• Fantasy

Dead Friends (2017)

Čekal jsem dojemný příběh, nakonec jsem se dočkal nijak efektivně fungující komedie. Na to aby vše fungovalo, musel by být snímek delší. Na jednu stranu se Dead Friends může chlubit svoji originalitou a vcelku i na animovaný film drsným, ale ne extrémně vtipným humorem. Na jednu stranu se jedná o zábavu které nebudete vyčítat že jste s ní tu chvilku strávili. Nic víc. 4/10.

Démon zatracení (2019)

První polovina snímku není vyloženě špatná, jen určité scény spolu s lacinými lekačkami nedokáží vytvořit tu správnou atmosféru a napětí. Už vůbec tomu nenapomáhá odbočování od těchto scén k těm odehrávající se ve dne, kdy má divák blíže poznat hlavní postavu, která je celkem sympatická, takže člověk nemá problém mu fandit. Tato část filmu není nijak extrémně nudná. Prostě film po tuto dobu působí jako podprůměrný tří či dvouhvězdičkový nijak záživný horůrek. Nicméně v druhé polovině to dostane pořádné grády, dostaví se ta správná atmosféra společně s pořádně napínavými scénami a i nějakými těmi dějovými zvraty, jenž sice nejsou divákovi nejlépe vyloženy, ale potěší že se nejedná o stereotypní typ příběhu (jako v každém druhém hororu). Pochválit také mohu herecké výkony a celkový přístup, který se liší od jiných béčkových snímků v tomto žánrů. 7/10.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Vcelku zábavná, hloupá ale vtipná pohádka z prostředí americké střední školy. Ať je tomu v realitě jak chce, mě se ten pitomý styl toho školství vyobrazeném ve filmu líbí, i přesto že tento typ komedií nevyhledávám. Jednoduchá, ale fungující zápletka. Příjemné herecké obsazení. Jak to dopadne se dalo čekat, nicméně nemůžu zapřít že jsem se bavil a občas i celkem nasmál. 8/10.

Dítě číslo 44 (2015)

Tento film je jako když vás učitelka ve škole vyvolá před tabuli ale člověk se na danou látku nepřipravil. Zpočátku to vypadá dobře ale později musí žák vařit z vody. Tedy přesněji řečeno, díky nepřehlednému vypravování jsem se ztrácel v ději (proč se co děje a jak se k tomu došlo), začal jsem se nudit, ztratil jsem o snímek zájem a bylo mi jedno jak to dopadne (a tak by učitelka dala nemilosrdně za pět). Z nudy mne už jen párkrát vytrhly bitky - nějaké ty pojmy který si zkoušející zapamatoval, ale špatně - kamera se třese protože ve škole budoucím kameramanům říkali že to dělá scénu napínavější, nicméně já jsem v danou chvíli vůbec nevěděl kdo koho zabil a vlastně kdo je kdo. Ale tak trochu té chvály aspoň za herecké výkony, jinak celkově bída a zklamání. 4/10.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Doctor Sleep je rozhodně mainstreamový snímek, nicméně s úplně jiným přístupem než třeba Conjuring série. Minimální počet jumpscarů spolu s pěkně hutnou atmosférou a již zmíněným úplně jiným stylem, dělají z tohoto dlouhometrážního ale vůbec ne nudného díla milé překvápko na které jsem se těšil i přes mé rozpolcené pocity z trailerů. Sice ke konci jde vidět že Mike Flanagan má velký respekt před dnes již klasikou od pana Stanleyho Kubricka, a vlastně několik desítek minut před návratem do Overlook je krapet slabších až mdlých, což vlastně nijak nemění můj názor na tom, že se jedná o příjemný horor, po kterém jsem z kina odcházel s velkou radostí. I když jsem knihu Osvícení či Doktor Spánek nečetl, tak mne tento Flanaganův skvělý počin rozvíjející mytologii kultovního filmu přesvědčil že bych to měl napravit. Nicméně co se týče filmového pokračování, jednou mi to vidět stačilo, protože se obávám že při příštím shlédnutí bych si zbytečně pokazil představu o tomto snímku, který zapůsobí nejvíce v sálech kin než doma. Takže pokud si říkáte "Počkám až to bude v telce" abyste nelitovali. 8/10.

Doly krále Šalamouna (1985)

Přibližně první třetina mi nalhala že se bude jednat o vtipnou dobrodružnou jízdu. Později nadšení opadlo a jen s žádnými emocemi jsem tuto hovadinu jakžtakž dokoukal. K mnoha věcem nám není vysvětleno proč se co děje a já z toho už byl na větvi. Jednou mi to stačilo. 4/10. PS: Nechápu proč postava Jesse musela být tak extrémně hloupá.

Dust Buddies (2016)

Mám být dojat jenom protože prach znázorněný jako živá bytost vypadá roztomile, a každý výraz smutku má vzbuzovat lítost? Ne, naopak jsem spíš fandil paní uklízečce. Chudák je ve filmu vyobrazena jako padouch jenom protože vysává roztomilé tvorečky a u toho se zlomyslně usmívá. To že ji ti roztomilí tvorečci ubližují je v pohodě? Z toho plyne že je padouch každý kdo vysává? Na jednu stranu, oceňuji originalitu a fantazii tvůrců. Dust Buddies je podprůměrný animák, který zabaví, ale neohromí. 4/10.

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Příjemný western s pár doopravdy úsměvnými scénami za jejíchž vtipnost může výborná a sympatická dvojka sestra Sára a hláškující Hogan. Nicméně, rozhodně se nejedná o čistokrevnou komedii a občas je lepší film brát vážně. K vážnosti už jen občas trochu přispívala úžasná hudba. Je pravda že pár slabším scén se taky najde, proto se nejedná o pětihvězdičkový snímek. Nicméně i přesto je to příjemný film pro milovníky westernů. Posledních cca. 15 minut je jen třešničkou na skvělým dortu. 8/10.

Gauneři (1992)

Gauneři na první pohled působí jako film kde je hlavní příběh, jenž se točí kolem toho kdo je v bandě kterou si zamilujete zrádce. Nýbrž tohle byl druhý film od tohoto génia který jsem viděl, přesně toto jsem očekával, a ne zaměřenost na dialogy. Takže jsem poprvé snímek tolik neocenil, ale napodruhé bych tuto kultovní filmařinu nazval jedním z nejlepších Tarantinových filmů. První zhlédnutý byl Django, a ten se liší od ostatních filmů tohoto režiséra. Tím chci říct že mi chvíli trvalo pochopit jak úžasné jsou dialogy či ty odkazy na ostatní filmy od Tarantina. Později jsem jeho snímky začal zbožňovat. Kromě zajímavých rozhovorů, jenž i když se nejedná o komedii, jsou i vtipné, miluji tu otevřenost kdy si divák může domyslet co se s kým nebo s čím stalo (třeba propojenost z Pulp Fiction čehož si každý nemusí všimnout). Režisér by dokázal zajímavě natočit rozhovor mezi kartáčkem a umyvadlem, do toho by ještě zmasakroval zubní pastu. Perfektní úvod. Úžasná hudba, i když ji režisér jen "recykluje". Zajímavé postavy, které jsou velmi dobře zahrané úžasnými herci. Tyto postavy vedou (jak už jsem se zmínil) dialogy, které mohou působit pro někoho nudně, každopádně (pro mne) působí velice dobře zpracovaně a jsou zajímavé. Reservoir Dogs je výborný film který vřele doporučuji. Pokud mohu doporučit jak si zamilovat tvorbu Tarantina, tak při prvním shlédnutí prostě jednoduše sledujte a když Vás bude snímek lákat k druhému, zkuste si domýšlet určité události jak už jsem se zmínil, také zkuste pátrat po detailech, protože v nich je režisér machr. To je cesta k zamilování Q.T. Délka filmu je adekvátní, takže pro začátek si myslím že jsou Gauneři nejlepší. 10/10.

Gong shou dao (2017)

Ze začátku zajímavé. Hudba napomáhá k očekávání že se bude jednat o akční pecku. Bohužel ne. Přerušovaná akce díky někdy až zbytečně zpomaleným záběrům, působila nevalně. Snímek až násilně divákovi cpe aby uvěřil že hlavní hrdina je nejlepší, což mi vadilo. Nicméně zajímavá jednotlivá místa, až směšná pointa (což je dobře) a fakt že se jedná pouze o kratičký film (takže neuvrhne diváka do nudy jako v případě že by se jednalo o celovečerák) mě nechali přemýšlet zda nemám udělit tři hvězdičky. Jenomže Gong shou dao selhává v tom v čem by měl správně vynikat. Tím je už zmíněná akce. Celkově se ale jedná o film, jenž díky své délce nijak přímo neurazí. 4/10.