Zeitgeist: The Movie (2007) odpad!

Tak takhle ne, přátelé. Je jistě chvályhodné zamýšlet se nad stavem tohoto světa, ale dělat to touhle formou je odporné a zvrhlé.

Herkules (1995) (seriál)

Hercules to má těžké. Jeho mladší sestřička Xena je přece jenom lepší, takže plný počet bodů ode mě dostat nemůže. Jinak viz Molir. Opravdu mě udivuje, jak zoufale málo lidí tento seriál pochopilo. O Xeně ani nemluvě.

Nobuta. O produce (2005) (seriál)

Velmi dobré dorama, mezi můj top ale nepatří. Přál bych si, aby mělo trošku zajímavější děj i konec.

Covington Cross (1992) (seriál)

Na Covington Cross je rozhodně nutné dívat se s nadhledem a nebrat ho moc vážně. Potom se s největší pravděpodobností budete skvěle bavit. Některé hlášky ze seriálu jsou nezapomenutelné.

Legenda (1985)

Po Alienovi a Blade Runnerovi, dvěma sci-fi filmům z těch nejkultovnějších, se vypravil Ridley Scott do říše pohádek a ne že by se mu to nepovedlo, nicméně o takovou pecku jako dva předchozí filmy se rozhodně nejedná. I když je to taky svým způsobem o kult.

Mahó no stage Fancy Lala (1998) (seriál)

Dal jsem jenom pár dílů, víc asi nezvládnu. Připomíná mi to Full Moon wo Sagashite, ovšem s daleko míň sympatickými postavami.

Mai-HiME (2004) (seriál)

Zatím jsem nebyl schopen to dokoukat do konce. Snad někdy...

Kikudžiro (1999)

Přiznám se, že po prvních dvaceti minutách jsem vůbec nevěděl, co i o tomto filmu mám myslet a uvažoval jsem i, že ho vypnu, ale nakonec jsem se dočkal parádně střelené jízdy. Takeshi Kitano nemá chybu. A vůbec celé to nemá chybu a je to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl.

Sola (2007) (seriál)

Není to žádný vrchol žánru, je to trošku klišoidní, ale koukat se na to dá. Těžko říct, co na tom Japonce tolik zaujalo, že vyhlásili Solu za anime roku (aspoň jsem to někde četl)..