• Fantasy

Není čas zemřít (2021)

Tak, dnes jsem byl v kině na nové bondovce, a jelikož jsem plný dojmů, musím ten komentář napsat. Rozhodně se jedná o hodně rozvleklou akční filmařinu, však o to lépe se do popředí dostávají emoce. Ano, čtete správně. Nový Bond sází na pomalejší tempo a skvělou dějovou linku. Celkově se jedná o výborně napsaný a rozsáhlý příběh, přestože hnací motor hlavního padoucha (kterého Rami "Freddie" Malek hraje skvěle) není zrovna dvakrát originální, ale vše je výborně vystavené a dobře funguje. Úžasné po herecké stránce, kdy překvapuje samotný Bond, jelikož nepůsobí tak chladně. Vypíchnout také musím hudební doprovod, zvláště úvodní píseň od Billie Eilish. Skladba jednoznačně dominuje té z předchozího snímku. Nic proti Samu Smithovi, já osobně poslouchám úplně jiný žánr než ten, v kterým on fachá, a jeho barva hlasu mi zrovna dvakrát nesedla. Prostě nový song k nové bondovce se mi líbil mnohem víc, můj názor (i když tohle těžko překoná jakákoliv Bond píseň). Není čas zemřít je emotivní rozlučkou s Craigovým agentem 007, která funguje jako zábavný akční blockbuster, ale i jako vážný film. 9/10.

Nesmiřitelní (1992)

Zpočátku celkem fajn, později ale dosti slabé a přímo uspávající, nýbrž se během filmu až na pár drobností a úžasného konce nic zásadního nestane. Sledujeme tři pistolníky na jejich trati, což mne prostě nijak nebralo. Je tedy pravda že natočit více realističtější western je zajímavé, ale já raději zůstanu u zidealizovaných starých kovbojek s osamělým a dokonalým hrdinou který jednou kulkou zastřelí deset desperátů a ještě u toho nemrkne okem. Posledních cca třicet vynikajících minut (scéna v baru naprosto brilantně natočená, jen ta přestřelka trochu chaotická a už méně reálná, díky čemuž trochu nezapadla do stylu ve kterým celý film běží) bych klidně ohodnotil nejvyšším počtem hvězd, ale to před tím mne malinko nudilo. 6/10.

Nesnesitelná krutost (2003)

Na začátku přišlo pomyšlení na to že film ani nedokoukám. Později jsem se chytl a začal bavit. Kdyby to tak bylo dál možná bych i ty čtyři hvězdy dal. Bohužel později film začne být nezáživný, trapný (díky čemuž začne působit strašně otravně) a co se týče příběhu, upadne do naprostého stereotypu americké tvorby. Navíc ten vývoj hlavní postavy přijde z čista jasna a je těžko uvěřitelný. Na jednu stranu, pár vtípků se vážně povedlo, ale jinak považuji Nesnesitelnou krutost za podprůměrnou zábavičku, která po chvíli omrzí. Ty dvě hvězdy jsou za druhou třetinu. 4/10.

Nespoutaný Django (2012)

Musím podotknout, že Nespoutaný Django je první film od Quentina Tarantina který jsem viděl. Nejenže jsem později začal jeho tvorbu vyhledávat, ale dokonce jsem si zamiloval westerny a musím říct že tato tarantinovka je jedním z nejlepších westernů co jsem zatím viděl. K tomu režisér dokázal film napěchovat různými žánry, díky čemuž vznikla taková všehochuť. Akce, romantika, humor, ale i dojemné drama (což je na Tarantina trochu nezvyk). Úžasně napsané postavy které vedou dokonale geniální dialogy a i vtipné a doopravdy cool hlášky jako "I like the way you die boy" či absurdní scéna na kopci kdy se hádají zda jet s pytli na hlavě nebo ne. Výborné herecké obsazení, kdy si herci opravdu tak zaslouží říkat, a dokonce i s velkým H. Skvěle natočené scény doplňuje obdivuhodná hudba. Prostě vidět tenhle film je pro každého fanouška magora z videopůjčovny nezbytnost, navíc se dočkáte nejlepší přestřelky kterou jsem měl tu čest kdy vidět. Jeden z nejlepších filmů od Tarantina. 10/10.

New York, New York (1977)

Skvělý snímek s výbornou atmosférou, kterému to kazí zbytečná rozvleklost jednoduchého děje. Od menší nudy, jenž cca. v polovině nastává, diváka odtrhávají skvělé herecké výkony. Nicméně, přibližně půl hodiny před koncem, náhlá změna do skvělého muzikálu a časový posun děje filmu prospívá. Skvělé písně a styl jako ze starých muzikálů natočených v dobách kdy Hollywood byl továrnou na sny, mne utvrzují v lepší hodnocení, každopádně nebýt takové délky, rozhodně by se mohlo jednat o zdařilejší filmařinu. Scorsese rozhodně má lepší filmy v nichž lépe využil svých vypravěčských schopností. Zde to je krapet chabé, i když ne úplně špatné. 7/10.

Nostalgie (1983)

Snímek v žádném případě nic nepřenechá na stříbrném podnose a o všem musí divák přemýšlet. Ve všem nemám jasno a možná se budu muset na Nostalgii znovu podívat. Nevím zda má teorie a pochopení smyslu celého filmu je správná ale pravděpodobně pointu filmu může každý pochopit jinak. Celé to působí zmateně ale i přesto zajímavě. Toto úžasné dílo mne nechá nějakou dobu přemýšlet, za co jsem rád. Nicméně k dokonalosti tomu brání slabší místa při kterých jsem se mírně nudil, což je něco co by se u pětihvězdičkového počinu stát nemělo. Každopádně oceňuji práci s kamerou a se světly. Úžasné. 8/10.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Ty dvě hvězdy jsou za výborný začátek. První polovina úžasná, do té doby než se tam objeví upíři. Pak jen nudná akce a plno divných momentů. Konec ale byl taky úžasný, ze dvou důvodů: 1) Už to skončilo. 2) Už tam nebyli ti upíři. Až se příště budu na film koukat, uprostřed ho vypnu. Každopádně zařazení do žánru horor si tento snímek vůbec nezaslouží.

Parta z penzionu (2019) (pořad)

Vcelku originální způsob jako kdyby se jednalo o telenovelu, jenž občas je celkem vtipná, ale občas, a to celkem dost trapná. Za to poslední může hlavně naprosto nepochopitelné trapné části s tanečky a zpíváním. Dialogový humor by celkem ušel a člověk se i nasměje. Dokonce jsem s oblíbil i některé postavy (nejen díky humoru Igora Chmely nejvíce asi polského faráře). Ale někdy se bojím aby mi při sledování nezakrněl mozek. 5/10.

Podporujte svého šerifa! (1968)

Příjemná westernová komedie u které jsem se i poměrně dosti nasmál. Herecké obsazení mi společně s hudbou a skvělou pohodovou atmosférou sedlo. Pro fanoušky westernů se jedná o skvělý film, a ti kteří kovbojky nemusí se myslím taky budou bavit. Jen když dojde na vážné scény je to krapet horší, a ta přestřelka by mohla být lepší. Jinak jsem nadmíru se snímkem spokojen. 8/10.

Pojízdná kantýna (1984)

V dobrém smyslu praštěně zábavná akční komedie. Je tedy pravda že soubojů během celého filmu tu zas tolik není. Proč? Protože vše si snímek šetří na grandiózní finále na zámku. Do té doby ale na těch pár bitek dojde. Nicméně děj doplňují dialogy a vtipné situace, u kterých jsem se doopravdy smál. Povinnost pro každého fanouška komedií s Jackiem Chanem a bojového umění. 9/10.