Mianhada, saranghanda (2004) (seriál)

Prozatímní hodnocení po 8mi dílech, čili po polovině: Dramata z prostředí asijských celebrit příliš neprožívám a i tady byl začátek velmi, velmi vlažný. Po pár dílech skoro až na odpis. Nicméně po těch několika dílech se tento seriál dost výrazně zlepšil, jak už to tak bývá, takže to vypadá, že to bude po Snow Queen (jejíchž kvalit ovšem nedosahuje) druhý korejský seriál ze současnosti, který dám až do konce... držím si palce... už kvůli Su-yeong Lim, která je jako vždy neodolatelná... ....ufff, tak už to mám za sebou a ani to moc nebolelo... na rozdíl od herců, které to bolet muselo, protože neustále někde omdlévali a nechali se vozit do nemocnice... škoda že není seriál kratší, takhle to opravdu hodně dlouho trvá, než se proberou všechny možné i nemožné situace ve vztazích zúčastněných osob... on je to mrcha seriál, díly většinou končí neuvěřitelně napínavě, takže se nedá nepustit zase další... přiznávám, že v některých dost hluchých místech jsem skákal malinko dopředu... unylá nasládlá muzika mě uspávala, takže jsem musel trošku popojet... hvězdičku jsem přidal za Su-yeong Lim, nebýt jí tak nevím nevím...

Milarepa (2006)

Neten Chokling hrál ve výborných filmech The Cup a Travellers & Magicians, ale filmové ztvárnění příběhu o nejslavnějším tibeťanovi měl přeci jen zřejmě dostat za úkol režisér těchto snímků, a nikoli herec. Po zmateném začátku s příliš uspěchaným střihem jsem doufal, že bude líp, ale nebylo. Celou dobu jsem měl pocit, že se tato nádherná legenda už hůř natočit nedala. Herci (mimochodem naprosto křečovití, se slzou v oku jsem vpomínal na přirozeně působící tibeťany-neherce ve filmu Himalaya) , kamera, hudební složka, i samotný příběh, vše jakoby bylo poskládáno tím nejhorším možným způsobem. Jistě, záběry na vysokohorskou krajinu jsou samy o sobě krásné, ale zde mě vůbec nedojímaly, právě naopak, jen podtrhovaly celkovou mizérii. Jediný klad tudíž nacházím v samotné předloze, v síle celého příběhu (i když i z tohoto hlediska lze to lepší očekávat až ve druhém díle, zde se ještě neprozřívá, zde se pouze čaruje), za což si tahle hrůza zaslouží aspoň jednu hvězdičku. Závěr filmu působí maličko lepším dojdem, přesto si pokračování chystané na tento rok s největší pravděpodobností nechám ujít. Chcete-li se dozvědět, kterak Milarepa zvítězil nad věčným koloběhem zrození a smrtí, a případně ho následovat, hledejte poučení raději v knize od Eduarda Tomáše než v tomto zbytečném počinu.

Mirai šónen Conan (1978) (seriál)

Nikdy bych nevěřil, že mě anime z roku 1978 bude tolik bavit. Conan to dokázal. Skvělý příběh a na svou dobu neuvěřitelná grafika.

Mlhy Avalonu (2001) (TV film)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Podle mě zdaleka nejpovedenější a nejzajímavější zpracování legendy o králi Artuši a rytířích kulatého stolu. Navíc s úžasnou muzikou, zejména úvodní pasáž s loďkou v mlze doprovázená hudbou od Loreeny McKennitt je nezapomenutelná.

Moon (2009)

Hustá klaustrofobická atmosféra a skvěle pasující muzika... takhle si představuju sci-fi jako řemen. Jde to i bez snahy ohromit diváka a dementní závěrečné bitvy s bossem. A navíc s jedním hercem.. ;-)

Moonbase 3 (1973) (seriál)

Nechce se mi věřit, že by tenhle seriál tady nikdo neviděl. Kdysi dávno jsem na něj koukal na "Vídni". Ale už je to fakt dávno a skoro vůbec si to nepamatuju.

Most do země Terabithia (2007)

Chtěl jsem si spravit náladu po Zlatém kompasu a tak nějak jsem tušil, že tomuto filmu by se to mohlo podařit. A tušení mě naštěstí nezklamalo. Takhle nějak si představuju perfektní fantasy film pro děti. Nikoliv povinná závěrečná půlhodinová krvavá bitva počítačem vytvořených armád, nikoliv stupidní a předvídatelný děj, nikoliv vypiplané efekty postrádající duši, ale citlivý příběh plný fantazie. Nic víc, nic míň. Vlastně ještě něco, lépe řečeno někdo: AnnaSophia Robb.

Mudžin wakusei survive (2003) (seriál)

Pokud vám nebudou vadit logické kopance, budete se skvěle bavit, stejně jako já.. ^_^

Můj nepřítel (1985)

Povídka je mnohem lepší, tady je spousta věcí přidaných jenom na efekt, hlavně ti piráti.. Ale i tak je to jeden z lepších klasických sci-fi filmů.

Můj soused Totoro (1988)

Viděl jsem už dávno, ale těším se, až se na to podívám znovu a zvědnu hodnocení ještě o jednu hvězdičku.