Mise na Mars (2000)

Je to pěkné Sci-fi, ale není to nic zas tak super skvělého báječného a převratného. Má to dobrý příběh a pár (je jich víc než dva) dobrých filmových efektů. Rozhodně to má celkem zajímavý konec, protože celý film je spíše naladěn na tajemnou notu a konec je dosti....jak to nejlépe říci......překvapivě dobrý. Takže je to zkrátka dobrý film. Nic víc, nic míň.

Matrix Revolutions (2003)

Když jsem byl v pondělí na Matrixu s přítelkyní, říkal jsem si jestli mám víc film jen vnímat nebo se ho snažit pochopit. Nemyslím, že bych nějak moc nechápavý, ale tentokráte jsem si chtěl prostě užít všechny ty triky a scény naplno. Takže jsem prostě ignoroval všechny filosofické otázky, které se mi honily hlavou a vnímal čistě jen děj a výborné scény. Moje přítelkyně si zvolila úplně opačnou strategii. Snažila se ihned na všechno přijít a tak jsem několikrát během filmu slyšel : Proč....., a: Jak t, že......., a: Kdo je........, z čehož jsem usoudil, že se ztratila ve víru otázek a byl jsem rád, když pochopila, že během filmu ji to prostě vysvětlit nemohu.Ta dobrá věc na tom byla, že jsem se mohl zase nerušeně dívat na film, ta špatná, že jakmile film skončil ukrutně jsme se pohádali ohledně smyslu některých scén a dialogů, takže vám radím, pokud nemáte totožné myšlení jako váš partner, tak na Matrix nechoďte spolu, protože je to tak výbornej film, že by byla škoda, aby jste si ho neužili. Prostě tam běžte a jen si sedněte a dívejte se. Nesnažte se nic pochopit hned, protože nakonci se vám to všechno vyjasní

Matrix Reloaded (2003)

Matrix zařazuje druhou rychlost, ale ono to tak opravdu nevypadá, přestože je film opět plný výborných triků, skvělých hereckých výkonů a provází ho obrovská reklama. Není to snad právě reklama, která udělal z Reloaded něco co není. Neměli producenti strach, že film neuspěje, a tak radši investovali do velké reklamní kampaně? Jestli měli strach tak své práci asi moc nerozumí. Vždyť jen ze zvědavosti muselo přijít do kin tolik lidí, že na fotbale by tiše záviděli. Já šel do kina i přesto, že jsem film už viděl na PC,prostě mě to zajímalo jak to bude vypadat v kině:) Takže celkem dobrý film jen ten konec stojí opravdu za veliký

Kult hákového kříže (1998)

Tenhle film není pro fašisty rasisty nebo nějaký takový skupiny, ale je to ukázka toho, jak může život vypadat, když vyrůstáte v nenávisti vůči komukoli. Zkuste si žít jinak, když ten někdo zabil otce. Ale taky je to film o tom, že všichni máme tu možnost svůj život změnit a že nikdy není pozdě začít znovu, ale jak uvidíte ve filmu, ne vždycky se to povede a někteří už to prostě nestihnout, přestože mají celý život před sebou.

Král Artuš (2004)

Pokud jste viděli Excalibur a líbil se vám a nejste schopni přijímat nové věci, pak se asi radši nedívejte. Tady je totiž všechno trošku jinak. No trošku víc. Ale pokud vám nevadí, že to není Excalibur z roku 2004, pak se podívejte, protože tenhle film sice není trhák, možná nepatří ani mezi výjimečné, ale lehký nadprůměr to je. Už jen proto, že jsou tu pěkné scénerie a souboje. Naopak zklamáním je Merlin a pro mě osobně konec, který tak trochu připomíná záverečný souboj z Patriota s Melem Gibsonem

Království ohně (2002)

Nechci tím říct, že tenhle film je vyložená ztráta času, protože sem na něm našel i dost dobrých věcí, ale rozhodně sem rád, že sem nevynaložil ty peníze a nešel do kina.Kdybych tam totiž šel, tak by mi jich bylo líto. Takhle jsem si to pustil v klikdu domá na cd a jen sem celý film čekal co že se z toho vyklube a oni se z toho vyklubali celkem hezcí draci v nedomyšleném příběhu (chybí pár detailů - jako třeba proč draci nezničili plantáž, kterou lidé obdělávají, proč byl Van Zan takový idiot a nechal stát kolonu aut v místě, kde by ji nenechal stát ani školák první třídy, protože ví, že by tam byla snadným terčem, jak to že Van Zan přežil, když všichni ostatní byli spáleni na popel, protože oheň se musel dostat i pod auta, jak se dostali amíci přes o ceán, protože to tam taky není pořádně vysvětleno a kde berou naftu by mě taky zajímalo, když všechno zničili draci), který je sice hezkou pohádkou o vítězství hodných lidí nad zlými draky, ale co ochrana druhu. Volal už někdo z GreenPeace, vždyť tím vyvraždili celý druh:) (toto není narážka na výše jmenovanou organizaci, její činnost toleruji a nezavrhuji - děkuji za pochopení)

Žít a nechat zemřít (1973)

Je to klasická bondovka a na těch starších se snad ani nedají hledat chyby. Doba byla jiná, triky byly jiné, jen Bond mohl zabíjet může zabíjet a bude zabíjet

Žhavé výstřely 2 (1993)

Je to film, který jako by z okna pardon z oka vypadl jedničce jenže je úplně o něčem jiném. Už možná není tak dobrý, ale to je spíše tím, že člověk už si na tento styl humoru zvykl z prvního dílu, a tak ho ve druhém už nepřekvapí. Přesto je to opět výborný film.

Žhavé výstřely (1991)

Parodie je jedno z nejlepších temat filmu. Bez ostatních filmů by se ale asi neobešlo. Žhavé výstřely jsou něčím kultovní. Je to beze sporu Charlie Sheen a pak spusta idiotství, které v sobě nesou hlavní i vedlejší(ale hlavně hlavní:) hedinové. Nechtěl bych mít takového velitele jako Sheen ale takové opékání steaků na břiše svý slečny by nebylo špatný

Želary (2003)

Myslel jsem si že film bude plný depresivních scén fašistického utlačování a genocidy ale mile mě překvapilo to, že je to pohled na věc tak trochu z jiné strany. Ańa si tu vystřihla roli která jí byla šitá na míru jen si myslím že v civilu by byla chytřejší a nedávala by za dveře truhlu a do postele nůžky. jsem rád že sem tenhle film viděl protože ukazuje že ne každý kdo je nepřítel tvého nepřítele je tvůj přítel. Trochu složité ale vy kdo ste to viděli uznáte že rusové se tu opravdu nechovali jako osvoboditelé. Špatný konec je trošičku depresivní ale závěrečné setkání s babkou chlastalkou napraví náladu. Jo a mrzí mě že se Aňa vrátila k Trojanovi