Cesta kolem mé hlavy (1984)

Milá komedie o tom, že každý z nás je vlastně blázen (ať má diagnóza jakékoliv číslo). Hlavní hrdina je tak hodný a nekonfliktní, až je nesnesitelný pro druhé. Škoda té komunální satiry - nicméně stále sledovatelné.

Vzkaz v láhvi (1999)

Když jsem viděl moji racionální (ale krásnější) polovičku se slzami v očích, řekl jsem si, že na tom filmu něco je.

Zelený svět (1996)

Ten film mi nevadil ani po druhém shlédnutí, ačkoli golf není mým koníčkem. Ta zarputilost a odhodlání byly ze snímku cítit a já fandil, aby to dokázal. A on jo :-)

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Moje první setkání s Hoodem-Kostnerem bylo fascinující. I Do It For You se holt nedá z hlavy vymlátit. Pohádka jak vyšitá plná ohně a řinčících zbraní, lásky a podrazů. Příjemný koktejl.

Tanec s vlky (1990)

Zasloužené oskary, příběhově plná sága - myslím že na úrovni Little Big Mana, ale o mnoho akčnější a vlastně zábavnější. Takže vlastně lepší... :-)

Wyatt Earp (1994)

Kovbojky jsou buď dlouhé, nebo legrační. Tahle je dlouhá a dá se vydržet na ni koukat s přiměřeným zaujetím.

Boxeři (1999)

Ty nečekaně komické situace z obsahu mi nic neříkají. Tedy pokud nejde o rány pěstí. Ale ty nebývají komické. Jak pro zúčastněné, tak pro diváka.

JFK (1991)

Politika je kurva. Kdo s ní obcuje, bývá kvůli ní vláčen - kdo ji odmítá, stává se v očích druhých divným. Moc pěknej film.

Na křídlech vážky (2002)

V kině fantastická podívaná a tma plná skrytých obrazců - v TV jen lehce bububu příběh. Za kino 5* za TV 2*.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Bomba bombózní. Od data první projekce Archy začíná nová éra tajemně dobrodružných filmů.