíše nudit, než jej zaujme.

Lupiči paní domácí (2004)

Po velkém očekávání přišlo velké zklamání. Stupidní scénář, křečovitý humor i dialogy. Nikdy více. Budu se snažit této "báječné" komedii příště vyhnout.

Mlčení mužů (1969)

Cílovým publikem pro tento snímek mělo být to dětské. Psychologicky laděný snímek o dvanáctiletém chlapci, který přichází na to, že dospělí lžou. Tajemnstvím obestřena smrt souseda dává dohromady "podivného" advokáta Mirka a hrdinu příběhu - Standu. Na jedno zkouknutí se příběh hodí. Je vhodný i pro otrlé obdivovatele české tvorby.

Pustina (2006)

Trochu překvapivě napínavý snímek. Ovšem, co nepřekvapuje je jeho průměrnost. Je natáčen v laciných kulisách s lacinými herci. Dojem z filmu kazí i některé tupé hlášky. Viz. mapř. ta od Luise (Alex Reid). "Zkušenosti mám z Basry se Saddámovými gardami a Talibanci". No. To hovoří o jisté nedostatečné vzdělanosti a nedostatečné přehlednosti autora scénáře. Možná chyba vznikla v překladu, ovšem, o to je to horší. Cílem filmu je však diváka pobavit a snad i trochu vystrašit. Dnešní divák je však již otrlý a tak spíše remcá, jako teď já.

Chobotnice - Série 2 (1986) (série)

Druhá série v podstatě plynně navazuje na tu první. Cattaniho dcera Paula se vzpamatovává ze šoku. Bohužel. Její dalšá osud končí tragicky. Sám Cattani po návratu na Sicílii je vystaven šikaně a je donucen spolupracovat s mafií. Připravuje pomstu. Zlý osud čeká i komisaře Altera a soudce Bordonara. Chobotnice dále nemilosrdně roztahuje svá chapatla i do mezinárodního prostředí. Začíná boj i mezi jednotlivými vlivnými osobnosmi a trest za neposlušnost či snaha o získání většího vlivu s sebou přináši nejednu oběť. Další série, dle mého soudu inteligentního a napínavého seriálu. Pro mne osobně je to též nostalgická záležitost na televizní hity osmdesátých let.

Cizinci ve vlaku (1951)

U tohoto díla "mistra hororu" především oceňují námět. Originální situace, kdy jeden osloví druhého na libovolném místě (v tomto případe ve voze vlaku) s cílem "navzájem si pomoci" od nepohodlných lidí. Výsledkem by měly být dvě vraždy, kdy pachatel pro spáchání trestného činu nemá zdánlivě žádný motiv. I dnes po více než padesáti letech působí scéna s kolotočem trochu děsivě. Je však patrný dobový odstup.

První touhy (1983)

Hamiltonova tvorba je známá svoji něžností i erotikou. Přínáší romantické příběhy a i lehce šokuje. Příběh První touhy je příběhem tří dívek prožívající prázdniny kdesi na jihu Francie. Jejich noční dobrodružná plavba po moři málem končí tragédií. Na ostrově, na který měly namířeno, se nakonec ocitnou. Na něm prožívají svoje první lásky a touhy. Mladá Caroline je zamilována do mnohem staršího muže Jordana, kterého omylem považuje za svého záchrance. Také další děvčata najdou své partnery.

Putování Jana Amose (1983)

Podobné téma by jistě šlo natočit lépe, kdy by mohlo býti více zábavnějším pro širší publikum. Historických filmů, či životopisných filmů opírajících se o dobové reálie není nikdy dost. Film Putování Jana Ámose nevypráví jen o osudu jednoho z největších Čechů, ale i mapuje události, které výrazně zasáhly do historie našich zemí.

Černý slzy (2002) (TV film)

Zajisté je téma zpracované v tomto příběhu zajímavé. Nelíbila se mi však "umělecká" práce kamery a tendenčnost díla. Je to však jen můj subjektivní pocit.