Pirkaf

Pirkaf

Lord Azalin

okres Brno

35 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Braindead - Živí mrtví (1992)

  Geniální. Nezapomenutelné. Svět už nebude nikdy jako dřív...

 • poster

  Takoví normální zabijáci (1994)

  Kult jako prase. Viděl jsem ho opravdu hodněkrát. Víc netřeba.

 • poster

  Big Lebowski (1998)

  U žádnýho jinýho filmu nemám dilema, jestli ho sledovat v originále nebo v dabingu. Každopádně geniální záležitost.

 • poster

  Tanec s vlky (1990)

  Nádherný film s úžasným soundtrackem. Prodloužená čtyřhodinová verze je opravdu ultimátní.

 • poster

  Pán velryb (2002)

  Tento film je především o mizení starých tradic a nástupu něčeho nového. Místo starých rodových vazeb nastupuje síla lidské duše, která dokáže překonat určený osud. Něco končí, něco začíná. Tento film je toho připomínkou a zároveň připomínkou, že i v dnešní době vznikají filmy, které mají duši.

 • poster

  Mlhy Avalonu (TV film) (2001)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Podle mě zdaleka nejpovedenější a nejzajímavější zpracování legendy o králi Artuši a rytířích kulatého stolu. Navíc s úžasnou muzikou, zejména úvodní pasáž s loďkou v mlze doprovázená hudbou od Loreeny McKennitt je nezapomenutelná.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  Po úvodních romantických dvaceti minutách nastává řež, která nemá obdoby. Je mi úplně jedno, jestli historicky věrohodná nebo nevěrohodná. Krocani nám můžou vzít naše životy, ale nikdy nám nevezmou naši svobodu!!!

 • poster

  Strážce snů (2003)

  Můj nejoblíbenější film. Nádherné zpracování indiánských legend. Tři hodiny čisté krásy. Přiznám se, že opravdu nepochopím, jak se tenhle film může někomu nelíbit (já sám nikoho takového neznám), ale uznávám, že od českého diváka odkojeného Vinnetouem (na kterého nedám dopustit, ale přece jenom se jedná o pohádku) těžko čekat nějaké hlubší porozumění indiánské kultuře a spiritualitě. Doporučuju přečíst si názory na Amazonu, kde se dá koupit DVD s tímto filmem za 10 dolarů, což je určitě jedna z mých nejlepších investicí v životě.. ;-)

 • poster

  Ronja, dcera loupežníka (1984)

  Možná nejlepší fantasy pohádka vůbec. Pozor na verzi s novým dabingem! Nějakej chytrák v televizi se rozhodl, že původní dabing se mu nelíbí, a bylo to nadabováno znovu a naprosto tragicky. Ronja tím úplně ztratila svoje kouzlo.

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

  Těžko se mi z Miyazakiho filmů vybírá ten NEJ, ale pokud bych si měl přece jenom vybrat, byla by to Princezna Mononoke.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace