Růžový panter (2006)

Steve Martin nemá psí oči Petera Sellerse a nemůže tudíž být ten správný Clouseau, i když se ani nesnaží být svůj stevemartinovský komik. Nevěřím mu ani ty přebrepty. Dávám *.

Finty Dicka a Jane (2005)

Jim Carrey má vždy připraven svůj vlnící obličej, ale na druhé straně když se dokáže oprostit od šklebů, najednou je tu opravdový člověk (nezaměňovat s Meresjevem). U Fint je to tak půl na půl - taneční kreace v masce potápěče kontra zoufalý bankrotář. Film je pro lehké pobavení na kanapi... A když stále více tloustnoucí Alec Baldwin jako padouch po zásluze zaplatí za své činy, může se jít s klidem v duši spinkat. Dávám ***.

Ohlédnutí (1968)

Tragéd a přerostlá partyzánka. Odvaha režiséra Máši poukázat na neoficiální dějinné pravdy je záviděníhodná. Každá - často naturalisticky syrová - scéna se jako hřebík zarazí do mozku omletého občanskou naukou. Na druhé straně jsou medově táhlé psychologické scény ze „současnosti“, kdy se dá i schrupnout. V tomto filmu vlézá Petr Čepek do svého šuplíku tragéda a neurotika, kterého posléze představí v mnoha podobách. Jako deník dobrý - jako film čepkovsky rozervaný. Dávám ***.

Univerzální uklízečka (2005)

Pan Bean za hodného moulu (super), profesorka z Bradavic za zabijačku (opravdu nevím jak jinak vytvořit ekvivalent) - (supersuper) a mistr tance za přiblblého úchyla (superbonus) Myslím, že každý z těchto herců si zahrál s chutí něco mimo svou škatuli. A je to vidět. Dávám **** a půl za Swayzíka.

Good bye, Lenin! (2003)

Ja, schmeckt gut! Během sledování mi narostl pionýrský šátek. Dávám *****.

Elektra (2005) odpad!

Elektra (HBO) Myslím si, že když je v programu psáno akční dobrodružné fantasy, alespoň jeden z těchto prvků bude ve filmu obsažen. Při evokaci tohoto žánru mám stále za víčky Michelle Pfeiferovou coby Jestřábí ženu a Elektra jako poskakující barbína mezi bubáky mě nenaplňuje. Dávám odpad a půl.

Vetřelec (1979)

Tento film viděný v letním kině pod černočernou oblohou proděravěnou hvězdami - zhruba v 17 letech - neskutečný zážitek...

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Vzhledem ke své lehké potrefenosti maďarštinou mi hrabě Teleké z Tölökö přirostl k srdci. Humor tohoto druhu můžu kdykoli...