Haibane renmei (2002) (seriál)

Jeden z mých prvních anime seriálů a stále na něj vzpomínám a těším se, až si jej dám někdy znovu. Naprostý klenot.

GTO (1999) (seriál)

Flipper má pravdu. Manga je mnohem lepší. To ale vůbec neznamená, že GTO není jedno z nejlepších anime pod sluncem.

GTO: Great Teacher Onizuka (1998) (seriál)

O hodně horší než manga, o něco horší než anime, ale pořád skvělé drama, které sice stárne, ale celkem pomalu. Idaho LOL.

Genšiken (2004) (seriál)

Genshiken musí znát každý správný otaku. To je prostě povinnost. A přestože jej mám rád především v jeho manga-formě, i anime se povedlo k mé plné spokojenosti. Zábavný příběh o japonských otaku je postaven především na silných charakterech, které už pravděpodobně nikdy nezapomenete. Třešničkou na dortu je potom třídílné pokračování, které vyšlo pouze na DVD, a ve kterém se konečně objevuje Chika Ogiue, moje oblíbená postava. Škoda, že pokračování už se tolik nepovedlo, ale to už je jiná pohádka... Nutno dodat, že k plnému vychutnání seriálu je třeba mít něco nakoukáno, takže pokud má někdo disk plný anime a neví čím začít, tak Genshiken rozodně nechat na konec. A začít pěkně od začátku legendárním prvním Gundamem.. ^_^

FLCL - Season 1 (2000) (série)

Tenhle "uřvaný, chaotický a děsně kůl experiment" mě fakt baví.

Full moon o sagašite (2002) (seriál)

Myslím, že by se pro to hodilo označení "guilty pleasure".. ^_^

Fruits Basket (2001) (seriál)

Skvělé anime, jehož jedinou slabinou je absence další série. Pokud chcete vědět, jak to dopadne, musíte si přečíst mangu, což výrazně doporučuju, jelikož v manze nastávají kolem 19. dílu velice zajímavé dějové zvraty, kterých se v animované podobě nedočkáme.

Bokura ga ita (2006) (seriál)

Příliš mnoho dílů a příliš málo napětí. Spíš pro holky.

Azumanga daió: The Animation (2002) (seriál)

Mno... manga je skvělá, ale v anime se absence smysluplného příběhu bohužel projevuje naplno. Občas je to samozřejmě velmi vtipné, ale občas i docela nudné.

Aišiteru ze Baby (2004) (seriál)

Malé roztomilé předškolní dětičky moc nemusím, ale toto anime je jednou z čestných výjimek. Má v sobě jakési zvláštní kouzlo. Líbilo moc.