• Fantasy

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Příjemný film na oddych. Tedy díky pár slabším místům jsem uvažoval i o třech hvězdičkách, ale úžasně natočené finále mne přesvědčilo o lepším verdiktu. Navíc Justice Smith a Pikachu alias Deadpool je skvělá dvojka. Konečná pointa i když není přímo dokonalá, mne dostala. Zkrátka Detektiv Pikachu je solidní ale hlavně zábavný film, který ocení jak děcka, tak i dospělí. 7/10. PS: Doporučuji originální znění, protože Reynolds má úžasný hlas.

Po stopách duchů (2008) (pořad)

Ghost Adventures mě celkem baví a ve večerních hodinách dokáže působit celkem nepříjemně. Nicméně přes to vše prostě musím uznat že pořad občas působí hodně amatersky a jak nesympatičtí trotlové běhají s kamerami a z každého prdu Caspera dělají scény mě vážně štve. Zkrátka občas je to zábavné a občas dosti hloupé. 5/10.

Pošli to dál (2000)

Takové laciné citové vydírání, jenž do jisté míry funguje. Vyzdvihnout musím herecké výkony ale hlavně i myšlenku, a nebýt ji, bylo by to jen obyčejné a otravné drama (nějak mne poslední dobou štve že k rozbrečení diváka v mnoha filmech tvůrci spoléhají na to že pustí pomalou "dojemnou" hudbu a je to! I když zde mi to tak extrémně nevadilo jako v jiných případech). Takto to je zajímavý počin, ale bohužel s nevyužitým obsahem. Možná v jiném typu filmu a ne v takovém kýči, který neurazí, ale také nijak moc neohromí. Škoda že nezaznělo na rozveselí Livin On A Prayer když už je všechno tak strašně smutný, a navíc tu byl Bon Jovi. Každopádně herecky se pěkně předved. 7/10.

Pro hrst dolarů (1964)

Možná se nejedná o tak geniální veledílo jako Tenkrát na Západě, nicméně přesto si tato poctivá filmařina zaslouží plný počet hvězd pro svoji zábavnost a hlavně originalitu (s přihlédnutím na dobu vzniku). Leone tímto "předepsal pravidla" pro spaghetti westerny jimiž se šedesátky později jen hemžily. Úžasná hudba doprovázející dokonalé scény, dělá každou kde zazní více emotivnější (setkání dítěte a matky naprosto dojemný). Celkově je Pro hrst dolarů zábavný western s přijatelnou stopáží. 9/10.

Prokletý ostrov (2010)

Dokonalý a místy skoro až hororový thriller se skvěle vybudovanou temnou a napínavou atmosférou. Úctyhodné herecké obsazení společně se zdatnou režií a propracovaným scénářem, dělají z tohoto snímku naprosto obdivuhodný zážitek. Výborná hudba tomu sedla v každé vteřině a pointa filmu mne naprosto dostala. 10/10.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Hodně příjemný western se skvělou sympatickou dvojicí Clint Eastwood a Lee Van Cleef. Vynikající režie a scénář plný zvratů společně s výbornou a realističtější akcí (s porovnáním s jinými westerny). Jméno Ennio Morricone je jako vždy zárukou kvalitního soundtracku. 10/10.

Přátelé (1994) (seriál)

To takhle mám den blbec a mám co dělat aby mi neruply nervy. Pustím si televizi, přepnu na Přátelé a hele... na všechno úplně zapomenu. Je pravda, že v jádru jsou "Friends" naprosto stupidní: postavy řeší rozhody, trable ve vztazích a chápu, že to může někoho rozčilovat, ale já radím vypnout mozek a užívat si příběhy této skvělé party, kterou je těžké si neoblíbit. 10/10.

Psí poslání (2017)

Snímek má tři zásadní problémy. První: Zpočátku jsem očekával film který zpracuje otázku "Co je smysl života" z pohledu psa. Ona sama ta otázka na začátku padne. Bohužel vše vyústí v nezajímavou love story mezi Ethanem a Hannah a různé příběhy jednoho psa jen mají do tohoto bodu zabavit milovníky psů, kteří pochválí vše kde je hlavní postavou pes. Druhý: Díky málo prostoru (krátké stopáži) vše působí tak přeplácaně. Jeden pes se narodí, umře, znovu se narodí... Nicméně ona by tomu zase přehnaná délka uškodila, protože asi dvacet minut před koncem jsem si přál aby vše skončilo. Dvě hodiny by byli celkem adekvátní. Třetí: Vše je tak přehnané. Nechci spoilerovat, ale určitou scénu kdy se stala určitá nehoda, bych popsal slovy "To snad ne, jako doopravdy?" Psí poslání se snaží za každou cenu dojmout a nebojí se toho dosáhnout prostřednictvím čehokoliv špatného co se může člověku v životě stát. Prostě by se měl držet více při zemi. Ocenil bych kdyby se snímek zaměřil jen na psí uvažování. Je tedy pravda že občas myšlení Baileyho bylo zajímavé, nicméně vykašlat se na lidské problémy s láskou, a více se věnovat psům a jejich uvažování by jen prospělo. Aby všem divákům, jenž čekali odpověď na počáteční otázku, film zacpal pusu od zvídavosti, vymyslí si odpověď, která by v případě aby snímek fungoval, musela být geniální, a nesměla by působit jako vymyšlená za pět minut. Nesnažit se za každou cenu vymáčknout z diváka slzu, a vše by bylo v pořádku. Na jednu stranu, i přes tyto problémy je Psí poslání vcelku příjemná filmařina, která stojí na základě dobrého, ale nevyužitého námětu. 5/10. PS: Ti psi by měli získat Oscara.

Purpurový vrch (2015)

Profesionální režie je na místě, jenže že by to bylo tak extrémně děsivé až bych si z toho sedl na zadek, to zas ne. On to vlastně ani není úplně čistokrevný horror, ale spíše záhadné romantické fantasy, na které se dobře kouká, po chvíli je krapet nezáživné ale to před naprostou nudou zachraňují herecké výkony u kterých dominuje Jessica Chastain a později i úžasný a napínavý konec. Navíc tu funguje i to dobové kouzlo, romantika a celková atmosféra. 7/10.

Pýcha národa (2009)

Pokud to člověk bere jako recesi a vezme v potaz že se jedná o napodobení nacistické propagandy, tak se pobaví. Škoda že film končí jen Fredrickovou větou. Shosannin sestřih bych bral víc, ale jako bonus na DVD Hanebných panchartů skvělý. 7/10.